Adet Döneminde Maydanoz Suyu İçmek ve Vajinaya Maydanoz Koymak

Adet döneminde maydanoz suyu içmek nasıl bir etki gösterir. Adet söktürücü, geciktirici ya da hızlandırıcı etkisi var mıdır? Adet hızını artırmak için vajinaya maydanoz koymak sakıncalı mıdır? Gibi kadınların merak ettiği soruları yanıtlamaya çalıştık.

Adet Döneminde Maydanoz Suyu İçmek

Adet döneminde maydanoz suyu içmek, adet söktürücü bir özellik göstermektedir. Ayrıca daha rahat bir regl dönemi geçirmek içinde de maydanoz suyu içmek bu dönemde tercih edilebilmektedir. Ayrıca adet dönemlerinde sıkça karşılaşılan ödem ve şişkinliğin giderilmesi açısından da maydanoz suyu etkilidir.

Regl Döneminde Maydanoz Suyu Nasıl İçilir?

Bu dönemde maydanoz suyu içmek istiyorsanız, iki şekilde maydanozun suyunu çıkarabilirsiniz. Bunlardan birincisi bir demet kadar maydanozu saplarıyla doğrayıcıdan iyice geçirip suyla karıştırıp içmek bir diğeri ise yine bir demet maydanozu saplarıyla birlikte bir iki su bardağı kadar su içerisinde kaynatıp suyunu süzerek içmektir. Ancak en fazla tavsiye edilen şekli kaynatılmadan çiğ şekilde hazırlanmış olan birinci yöntemle tüketmektir. Bu tarz uygulamaların genellikle sabah bir su bardağı akşam bir su bardağı olacak şekilde günde iki defa tüketilmesi tavsiye edilir.

Regl Döneminde Maydanoz Vajinaya Koyulur mu?

Marie Claire isimli bir yabancı dergide adet döneminin başlatılmasını tetiklemek adına vajinaya maydanoz koymak bir yöntem olarak önerilmiştir. Ancak bu önerinin hemen ardından tıp dünyasında kıyamet kopmuş bu önerinin oldukça sorumsuz bir davranış olduğu dile getirilmiştir. Zira doktorlar bu yöntemin bir çok rahatsızlığa yol açabileceği kanısında ortak görüşe sahiptir.

Bu makale tepkiler üzerine silinmiştir. Makalede vajinaya maydanoz koymanın serviksi yumuşatacağı ve adet düzensizliği yaşayan kadınların adetlerini başlatmak için çok etkili ve rahatlatıcı bir yöntem olduğu söylenmiştir. Bu makalenin yazılmasının asıl sebebi maydanoz ve dolayısı ile maydanoz suyu adet söktürücü ve adeti tetikleyici bir özelliğe sahip olmasıdır. Ancak burada tavsiye edilen yöntem ise oldukça sağlıksız ve risklidir.

Doktorlar adet döneminde maydanoz suyu içmenin veya maydanoz yemenin regl dönemini daha iyi atlatmanız konusunda daha iyi yöntemler olduğunu ifade etmektedirler.

Adet Döneminde Maydanoz Suyu ve Maydonoz Kullanımı

Görüleceği üzere bu konu hakkında oldukça ilginç veriler vardır. Maydanozun adet söktürücü bir özelliğe sahip olduğu ortada olmakla birlikte kesinlikle vajina içerisinde kullanılmaması gerekmektedir. Bunun yerine maydanozu yiyerek ya da suyunu içerek tüketmelisiniz. Diğer yandan maydanozun faydaları bununla da sınırlı değildir elbet. Ancak çeşitli kan problemleri yaşıyorsanız, kan sulandırıcı ilaçlar tüketiyorsanız veya ameliyat geçirecekseniz, hamileyseniz ya da emziriyorsanız maydanoz suyu tüketmeden önce kesinlikle ama kesinlikle bir doktora danışınız.

Dilerseniz sitemizde bulunan Doğal Ağrı Kesici Bitkiler, Bitki Çayları, Yiyecekler ve Ağrı Kesici Yağlar başlıklı makalemizi de okuyabilirsiniz.

İlgili haberin kaynağı: https://www.independent.co.uk/life-style/parsley-vagina-why-start-periods-delay-hormones-tea-doctor-advice-a8733461.html