X

ৱাট জিজন দে ভুৰ্ডেলেন, নাডেলেন এন বিজৱেৰকিংেন ভান ভিট?

হেট হৈছে অক ডুইডেলিজক ডাট দে ভুৰ্ডেলেন ভান ভিট আল ইউৱেনলাং অপ মেডিশ্ গেবিড ৱৰ্ডেন গেব্ৰুইক্ত। এতিয়া আমি ডি ভুৰডেলেন, নাডেলেন এন বিজৱেৰকিংেন ভান উইট বেচপ্ৰোকেনৰ ওপৰতবিৱৰণ কৰিছো।

ৱাট হৈছে ডোনাট, ৱাট জিজন দে ভুৰ্ডেলেন এন নাডেলেন ভান ভিট?

অংক্ৰুইড হৈছে ইন ক্ৰুইডাচটিগে উদ্ভিদ মৰি ৱেটেনচেপেলিজেকে বেকেণ্ড ষ্টেট আলচ হাইচচপাছ অফিচিনালিছ এন এলোম গেৱাইল্ড হৈছে ভানৱেজ দে মোগেলিজকে ঔষধি টোপাচিং। ডি ডোনাট, জুইড-ইউৰোপা এন হেট মেডিন-ওষ্টেন লিফত মৰিব, হৈছে ইন হাউটিজ ষ্ট্ৰুইক ডি এলকে জোমাৰ ক্লাষ্টাৰ ভান ক্লেউৰিজকে ব্লমেন ভৰ্ত। ডি ডোনাট হিফট কালচাৰল, ৰেলিগিউজ এন চচিয়েল বেটেকেনিছ গেহাড ইন ভেল ভাৰ্ছচিলেণ্ড পিৰিয়ডেচ ভান ডি গেচিডেনিচ, ৱাৰনডাৰ হেট অ'ড গ্ৰিকেনলেণ্ড এন ইজিপ্টে।

ডেজ উদ্ভিদ হৈছে ভিল ৰিচেপ্টেন ভিল গেব্ৰুইকেট আলচ এৰোমাটিচচে উদ্ভিদত ইটবাৰ এন ব্লেডৰেন ৱৰ্ডেন। ভানৱেজ হেট ৰিজকে গেহলে আন এচেণ্টিয়েলে ওলি ভান দে প্লাণ্ট এন ভেৰ্চচিলেণ্ডে এক্টিভ ইংগেডিয়েনটেন, ৱাৰণ্ডাৰ থুজন, ৰোচমাৰিনিকজুউৰ, কেফেজুৰ, চাইনিওল এন এণ্ডেৰে এণ্ডিঅক্সিডেন, ৰক্ত ডিজ উদ্ভিদ ইন স্কেলা আন কালমেৰেণ্ডে এন থাৰেপুটিচে এফেক্টেন বিডেন।

ভুৰ্লেন ভান ডোনাটক্ৰুৰিড

ডেজ উদ্ভিদ ৰক্ত শব্দন গেব্ৰুইক্ট ওম ইন আনতাল গেজণ্ডেইডচপ্ৰেমলেন তে বেহান্দেলেন, ৱাৰেণ্ডাৰ হেট এলিমিনেশন ভেন পেৰাচিটেন, হেট ভেৰ্লিটেন ভান প্ৰেমেনষ্ট্ৰিচে লক্ষণএন হেট ভেৰলাজেন ভান দে ব্লোডড্ৰুক। ডি ভুৰ্ডেলেন ভান ভিট কোমেন ট ট উইটিং অপ দে ভলগেণ্ডে গেবিডেন:

  • ভাৰ্লিচটিং ভান এডেমহলিংচাএণ্ডোয়েনিংয়েন জোলচ ভাৰ্কৌধইড, ব্ৰংকাইটিসৰ এষ্টমা,
  • হেট স্পিজভাৰ্টাৰিংস্কানালত এলিমিনেটি ভান পেৰাচিটেন,
  • হেট লিচামত হেট ভেৰহোগেন ভান দে স্নেলহেইড ভান অক্সিজেনাটি,
  • ভুৰ দে বেহান্দেলিং ভান স্পিয়েৰপিজন এন অণ্টস্টেকিংগেন,
  • হেট লিচাম ভাৰ্দেডিজেন টেজেন সংক্ৰমিত,
  • প্ৰতিৰোধী ভান ক্ৰোনিচে জিকটেন আলচ গেভলগ ভান দে আনৱেজিগেইড ভান ইন গ্ৰুট এণ্টাল এণ্টিঅক্সিডেণ্টেন,
  • ৰেগুলেৰিং ভান স্পিজচভাৰ্টাৰিংচপ্ৰচেন,
  • কালমেৰেণ্ডে প্ৰেমেংট্ৰিচে লক্ষণজোলষ্টেমিংচহোমলিংজেন আটাইতকৈ বেছি সংকোচিত,
  • ভাৰ্লিচিং ভেন এংষ্ট- এন ষ্ট্ৰেষ্টুৰনিসেন,
  • ওম দে ইমমুনাইটাইট তে ভেৰহোজেন,
  • ভেৰলেগিং ভান ডি ব্লোডড্ৰুক ঘাম বেশ্চাৰমিং টেজেন এথ্ৰোস্ক্লিৰোজৰ কৰোনাইৰ হাৰ্টজিকটেন,
  • টোপাচিংন ওম দে পিজন এন হেট অঞ্জেমাক ভান কীটনেবেটেন এন ষ্টেকেন তে ভাৰ্মিণ্ডাৰেনত ডি ভুৰ্ডেলেন ভান ভিট ৱেট ৱৰ্ডেন গেব্ৰুইক্ত।

গেব্ৰুইকচগেবিডেন ভান ৱাইট

দুৱাৰ দে গেচিডেনিছ হিন হৈছে ভিট অপ ভিল ভাৰ্ছচিলেণ্ডে মণিয়েৰেন গেব্ৰুইক্ট, অক ভুৰ কেউকেন- এন মেডিচে ডোইলিণ্ডেন।

হেট কেউকেঙ্গেব্ৰুইক ভান ৱেইট হৈছে আলচ ভলগট:

  • ভাৰ্চ ব্লেডৰেন ভান ডেজে উদ্ভিদ কুননেন ৱৰ্ডেন গেব্ৰুইক্ত ওম তে কোকেন।
  • গেড্ৰুগডে ব্লেডেইন ভান ডেজে উদ্ভিদ ৱৰ্ডেন ভাক গেব্ৰুইক্ত আলচ ক্ৰিডেন ইন হেট মেডিন-ওষ্টেন।
  • ডেজে গেডৰুগডে উদ্ভিদ কান অক ৱৰ্ডেন গেব্ৰুইক্ট বিজ দে প্ৰডাক্টি ভান বেপালদে পান কৰিছিল।

মেডিচে টপাচিংন ভান ৱেট জিজন অণ্ডাৰ এণ্ডেৰ:

  • হেট ব্ৰুৱেন ভান ডি ব্লেডৰেন ভান দে ডোনাট ইন দে ভৰ্ম ভান ইন থে ৰক্ত সহায় বিজ ইন ব্ৰিড স্কেলা আন এডেমালিংছপ্ৰেমলিন।
  • দে অলি ভান হেট অংক্ৰুইড তেজ সহায় বিজ দে বেহান্দেলিং ভান অন্টষ্টেকিংগেন ইন হোৱাইডজিকটেন, গেওৰিটেন এন স্পিয়েৰেন।
  • ৱাইট ৰক্ত শব্দন টগেপাষ্ট ওম দে গেজণ্ডেইড ভান হেট হাৰ্ট তে হেলমেন ৰেগুলেৰেন।
  • ডি ব্লেডৰেন ভান দে ডোনাট কুননেন অক ৱৰ্ডেন গেব্ৰুইক্ট ওম দে স্পিজচভাৰ্টাৰিং টে ভাৰ্লিচটেন।

চাদে এন বিজৱেৰকিংেন ভান ৱেট

হেট গেব্ৰুইক ভান ডেজে ক্ৰাক্টিগে উদ্ভিদ হেফ্ট ডুইডেলিজক ভিল ভুৰ্ডেলেন; er zijn ecter ook enkele schadelijke bjwerkingen, vooral voor zwingere of zogende vruwen. চমিগে জেল্ডজামে গেভালেন ভেৰহুগট হেট গেব্ৰুইক ভান অলি উইট উইট দে কানছ অপ আনভএলেন, ভ'ৰাল বিজ কিণ্ডাৰেন, ডাচ ডেজ উদ্ভিদ ৱৰ্ড টি নেট আনবেভোলেন ভুৰ জৱাংগেৰে ভৰুন, লেক্টেটৰ এন কুশনজাৰিজেন।

জোলছে এলক ক্ৰুইডেনজিনেচমিডডেলক লগ পাইছিল, হৈছে হেট হেট কম্পোজিচন ওম মেট উউ আৰ্টছ তে প্ৰটেন ভুৰ্ডত ইউ ৱেইট তোয়েভেগট আন উউ গেজণ্ডেইডস্ৰেমি। ৱাট জিজন দে ভুৰ্ডেলেন এন নাডেলেন ভান ড্ৰেগনগ্ৰাছ? ইউ অক আউন্স আৰ্টিচেণ্ট লেজেন ডে টিনেল ড্ৰেগন প্লাণ্ট টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চ্পা লগ পাইছিল।

হেট লাষ্টিগ ওম ডোনাট টে ইটেন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপা নেকি?

হেট কনজিউমাৰেন ভান ডোনাট, নিট আলেইন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপা, মাৰ অক টিজডেনছ দে বৰষ্টভিং, ৱৰ্ডটি নিট আনবেভোলেন দুৱাৰ বিশেষজ্ঞ, ওমদাত হেট লাষ্টিগ জাল জিজান ভুৰ দে অণ্ট্বিকেলিং ভান দে কেঁচুৱা।

ব্ৰন