গাখীৰ ৰ ক্ষতি কনান কাৰাটাই, আহমেত মৰাণকি, ইব্ৰাহিম চাৰাকোগ্লু

যেতিয়া গাখীৰৰ ক্ষতিৰ কথা আহে, এজন েৰ বিৰতি হয়। আপুনি কেনেকৈ ভাবিব পাৰে যে গাখীৰৰ দৰে স্বাস্থ্যকৰ কিবা ক্ষতিকাৰক হ'ব পাৰে? হয়, গাখীৰৰ বহুতো বস্তুত সঁচাকৈয়ে লাভজনক গুণ আছে, কিন্তু প্ৰাপ্তবয়স্কসকলৰ ক্ষেত্ৰত ইয়াৰ ক্ষতিকাৰক প্ৰভাৱ ও পৰিব পাৰে। আহক কিয় আৰু কেনেকৈ গাখীৰৰ ক্ষতিকাৰক পৰিণাম আছে, কেনেদৰে বিশেষজ্ঞ যেনে কানান কাৰাটাই, আহমেত মৰাণকি আৰু ইব্ৰাহিম সাৰাসোগ্লুৱে আমাৰ বাকী প্ৰবন্ধত এই বিষয়ে কয়।

গাখীৰ কনান কাৰাতাইৰ ক্ষতি

গাখীৰৰ ক্ষতিবোৰ এজন চিকিৎসকে প্ৰকাশ কৰে যি কানান কাৰাতাইৰ দৰে ক্ষেত্ৰত বিশেষত্ব কৰে। অৱশ্যে, কনান কাৰাটাই গাখীৰৰ পৰিৱৰ্তে গাখীৰৰ পৰা প্ৰাপ্ত দৈ, চীজ, বাটাৰমিল্ক আৰু কেফিৰৰ দৰে সামগ্ৰী গ্ৰহণ কৰাৰ দৃঢ় পৰামৰ্শ দিয়ে।

কাৰাটাই বিশেষকৈ গাখীৰ হজম কৰাৰ অসুবিধাৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়ে। কাৰণ আমাৰ শৰীৰৰ এনজাইমবোৰ গাখীৰ হজম কৰিবলৈ অপৰ্যাপ্ত। অৱশ্যে, দই, বাটাৰমিল্ক চীজ আৰু কেফিৰৰ দৰে কিণ্বন কৰা দুগ্ধজাত সামগ্ৰীবোৰ ইতিমধ্যে বেক্টেৰিয়াৰ দ্বাৰা হজম হয়, যাৰ ফলত সেইবোৰ গাখীৰতকৈ অধিক লাভজনক হয়।

গাখীৰৰ ক্ষতি আহমেত মৰাণ্কি

গাখীৰৰ ক্ষতিবোৰো আহ্মাতে মৰাণকীৰ দ্বাৰা উত্থাপন কৰা হৈছে। বিশেষকৈ, তেওঁ কৈছিল যে 2 বছৰতকৈ অধিক বয়সৰ লোকসকলে গাখীৰ খোৱা পৰিহাৰ কৰিব লাগে। আহমেত মৰাণ্কি, যেনে কানান কাৰাটাই, আমি গাখীৰ খোৱাৰ পৰিৱৰ্তে কেফিৰ, বাটাৰমিল্ক, চীজ আৰু দৈৰ দৰে দুগ্ধজাত সামগ্ৰী গ্ৰহণ কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিওঁ।

মৰাণকীয়ে লগতে কৈছিল যে মাখন আৰু মাৰ্জাৰিনৰ দৰে সামগ্ৰীবোৰ ঘৰৰ বাহিৰত ৰখাপ্ৰয়োজন। শ্ৰী যুৱ আহামেগাৰৰ হজমত অনুভৱ হোৱা সমস্যাবোৰৰ ওপৰতো আলোকপাত কৰে আৰু সতৰ্ক কৰি দিছিল যে এই সমস্যাবোৰে আন মুখ্য সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে।

গাখীৰ ইব্ৰাহিম চাৰাকোগ্লুৰ ঋণাত্মক প্ৰভাৱ

গাখীৰৰ নেতিবাচক প্ৰভাৱবোৰো ইব্ৰাহিম চাৰাচোগ্লুৰ দ্বাৰা আলোচনা কৰা হৈছিল। শ্ৰীযুত ইব্ৰাহিমে গুৰুত্ব দিছিল যে 2 বছৰ আৰু ডাঙৰ লোকসকলে গাখীৰ খোৱা পৰিহাৰ কৰিব লাগে।

চাৰাকোগ্লু, যি আহমেত মৰাণকি আৰু কানান কাৰাটাইৰ দৰে বিশেষজ্ঞৰ দৰে একে অভিব্যক্তি ব্যৱহাৰ কৰিছিল, তেওঁ লগতে কৈছিল যে ই হাড়ৰ ক্ষতি কৰে, বিশেষকৈ গাখীৰৰ বিৰোধী, যাক হাড়শক্তিশালী কৰাৰ কথা ভবা হয়। তেওঁ আন বিশেষজ্ঞসকলৰ দৰে জোৰ দিছিল যে কিণ্বন কৰা দুগ্ধজাত সামগ্ৰী যেনে চীজ, বাটাৰমিল্ক, কেফিৰ আৰু দৈ খাব লাগে।

সাৰাংশত, গাখীৰ খোৱাটো কিয় ক্ষতিকাৰক?

গাখীৰ প্ৰকৃততে নৱজাতকৰ প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ কৰিবলৈ ডিজাইন কৰা এটা খাদ্য। কাৰণ মানুহে 2 বছৰ বয়সত গাখীৰ হজম কৰিব পৰা এনজাইম বোৰ নিঃসৰণ কৰিব পাৰে, এই এনজাইমবোৰ পৰৱৰ্তী জীৱনত অদৃশ্য হৈ যায়। সেয়েহে, আমি গাখীৰ হজম কৰিব নকৰোঁ আৰু ক্ষতিকাৰক প্ৰভাৱ দেখা দিয়ে। মূলতঃ পৰিস্থিতিৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰি বদহজম, ডায়েৰিয়া বা কোষ্ঠকাঠিন্য এই সমস্যাবোৰৰ ভিতৰত আছে।

যেতিয়া গাখীৰৰ ক্ষতিৰ কথা আহে, বিভিন্ন বিশেষজ্ঞই ঋণাত্মকবোৰ আগুৱাই ৰাখে, যেনে হাড়ত বিভবলতা বৃদ্ধি কৰা। ইয়াৰ উপৰিও, এইটো কোৱা হয় যে অত্যাধিক ব্যৱহাৰৰ ফলত কাৰ্ডিওভাস্কুলাৰ সমস্যাও আৰম্ভ কৰিব পাৰে।

দুগ্ধজাত সামগ্ৰী গ্ৰহণ কৰাটো ক্ষতিকাৰক নেকি?

আমি ওপৰত তেওঁলোকৰ মতামত দিয়া কনান কাৰাটাই, আহামেট মৰাণকি আৰু ইব্ৰাহিম চাৰাচোগ্লুৱে গুৰুত্ব দিছিল যে গাখীৰ ক্ষতিকাৰক আৰু কৈছিল যে তেওঁলোক দুগ্ধজাত সামগ্ৰীৰ বিৰোধী হিচাপে উপযোগী।

সেয়েহে, ই বগা চীজ, চেদাৰ চীজ, দৈ, বাটাৰমিল্ক আৰু কেফিৰ খোৱাৰ যোগ্য। অধিক বিতং তথ্য ইণ্টাৰোপআৰু বিশেষজ্ঞ টিভিত পোৱা যায়।

যদি আপুনি বিচাৰে, আপুনি ওজন হ্ৰাস কৰিবলৈ ব্যৱহৃত স্বাস্থ্যকৰ দৈ, পুদিনা, চিলি জালুকমিশ্ৰণ বা চডা বাটাৰমিল্কৰ ক্ষতি আৰু লাভালাভৰ ওপৰত আমাৰ প্ৰবন্ধৰ বিষয়েও আমাৰ প্ৰবন্ধটো পঢ়িব পাৰে।

wikiত গাখীৰ: https://tr.wikipedia.org/wiki/S%C3%BCT