Aclık Otu Zayıflatır mı? Aclık Otunun Zararları ve Faydaları Nelerdir?

Aclık otu faydaları ve zararları nelerdir konulu bu yazımızda, aclık otunun faydası İbrahim Saracoglu tarafından nasıl ele alınmış, kadınlar kulübü kullanıcıları ne yorumlar yapmış, açlık otu nasıl zayıflatır, açlık otu ile zayıflayanlar neler söylemiş, kilo vermek için diyetisyen kontrollünde kullanılabilir mi, bilinçsiz kullanıldığında aclık otunun zararları varmı gibi soruların cevaplarını arayacağız.

Aclık Otunun Faydaları Ve Zararları

Açlık otunun kullanım alanı genellikle kilo vermek ve metabolizmayı hızlandırmaktır. Ancak kullanım koşullarına göre faydaları ve zararları olabilen aclık otunu iki başlık altında ele alalım dilerseniz:

Aclık Otunun Faydaları

 • Açlık otunun faydaları kısaca maddeler halinde şöyle sıralanabilir:
 • Kabızlık problemine iyi geldiği söylenir.
 • Yağ yakıcı özelliği olduğu iddia edilir.
 • Tokluk hissi verdirerek zayıflamaya yardımcı olduğu dile getirilmektedir.
 • Hazımsızlığa iyi geldiği ifade edilir.
 • Metabolizma üzerinden hızlandırıcı etki gösterdiği iddia edilmektedir.
 • Tansiyonun dengelenmesinde yardımcı rol oynadığı öne sürülmektedir.

Görüldüğü üzere aclık otunun faydaları konusunda söylene gelen ifadeler vardır bu faydalara bir çok diyetisyen ve doktor karşı çıkmaktadır, dilerseniz yazımızın devamında bu görüşleri de görebilirsiniz.

Aclık Otunun Faydaları Kadınlar Kulübü

Açlık otunun faydaları kadınlar kulübü sitesinde de ele alınmıştır. Özellikle açlık otu kullanarak zayıfladı, Açlık otu sayesinde kilolarımdan kurtuldum şeklinde deneyimlerini paylaşanları bu forum sitesinden inceleyebilirsiniz. Konu hakkındaki yorumların bulunduğu link: https://www.kadinlarkulubu.com/archive/index.php/t-184534.html

Aclık Otunun Faydası İbrahim Saracoglu

Aclık otunun faydası İbrahim Saracoglu tarafından verildiği iddia edilen tariflerle de desteklenmektedir. İbrahim Saraçoğluna ait olduğu iddia edilen çay tarifinin metabolizmayı hızlandırdığı iddia edilmektedir. İşte açlık otu çayı tarifi:

10 tane açlık otu yaprağı ve bir bardak suya ihtiyacınız olacak. Bir bardak ölçüsündeki suyu kaynatın daha sonra altını kapatın ve içerisine 10 adet açlık otu yaprağını atın ve 5 dakika bu şekilde dinlendirin, beş dakika dolduktan sonra süzün. 12 saatte bir bu çayı bir kez içebilirsiniz. Anak herhangi bir sağlık sorununuz varsa bu çayı tüketmeyin, hamileyseniz uzak durun ya da doktorunuza danışın. Aşıra kaçılması halinde zararlı etkiler gösterebileceğinden sağlıklı olsanız dahi aşırıya kaçmayın.

Açlik Otu İle Zayiflayanlar Yorumlar (Aclık Otu Nasıl Zayıflatır)

Açlık otu ile zayıflayanlar ve yorumlar incelendiğinde bu otun zayıflamaya yardımcı olduğu anlaşılmaktadır. Ancak bu bitkinin vücuttaki çalışma mantığının bağırsaklardaki besinlerin çabuk atılmasını sağlamak olduğu ve bu şekilde yeterli besin ögelerinin vücuda alınmamasından zayıflamaya yaradığı anlaşılmaktadır.

Bir çok kullanıcı yorumunda da yukarıdaki etkiye dikkat çekilmiş. Aşırı tüketildiğinde olumsuz sonuçlara, geri dönülmez sağlık sorunlarına yol açabileceği dile getirilmiştir. Bu nedenle lütfen sık ve uzun süreyle kullanmayınız. Kesinlikle kullanmadan önce bir diyetisyene yada doktora danışınız.

Aclık Otu Zararları Nelerdir

Açlık otunu zararları genellikle bilinçsiz kullanmaktan kaynaklanmaktadır. İçerisinde bir çok fayda bulunduran açlık otu aşırı ve bilinçsiz tüketildiğinde şu sorunlara neden olmaktadır:

 • Bağırsakların hızla boşalmasına neden olduğundan vücudun ihtiyacı olan besin ötelerinin alınmasına engel olur.
 • Bağırsakların tembelleşmesine neden olabilir.
 • Çarpıntıya neden olabilir.
 • Tansiyonda dengesizliklerin yaşanmasına yol açabilir.
 • Hemoroit sorununa neden olabilir.
 • Halsizliğe yol açabilir.
 • Uzun süre kullanıldığında bağırsak yapısını bozarak kolon kanseri oluşumuna zemin hazırlayabilir.

Açlik Otu Diyetisyen Görüşleri : Aclık Otunun Zararları Varmı

Açlik otu diyetisyen görüşleri incelendiğinde, açlık otu ile zayıflayanların büyük sorunlarla karşılaşabileceğinin vurgulandığı görülmüştür. Bu bitkinin yağ yakma ve metabolizmayı hızlandırma gibi etkilerinin olmadığını dile getiren diyetisyenler zayıflama sağlamasının nedenin bağırsakların emilimini bozması olarak göstermişlerdir.

Diyetisyenler bağırsağın çalışma düzenini bozmanın yukarıda sayılan zararlı etkileri beraberinde getireceğini ifade ederek açlık otu kullanımında uzak durulmasını söylemişlerdir.

Dilerseniz zayıflamak ve doğal yöntemlerle kilo vermek üzerine yazılmış olan yazılarımızı aşağıdaki linklerden inceleyebilirsiniz:

Wikide aclık otu: https://tr.wikipedia.org/wiki/Sinameki