X

Jakie są szkody aloesu wody? Skutki uboczne Aloe Vera

Szkody i skutki uboczne wody aloesowej są zawsze pomijane oprócz jego korzyści. Picie oczyszczonego soku z aloesu jest tradycyjnym lekarstwem na utrzymanie zdrowego układu pokarmowego i uczynienie skóry elastyczną i lśniącą. Ale naturalny sok z aloesu wykonany z aloesu zawiera bio związki zwane antracynonami. Antracony są często usuwane z komercyjnych produktów aloesu, ponieważ mogą one powodować niekorzystne skutki dla zdrowia, takie jak skurcze i biegunka. Spójrzmy razem na możliwe skutki uboczne soku z aloesu i najbezpieczniejszy sposób, aby ten naturalny sok.

Jakie są szkody i skutki uboczne Aloe Vera Wody?

Sok z aloesu może być wytwarzany w domu, ale bezpieczna bezbarwna, oczyszczona woda aloesowa o niskim poziomie antrakinonu jest otrzymywana przez przechodzenie różnych procesów. Według eksperymentu na zwierzętach z 2013 r. stosowanie oczyszczonej wody aloesowej przez trzy miesiące nie wykazało negatywnego wpływu na zwierzęta. Istnieją jednak również przesłanki wskazujące, że woda z aloesu uzyskana w domu i nieoczyszczona jest szkodliwa. Jeśli chcesz, spójrzmy szczegółowo poniżej o szkody i możliwe skutki uboczne soku z aloesu.

Skutki uboczne wody Aloe Vera

Często zadawane pytanie jest to, jakie są skutki uboczne picia soku z aloesu regularnie. Chociaż istnieją różne przypadki toksyczności wody aloesu i nadwrażliwości u ludzi, nie ma kontrolowanych badań. Możliwe działania niepożądane, które mogą wystąpić u osób pijących wodę aloesową to:

  • Wzdęcia i skurcze
  • Akumulacja gazu
  • Biegunka
  • Reakcje alergiczne
  • Interakcja z narkotykami

Wzdęcia i skurcze

Sok z aloesu jest szeroko stosowany w leczeniu zaparć. Jednak, nie było ludzi, którzy skarżyli się na skurcze brzucha, gazu i biegunki po doustnym spożyciu soku z aloesu. Dlatego, aby uniknąć dyskomfortu w jamie brzusznej, użyj oczyszczonego soku z aloesu zamiast usuwać sok aleo vera w domu.

Reakcje alergiczne wody aloesowej

Istnieje amerykańskie badanie, które sugeruje, że stosowanie soku z aloesu na skórze może powodować podrażnienia skóry, pokrzywkę, skurcze i biegunkę. Jest to widoczne w przypadkach, gdy osoby są uczulone na inne rośliny w rodzinie lilii, takich jak cebula i tulipany.

Interakcje leków aloesu wody

Poinformowano, że spożywanie wody Aloe Vera, zwłaszcza z niektórych leków przeciwnowotworowych, może prowadzić do interakcji, które mogą mieć śmiertelne konsekwencje. Ponadto, jeśli pacjent przyjmuje sewofluran, lek znieczulający, jednak spożywanie wody aloa vera stwarza znaczne ryzyko, ponieważ może powodować nadmierne krwawienie.

Jeśli chcesz, jak to zrobić pielęgnacji skóry w domu? Co to jest pielęgnacja skóry i czystość? i można również przeczytać nasze artykuły zatytułowane Odpowiedzi na pytanie, jak przekazać Burn Pain z naturalnych metod ziołowych.

Czy picie soku z aloesu jest szkodliwe?

Woda aloesowa może powodować pewne szkodliwe skutki uboczne, gdy są przygotowywane w domu, ponieważ szkodliwych składników w nim nie można usunąć.

Źródła