Argan Yağının Bebeklere Faydaları ve Bebeklerde Argan Yağı Kullanımı

Argan yağının bebeklere faydaları saymakla bitmez. Argan ağacının çekirdeklerinden elde edilen Argan Yağı, sıvı altın olarak da bilinen organik bir üründür. E vitamini ve hatta esansiyel yağ asitleri gibi birçok yararlı besin ve vitamin açısından zengindir. Bu mükemmel özellikler, Argan Yağı'nı sağlıklı saç ve cilt için en yararlı yağlardan biri yapar. Argan Yağı doğada bulunan tek antioksidan yağdır.

Argan Yağının Bebeklere Faydaları Nelerdir?

Argan yağının bebeklere faydaları oldukça fazladır bu yüzden birçok kadın bebeklerinde bakım için bu yağı kullanıyor.

Argan Yağının Bebeklere Faydaları Egzama ve Sedef Hastalığı İçin Uygundur

Faslılar geleneksel olarak egzama ve sedef hastalığını azaltmak ve tedavi etmek için Argan Yağı kullanırlar. Yağı vücuttaki etkilenen bölgelere uygulayabilir ve bu parçalara her gün masaj yapabilirsiniz. Bir bebek için egzama bu yağ kullanılarak azaltılabilir. Egzama ve sedef hastalığı, yetişkinler üzerindeki yağ kullanılarak da azaltılabilir.

Ayrıca okuyunuz: Atopik Egzama Nasıl Geçer?

Argan Yağı Bebeklerde Döküntü ve Yara İzlerini Azaltır

Bebek bezi nedeniyle kızarıklıklar ve döküntüler bebekler için çok yaygın bir sorundur. Bebek yağları uyguladığınızda bebeğinizin cildi petrol bazlı bir ürünle kaplanır. Bu, bebeğin cildinin doğal koruyucu bariyerini rahatsız edecektir. Bu nedenle bebek cildi için Argan Yağı kullanmak, doğal olduğu için en iyisidir ve cilt tarafından kolayca emileceğinden emin olabilirsiniz. Argan Yağı ile kızarık bölgeleri ovmak döküntüleri inanılmaz ölçüde azaltacaktır. Her gün birkaç damla yağ uyguladığınızda dikkate değer bir gelişme göreceksiniz. Diğer cilt döküntüleri, lekeler ve yara izleri de yağ kullanılarak azaltılabilir. Yağ her zaman cildi canlandırır ve nemlendirir. Bu şekilde yara izleri ve döküntüler deriden yavaşça kaybolur.

Argan Yağının Bebeklere Faydaları Yüzde Yüz Doğal Bakım Sağlar

Argan Yağı bebeğin vücuduna ve bebeğin yüzüne düzenli olarak masaj yapmak için kullanılabilir. Bu yağın kullanılması, petrol bazlı kimyasallardan üretilen diğer bebek yağı ürünlerinin aksine, doğal olduğu için bebeğiniz için daha faydalı olacaktır. Argan Yağı tamamen mineral yağdan üretilmiştir. Yağ tahriş edici değildir, aynı zamanda yenilebilir ve besleyici özellik sağlar.

Argan Yağı Bebeklerin Saç Derisini Besler

Seboreik dermatit bir cilt hastalığıdır ve genellikle beşik hastalığı olarak bilinir. Bebeklerde uzun uyku süreleri nedeniyle bebeklerin saç derisinde çeşitli kızarıklık ve tahrişler ortaya çıkabilir. Bu, bebekte herhangi bir kaşıntıya neden olmaz, ancak inflamatuar bir durumdur. Ancak diğer yandan doktorlar bu sorunların nedeninin mantar enfeksiyonundan kaynaklandığına inanıyorlar. Bebeğin kafa derisine bu doğal yağı uygulayarak bebeklerin bu sorunla karşılaşmasına engel olabilirsiniz.

Argan Yağının Bebeklere Faydaları Saçların Uzamasına da Yardım Eder

Kafa derisine Argan Yağı uygulamak sadece beşik hastalığını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda bebeğinizin saçını güçlendirmek ve bebek saç büyümesi için de yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Argan yağı saçlardaki kıvrımı azaltır ve saçı yumuşatır. Argan Yağı ayrıca donuk, ayrık uçlu ve kırılgan saçları gençleştirir. Yapmanız gereken tek şey avucunuza birkaç damla doğal yağ almak ve saç derisinden saçın sonuna kadar uygulamaktır. Birkaç gün içinde bir iyileşme göreceksiniz.

Argan Yağı Bebeklerde Akne Tedavisi İçin de Kullanılabilir

Bebeklerde akne sağlıklı yeni doğan bazı bebekleri etkiler. Erythema toxicum neonatorum olarak da bilinir ve tipik olarak deri döküntüsüdür. Genellikle sivilcelere neden olan bebeklerin durgun yağ bezlerini uyaran hormonlardan kaynaklanır. Argan yağı sebum üretimini kontrol etmeye yardımcı olur ve cildi diğer enfeksiyonlardan ve hasarlardan korur.

Argan Yağı Obezite, Kardiyovasküler Hastalık ve Hipotiroidizmi Önler

Argan Yağı yüksek oranda doymamış esansiyel yağ asitleri içerir ve fitosteroller gibi diğer fenolik bileşikler, kalp hastalığı, hiperkolesterolemi ve obezite riskini büyük ölçüde azaltır. Ayrıca doymamış yağ asitlerinin varlığı nedeniyle hipotiroidizm gelişme riskini azalır.

Argan Yağı Bağışıklık Sistemini Geliştirir

Argan Yağı'nı düzenli olarak tüketmenin bir başka şaşırtıcı avantajı, vücutta bulunan bağışıklık hücrelerinin bağışıklık tepkisini iyileştirmede iyi olmasıdır. Bazı çalışmalar, Argan Yağı tarafından verilen bağışıklık tepkisinin, zeytinyağı tarafından verilen bağışıklık tepkisi ile neredeyse aynı olduğunu göstermektedir.

Argan Yağı Kansere Karşı Kemoprotektif Özellik Taşır

Bu yağın bir başka eşsiz terapötik özelliği, kemoprotektif bir etki sağlamasıdır. Çünkü Argan Yağı, tokoferol ailesinde bulunan güçlü bir antioksidan olan γ-tokoferol açısından zengindir.

Argan Yağı Bebeklerin Cildini Yumuşatır

Argan Yağı doymamış yağ asitleri bakımından zengin olduğu için bebeğinizin cildine uygulayabilirsiniz. Yağın bu özelliği cildin nemini kaybetmesini ve kurumasını önleyecektir. Bu nedenle, bu en iyi doğal nemlendiricilerden biri olarak kabul edilir.

Argan Yağının Bebeklere Faydaları için Doğal Olduğundan Emin Olun

Yağın doğal olması çok önemlidir. Argan Yağı hafif fındık aromalıdırBu nedenle, yağın güçlü bir kokuya sahip olduğunu veya hiç kokusu olmadığını görürseniz, orijinal olmama ihtimali vardır. Ayrıca, yağın pürüzsüz bir dokuya sahip olduğuna dikkat edin. Yapışkan veya çok sulu değildir ve cilde uygulandığında yağlı yapısı çok yatıştırıcı bir etki vererek hafifçe kaybolur. Dilerseniz Bebeklere Vitamin Verilir mi? Bebeğe Multivitamin Vermek Zararlı mıdır? başlıklı makaleyi de okuyabilirsiniz.

Kaynak