যিসকলে কয় যে তেওঁলোকে গিলিব নোৱাৰে তেওঁলোকৰ এই প্ৰবন্ধটো চাওক ডিঙিৰ বিষৰ বাবে কি ভাল

ডিঙিৰ বিষৰ বাবে কি ভাল সেই প্ৰশ্নটো হৈছে ওপৰৰ শ্বাসনলীৰ সংক্ৰমণ যেনে টনচিলাইটিছ আৰু ফেৰিংজাইটিছত ভুগি থকা লোকসকলে প্ৰায়ে উত্তৰ বিচাৰে। এই প্ৰবন্ধটোত, আমি ডিঙিৰ বিষ আৰু গিলা সমস্যাৰ বাবে কি ভাল আৰু ভেষজ প্ৰাকৃতিক পদ্ধতি কেনেদৰে প্ৰয়োগ কৰিব লাগে সেই প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দিবলৈ চেষ্টা কৰি আছোঁ।

ডিঙিৰ বিষৰ বাবে কি ভাল মই গিলিব নোৱাৰো

মাজে মাজে ডিঙিৰ বিষহোৱাৰ অভিযোগ আছে। বহুলোকে ডিঙি ফুলাৰ বাবে কি ভাল সেই প্ৰশ্নটোৰ উত্তৰ বিচাৰি আছে। জনসাধাৰণৰ মাজত সঁচা বুলি গণ্য কৰা ডিঙিৰ বিষৰ বাবে ভুল কৰা হয়। ভুল তথ্যৰ সৈতে, ডিঙিৰ বিষৰ সমস্যা দীৰ্ঘদিন ধৰি থাকিব পাৰে।

যিসকলে ডিঙিৰ বিষ অনুভৱ কৰে তেওঁলোকে প্ৰথমে চিকিৎসকৰ তত্বাৱধানত ঔষধ গ্ৰহণ কৰে চিকিৎসাৰ পৰামৰ্শ দিয়া হয়। এইটো অলপ চিকিৎসকৰ ওচৰলৈ নোযোৱাকৈ ঘৰত ডিঙিৰ বিষ হোৱাৰ দৰে। সময় লাগিব পাৰে। ঘৰত সঠিক পদ্ধতিপ্ৰয়োগৰ সৈতে, পৰিহাৰ কৰিব পাৰি। খোৱা আৰু খোৱাৰ সময়ত ডিঙিৰ বিষ কাৰণসমূহ। ই দৈনন্দিন জীৱনক অতি কঠিন কৰি তোলে।

ডিঙিৰ বিষৰ বাবে কি ভাল: ঘৰত ভেষজ পৰামৰ্শ

ডিঙিৰ বিষত গৰম পানীয় খোৱাৰ পৰামৰ্শ দিয়া নহয়। বেছিভাগ মানুহে টনচিল বিষৰ বাবে কি ভাল সেই প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দিয়ে। কিন্তু এইটো এটা ভুল যাক সঁচা বুলি গণ্য কৰা হয়। ই গৰম পানীয় খোৱাত ডিঙিত বিৰক্ত কৰে। জ্বলা-পোৰা হোৱাৰ সৈতে, ডিঙিৰ বিষ বৃদ্ধি হয় আৰু আৰোগ্য প্ৰক্ৰিয়াটো বিলম্বিত হয়।

এইটোৱে ডিঙিৰ বিষ আঁতৰি যোৱাটো কঠিন কৰি তোলে। পুদিনা ঠাণ্ডাৰ ওচৰৰ উষ্ণতাত নেমু, লিণ্ডেন, মৌ আদাৰ দৰে পানীয় ব্যৱহাৰৰ পৰামৰ্শ দিয়া হয়। ডিঙিৰ বিষ প্ৰতিহত কৰিবলৈ অধিক ঠাণ্ডা খাদ্য আৰু পানীয় খোৱাৰ পৰামৰ্শ চিকিৎসকে দিয়ে। কণ্ঠ যেতিয়া বিষ অনুভৱ কৰা কোনোবাই আইচক্ৰীম দ্ৰুতগতিত খায় তেতিয়া ডিঙিৰ বাবে এক শ্বক আৰু সংক্ৰমণ প্ৰতিৰোধ কৰিব।

ডিঙিৰ বিষত খাদ্য আৰু পানীয়

যেতিয়া ডিঙিৰ বিষ হয়, ই দৈনন্দিন জীৱনপ্ৰভাৱিত কৰে। বিষৰ ফলত খোৱাটো কঠিন হোৱাৰ লগতে গিলিবলৈও কঠিন হয়। আৰম্ভণিতে ল'ব লগা ব্যৱস্থাবোৰৰ দ্বাৰা ডিঙিৰ বিষ প্ৰতিৰোধ কৰা হয়। গৰম খাদ্য আৰু পানীয় পৰিহাৰ কৰি, ব্যক্তিজনে ডিঙিৰ বিষ প্ৰতিহত কৰিব পাৰে। যদি ঘৰত লোৱা ব্যৱস্থা ৰক্ষা কৰা স্বত্বেও ডিঙিৰ বিষ পাৰ নহয়, চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ ল'ব লাগে। পাৰিবাৰিক চিকিৎসকে নলিখিলেও এণ্টিবায়টিকৰ অনুৰোধ কৰিব নালাগে। পাৰিবাৰিক চিকিৎসকে লিখা ঔষধবোৰ নিয়মীয়াকৈ ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে। নিয়মীয়াকৈ ব্যৱহাৰ নকৰা ঔষধবোৰেও চিকিৎসা প্ৰক্ৰিয়াটো প্ৰভাৱিত কৰে।

টনচিলাইটিছৰ বাবে, আপুনি আমাৰ প্ৰবন্ধ কি প্ৰদাহজনক উদ্ভিদ আৰু শুকোৱা চাহ, সংক্ৰমণৰ বাবে কি ভাল তাৰ পৰাও লাভান্বিত হ'ব পাৰে।

ৱিকিত টনচিল: https://tr.wikipedia.org/wiki/Bademcik

ৱিকিত টনচিলিট: https://tr.wikipedia.org/wiki/Tonsilit

ৱিকিত ফাৰিংজাইটিছ: https://tr.wikipedia.org/wiki/Farenjit