চুলিৰ ৰং প্ৰাকৃতিকভাৱে খোলা – ঘৰত চুলিৰ সুৰ অন কৰাৰ পদ্ধতি

চুলিৰ ৰং খোলা হৈছে এক কৌশল যাক প্ৰাকৃতিকভাৱেও কৰিব পাৰি। এই প্ৰবন্ধটোত, আপুনি চুলিৰ সুৰ অন কৰিবলৈ ঘৰত কি ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি তাৰ ওপৰত ধাৰণা আৰু পৰামৰ্শ বিচাৰি উলিয়াব পাৰিব।

চুলিৰ ৰং প্ৰাকৃতিকভাৱে খোলা

বেছিভাগ মহিলাই তেওঁলোকৰ চুলিৰ ৰং সলনি কৰিব বিচাৰে, কিন্তু তেওঁলোকে বিৰত থাকে কিয়নো চুলি খুলিআৰু ৰঙে চুলি ক্ষতিগ্ৰস্ত কৰে। চুলি খুলি দিয়া আৰু ৰঙত ৰাসায়নিক পদাৰ্থ থাকে যি চুলিক্ষতি কৰে। এই কাৰণে, প্ৰাকৃতিক উপায়েৰে ঘৰত চুলিৰ ৰং খোলাৰ বিভিন্ন পদ্ধতি আছে। আটাইতকৈ সুপৰিচিত পদ্ধতিহৈছে কেমোমাইল পানী আৰু সূৰ্য।

শুকান কেমোমাইল উতলাই আপুনি পোৱা পানী ইয়াক আপোনাৰ চুলিত ঘঁহি দিয়ক। তেতিয়া আপুনি ৰ'দত বাহিৰলৈ যাব পাৰে আৰু কমেও 1 এঘণ্টা অপেক্ষা কৰক। কেমোমাইল ৰস আৰু সূৰ্যৰ চুলি ৰং অন কৰাটো প্ৰাকৃতিক উপায়েৰে এটা অতি সফল প্ৰক্ৰিয়া। আপুনি এই প্ৰক্ৰিয়াটো কেইবাটাওৰে কৰিব পাৰে আপুনি দিনে দিনে পুনৰাবৃত্তি কৰি আপুনি বিচৰা চুলিৰ ৰং পাব পাৰে।

এপল চাইডাৰ ভিনেগাৰৰ সৈতে প্ৰাকৃতিক চুলিৰ ৰং খোলাৰ প্ৰক্ৰিয়া

সকলোৰে ঘৰত আৰু সকলো ধৰণৰ ছালত আপেল চাইডাৰ ভিনেগাৰ পোৱা যায় প্ৰসাধন সামগ্ৰী আৰু চুলিৰ মুখাবোৰৰ বাবে যত্ন উপকাৰী। প্ৰাকৃতিক উপায়ৰ ক্ষেত্ৰত মনলৈ অহা পদ্ধতিবোৰৰ ভিতৰত ঘৰত চুলিৰ ৰং অন্যতম তেওঁলোকৰ মাজৰ এজন। আপুনি এই প্ৰক্ৰিয়াটো ঘৰত যথেষ্ট ব্যৱহাৰিক উপায়েৰে কৰিব পাৰে। যেতিয়া আপুনি গা ধুই আছে অন্তিমধোৱাৰ পিছত আপোনাৰ সকলো চুলিত আপেল চাইডাৰ ভিনেগাৰ প্ৰয়োগ কৰক। তাৰ পিছত বহুত আছে ৰিন ছটিয়াই নিদিয়াকৈ প্ৰস্থান কৰক। চুলিৰ ৰং যি গতিত অন কৰা হয় সেইটোৱে আপোনাক এই প্ৰক্ৰিয়াটো নিয়মীয়াকৈ কৰিব দিয়ে নিৰ্ভৰ কৰে।

নেমুৰ সৈতে উজ্জ্বল আৰু পাতল চুলি

ভেষজ পদ্ধতিৰ দ্বাৰা চুলি খোলাৰ আন এক জ্ঞাত প্ৰক্ৰিয়া পদ্ধতিটো হৈছে নেমু। নেমুৰ চুলিৰ উজ্জ্বলতা বৃদ্ধি হয়, একজিমাই উফিৰ দৰে সমস্যা আঁতৰ কৰে। ইয়াৰ উপৰিও, চুলি ৰং অন কৰিবলৈও উপলব্ধ। স্প্ৰেটোৱে নেমুটো বটলত ঢালি দিয়ে আৰু ইয়াক আপোনাৰ চুলিৰ ওপৰত চেপি দিয়ক। তাৰ পিছত আপোনাৰ চুলি ঘঁহি দিয়ক।

এই প্ৰক্ৰিয়াটো কেইবাবাৰো পুনৰাবৃত্তি কৰাৰ পিছত, ৰ'দত বাহিৰলৈ যাওঁক আৰু কমেও 1 ঘণ্টা অপেক্ষা কৰক। আপোনাৰ চুলিৰ পুষ্টিৰ ক্ষেত্ৰতনেমুৰে চুলি খোলাৰ প্ৰক্ৰিয়াটোও উপযোগী। এই প্ৰক্ৰিয়াটো নিয়মীয়াকৈ পুনৰাবৃত্তি কৰিলে আপোনাৰ চুলিৰ ৰঙৰ স্পষ্টতা বজাই ৰাখিব আৰু লগতে আপোনাৰ মূৰৰ ছালক পুষ্টি প্ৰদান কৰি বিভিন্ন ৰোগৰ পৰা সুৰক্ষিত কৰিব।

যদি আপুনি বিচাৰে, আপুনি শীতকালত কেনেদৰে চুলিৰ যত্ন ল'ব লাগে, ঠাণ্ডা বতৰত চুলি কেনেদৰে সুৰক্ষিত কৰিব লাগে আৰু হেনা কিউৰ ৰেচিপি আৰু চুলি সৰাৰ বিৰুদ্ধে প্ৰয়োগ শীৰ্ষক আমাৰ প্ৰবন্ধবোৰো চাব পাৰে।

ৱিকিত চুলি: https://tr.wikipedia.org/wiki/Sa%চি3%এ7