X

ভুৰডিল ভান পিটাৰচেলি: গেব্ৰুইকচগেবিড, ভিংছিনহাউড, হুই থি টে মাকেন?

হেট ভুৰডিল ভান পিটাৰচেলি হিফট জিচ অপ ভিল গেবিডেন গেমেনিচেডেৰড। হেট হৈছে ইন ঔষধি উদ্ভিদ এফকোমষ্টীগ ইউইটি ডি মিডডেলেণ্ডচে জি। ডি ব্লেডৰেন, ষ্টেঙ্গেলছ এন জাডেন ভান ডি উদ্ভিদ ৱৰ্ডেন বীল ৰিচেপ্টেন গেব্ৰুইক্তত।

পিটাৰচেলি হৈছে ৰিজক আন ভইডিংচষ্টফেন হৈছে আটাইতকৈ এণ্টিঅক্সিডেণ্ট। এনেকডোটিচ হৈছে হেট বেকেণ্ড ডাট হেপ্ট বিজ হেট ভেৰলাগেন ভান ডি ব্লোড্ৰুক, কলেষ্টেৰল আটাইতকৈ প্ৰয়োজনীয়। হেট ৱৰ্ড ট গেব্ৰুইক্ট বিজ দে প্ৰডাক্টি ভান জিপ, ৰুম, পাৰফাম। পিটাৰচেলি হৈছে গোড ভুৰ দে হোৱাইড ভানৱেজ দে এণ্টিমাইক্ৰোবিয়লে এন অণ্ট্ষ্টেকিংছৰেমমেণ্ডে এক্টিভাইটেন।

লেটেন আমি ইন্স কিজকেন নাৰ হেট ৰিজকে ভইডিংচপ্ৰফিয়েল, টয়পাচিংচেন, ভুৰদেলেন এন বিজৱেৰকিংেন ভান পিটাৰচেলি।

ৱাট হৈছে হেট ভুৰডিল ভান পিটাৰচেলি এন ভিংচপ্ৰফাইল

  • ইন হাৱে কোপ পয়চ, গেহাক্টে পিটাৰচেলি লেভাৰেট 11 কেলৰিয়ন, 2 গ্ৰাম ক'লহাইড্ৰেটেন, 1 গ্ৰাম ইৱিট, 1 গ্ৰাম ভেট কমেও 1 গ্ৰাম ভেজল।
  • হেট হৈছে ইন ৰিজকে ব্ৰন ভেন ভিটামিন এ (8424 IE), ভিটামিন চি (133 মিগ্ৰা), ভিটামিন কে (1640 μg), ফলিয়ামজুৰ (152 μg) এন কেলিয়াম (554 মিগ্ৰা)।
  • পিটাৰচেলি বেভাত অক ফ্লাভোনোফিডেন, কেৰোটিনোফিডেন ৰ পৰা আটাইতকৈ ভিটামিন চি মেটোক্সাইডেণ্ডে ইজেনচচেথেন।

ক্ৰিজগেন কেঁচুৱাৰ পিটাৰচেলি? ৱানিৰ কুননেন কেঁচুৱাৰ পিটাৰচেলি ইটেন?

ভলগেণ্ডে ছেকি জুললেনত আমি কিজকেন নাৰ দে গেজণ্ডেইডচভ'ৰ্ডেলেন ভান পিটাৰচেলি।

ৱাট হৈছে হেট ভুৰডিল ভান পিটাৰচেলি?

1. ভুৰডেল ভান পিটাৰচেলি তেজ দে স্লোডচুইকাৰস্পিগাল ৰেগুলেৰেন

পিটাৰচেলিৰ ইথাৰিচে ওলি জিজন ৰিজক আন ইন এণ্টিঅক্সিডেণ্ট গেনামড মিৰিচিটিন। মিৰিচিকিন তেজৰ সহায় বিজ হেট ৰেগুলেৰেন ভান ডি স্লোডচুইকাৰস্পিগাল। হেট কান অক ডি ইনচুলিনৰেজিষ্টেণ্টে এন অণ্টটেকিং ভাৰ্মিণ্ডাৰন। ইআৰ হৈছে ইচেটাৰ মীৰ অণ্ডৰজকে নোডিগ ওম ডেজে ইফেক্টেন তে বেগ্ৰিজপেন।

2. কান দে গেজণ্ডেড ভান দে নিয়াৰেন সহায়

পিটাৰচেলি হৈছে ইন নাচুৰলিজক ডিইউৰেটিকাম। হেট লিচামত হেট কান হেফেন বিজ হেট এলিমিনেশন ভেন গিফষ্টফেন এন জীৱাণু। ৰেটেন গেভড পিটাৰচেলি জাদ এক্সট্ৰেক্ট টুনড মীৰ প্ৰস্ৰাৱ আউটপুট, অনডাংকচ হেট ড্ৰিংকভেন ভেন এলিন পানী। পিটাৰচেলি ৰক্ত দে নাট্ৰিয়ামকালিয়মপম্প ৰেমেন, মৰি বেট্ৰককেন হৈছে ডি নিয়াৰেনৰ বিজ প্ৰস্ৰাৱ নিয়ন্ত্ৰিত।

ডাৰষ্টডিজ টনেন অক আন ডাট পিটাৰচেলি নেফ্ৰোপ্ৰটেৰিভে এফেক্টেন হিফট অপ ৰেটেন ৰনিৰপ্ৰেমিনে লগ পাইছিল।

হেট শ্বাডেলিজক ওম পিটাৰচেলি তে এটেন এন পিটাৰচেলিওলি তে গেব্ৰুইকেন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চচাপ নেকি

3. হেট ভুৰডেল ভান পিটাৰচেলি তেজ এণ্টিকেংকৰ জিজন

পিটাৰচেলি হৈছে ৰিজক আন ফ্লেভোনোফিডেন, ৱাৰভান বেকেণ্ড হৈছে দাট জে এণ্টিকেনকেৰেইগেনচহেপহেন হেববেন। ফ্লেভোনোইডেন ৰেমেন ডি চেলগ্ৰোই এন ভাৰ্মিণ্ডাৰেন অক্সিডেটিভ চাপ।

ডিৰণ্ডৰজোক হেফট এঞ্জেটণ্ড ডাট এপিগেনিন, পিটাৰচেলিজাডেনত ইন ফ্লেভোনোফিড গেভণ্ডেন, ৰক্ত সহায়কাৰী কাঙ্কাৰচেলেন টে ডোডেন এন ডি গ্ৰোট ভেন টিউমাৰেন টে ভাৰ্মিণ্ডাৰেন।

কাঙ্কাৰচেলিজেনেন হেববেন অক এঞ্জেতুণ্ড ডাট এপিগেনিন এণ্টিপ্ৰলিফাৰিটি, অণ্টচেকিংছৰেমমেণ্ডে বেছিভাগ এণ্টি-উইটজাইংচেইগেনচহেপনে ভাৰ্টোণ্ট বিজ কোলোৰেক্টেল কাঙ্কাৰৰ ওপৰত অধ্যয়ন। এপিগেনিন ব্লিজক্ট এণ্টি-কাঙ্কাৰভাৰ্ৱেক্কাণ্ডে এফেক্টেন তে হেবেন অপ বৰ্ষ্টকানকাৰ।

পিটাৰচেলিত ইন এণ্ডেৰে এণ্টি-কাঙ্কাৰভাৰ্ৱেক্কাণ্ডে ফ্লেভোনোফিড গেভণ্ডেন হৈছে লুটিওলিন। ওণ্ডাৰজোক হিফট এঞ্জেতুণ্ড ডাট লুটিওলিন প্ৰতিৰোধী প্ৰভাৱৰ তেজ হেবেন অপ কোলোৰেক্টেল কাঙ্কাৰ।

পিটাৰচেলি বেভাত অক কাৰ্নোছল, ইন এণ্ডেৰ ভেৰবাইণ্ডিং দে বেহান্দেলিং ভান বৰষ্ট-, হুইড-, ডাৰ্ম-এন প্ৰষ্টেটকাঙ্কাৰত ভেলবেলাভেণ্ডে ৰিজাষ্টটেনক লগ পাইছিল।

4. হেট ভুৰডিল ভান পিটাৰচেলি তেজ দে গেজণ্ডেইড ভান হেট হাৰ্ট ভাৰ্বেটেৰেন

পিটাৰচেলি হৈছে ভল্কচজিনেচকুণ্ডে তে হেলেন বেহাণ্ডেলেনত গেব্ৰুইক্ত ওম উচ্চৰক্তচাপ। পিটাৰচেলি হেলপ্ট দে গেজণ্ডেড ভান হেট হাৰ্ট দে ভাৰ্বেটেৰেন এন হেট ৰিচিকো অপ হাৰ্টত হেট ৰিজকে ফ্লেভোনোফিডেগেহলে – আটাইতকৈ আশাজনকভাৱে ভাৰ্মিণ্ডাৰন।

পিটাৰচেলি হৈছে অক ইন গোড ব্ৰন ভান ফলিয়ামজুৰ। ফলাটিননাম ৱৰ্ডট গেচচিয়াৰ্ডে ইন গোড গেজণ্ডেড ভান হেট হাৰ্টক লগ পাইছিল। লেজ নিভিয়াচ ভান ফলাট কুননেন শ্চাডেলিজক জিজন ভুৰ হেট হাৰ্ট। দাৰোম কান হেট টোয়েভোগেন ভান পিটাৰচেলি আন হেট ডাইট ভান ইন পেৰচুন ইন ডিট অপজিক্ট হেলিন।

ভুৰ্ডেলেন এন নাডেলেন ভান পিটাৰচেলি: পিটাৰচেলিচেপত ভিটামিনেন

5. তেজৰ বটগেজণ্ডেইড অণ্ডাৰষ্টেউনেন

পিটাৰচেলি হৈছে ইন গোড ব্ৰন ভান ভিটামিন কে। ডি ভিটামিন হেল্ট বিজ দে ভৰ্মিং ভান বটচেলেন ডাই অষ্টিওচাইটেন ৱৰ্ডেন জেনোমেড। পিটাৰচেলি হৈছে গেভণ্ডেন ওম বটভাৰ্লিজ তে ভুৰকোমেন (ইন প্ৰচেছ ৱাৰবিজ বটটেন ৱৰ্ডেন গেএবৰ্বিজাৰ্ড এন এফগেব্ৰোকেন দুৱাৰ হেট লিচাম) বিজ ৰেটেন।

6. তেজ ডি স্পিজভাৰ্টাৰিং সহায়

পৰম্পৰাগত শব্দ পিটাৰচেলি গেব্ৰুইক্ট ওম স্পিজচভাৰ্টাৰিং- বেছিভাগ গেষ্ট্ৰো-ইনটেস্টিনেল এণ্ডোয়েনিংগেন তে হেলেন বেহাণ্ডেলেন। পিটাৰচেলি হেল্ট ডি স্পিজভাৰ্টাৰিংত হেট ভেজেলেহল্ট। হেট হেট ভেডচেল ওম দুৱাৰ হেট স্পিজচভাৰ্টাৰিংস্কানাল তে বেৱেজেন এন ফানগ্ৰিট অক আলচ ইন প্ৰিবিওটিচচ এএএছ ভুৰ গোড বেক্টেৰিয়েন।

বিজ মুইজেন ভনডেন দাট পিটাৰচেলি-এক্সট্ৰেকেন ইন আলচাৰ-প্ৰতিৰোধকাৰী প্ৰভাৱ হেডেন অধ্যয়ন কৰে। জে দেদেন ডিট দুৱাৰ দে অভাৰমাটিগে আফচেদিং ভান মাগচাপ তে ভুৰকোমেন।

7. ভুৰডিল ভান পিটাৰচেলি তেজ দে ইমমিউনিটাইট ভেৰহোজেন

পিটাৰচেলি বেভাত ভিল এণ্টিঅক্সিডেণ্টেন এন অণ্টেকিংছৰেমণ্ডে ভাৰ্বাইণ্ডেন, ৱাৰেণ্ডাৰ ফ্লেভোনোইডেন। হেট লিচামত এপিগেনিন বেষ্ট্ৰিজেডট অণ্টস্তেকিংন।

পিটাৰচেলি বেভাত অক ভিটামিন চি। ভেডচেল হৈছে ইন ক্ৰাচিগে এণ্টিঅক্সিডেণ্ট মৰি বৰণৰ ইমমুউনিচিষ্টীম ভাৰ্ষ্টাৰ্ক্ট। পিটাৰচেলি বেভাত ফ্লেভোনোলেন জোলচ কেমফেৰোল এন কুৱেৰচেটাইন, ডাই অক্সিডিটিভ ষ্ট্ৰেচ এন চেলুলাইৰে শ্চাদে বেষ্ট্ৰিজডেন।

হেট ড্ৰিকেন ভেন পিটাৰচেলিচেপ টিজডেনচ মেট্ৰাউটাই

8. ভাৰ্বেটাৰ দে গেজণ্ডেইড ভান ডি লিভাৰ

পিটাৰচেলি হৈছে আটাইতকৈ শক্তিযুক্ত বেচ্চেৰমেণ্ড প্ৰভাৱ হেবেন অপ ডি লিভাৰ। এণ্ডেৰে হেববেন এঞ্জেতুণ্ড ডাট পিটাৰচেলি কান হেফেন বিজ হেট ৰিজেনেৰেন ভান লেভাৰেচেলেন বিজ মুইজেনডিয়েডিচ এন হেট ৰেগুলেৰেন ভান এনজাইমেনক ডি লিভাৰত লগ পাইছিল।

9. ভুৰডিল ভান পিটাৰচেলি হেফট এণ্টিবেক্টেৰিলে ইজেনচচেভেন

পিটাৰচেলি ৱৰ্ডে ভান অউডচাৰ গেব্ৰুইক্ট ভানৱেজ হেট ভাৰ্মোজেন ওম জিকেটেকিমেন তে বেষ্ট্ৰিজডেন। কেৰিশ কাচত ইন ষ্টাডি টণ্ডে পিটাৰচেলি এণ্টিমাইক্ৰোবিয়লে এক্টিভাইটত।

ইথাৰিচে অলি উইট পিটাৰচেলি ভাৰটোণ্ডে জোৱেল এণ্টিবেক্টেৰিয়েল আলচ শ্চিমেলেৰেড ৱেৰকিং। ষ্টেফিলোকোকাচ কান দে গ্ৰোই ভান বেক্টেৰিয়েন জোয়ালচ অৰিয়াছ এন লিষ্টেৰিয়া মনোচাইটোজিন ৰেমেন। হেট কান অক বেশ্চাৰমেন টেজেন পেনিচিলিয়াম অক্ৰোচোলোৰন এন ট্ৰিকোডাৰ্মা ভিৰাইড শ্মিমেল।

10. হেট ভুৰডিল ভান পিটাৰচেলি তেজৰ সহায় দে অজেন টে বেশ্চাৰমেন

পিটাৰচেলি বেভাত ভিটামিন এ, ইন ভডেচেল ডেট তেজৰ সহায় দে গেজণ্ডেড ভান দে ওগেন তে ভাৰ্বেটেৰেন। পিটাৰচেলি বেভাত অভাট কেৰোটিনন জোলছ লুটেফিনে এন জেক্সানথিন, মৰি হেপ্পেন দে অজেন টে বেশ্চেৰমেন। ডিজে গেপিগমেন্টেৰডে সহায় ডি অজেন গেজণ্ড তে হাউডেন দুৱাৰ অক্সিডেটিভ শ্চাদে তে ভুৰকোমেন। জে ভাৰ্মিন্দৰেন হেট ৰিচিকো অপ মেকুলেডেজেনাৰি এন ষ্টেৰ।

ডিট জিজন দে গেজণ্ডেডচভৌৰডেলেন ভান পিটাৰচেলি। হেট ক বেকেণ্ড ডাট দে প্লাণ্ট অক দে গেজণ্ডেইড ভান দে হুইড ভাৰ্বেটাৰট। ডি ভলগেণ্ডে ছেকি হেববেনত আমি অণ্ডাৰৱেৰ্প প্ৰিভ বেচপ্ৰকেন সম্পাদনা কৰোঁ।

ৱাট জিন দে ভুৰ্ডেলেন ভান পিটাৰচেলি অপ দে হুইড?

Voedingsrijk: পিতৰচেলি হৈছে ৰিজক আন ভইডিংচষ্টফফেন জোলছ কোপাৰ, জিঙ্ক, মংগন, কেলচিয়াম এন কালিয়াম, ডাই এচেঞ্জিয়েল জিজন ভুৰ ইন গেজণ্ডে হুইড।

এণ্টি-এজিং: পিটাৰচেলি ত ভিটামিন চি এণ্ড্ৰৌডাৰিং টে ভাৰ্টাজেন সহায় কৰে। হেট ৱেৰ্কট দুৱাৰ ব্ৰিজে ৰেডিকেন তে বেষ্ট্ৰিজডেন মৰি অক্সিডিটিভ চাপ ভেৰোৰজাকেন। হেট ভইডচেল হেইম্পট অক ফিজনে লিজন্তজেচ এন ৰিম্পেলচ টে ভাৰ্মিণ্ডাৰন। হেটে বিজ চেলহেৰ্ষ্টল এন উদ্দীপনা ডি ক'লেজেনপ্ৰডাক্টী সহায় কৰে। ডিট হেইপ্ট দে হোইড এৰ ফ্লেক্সিবেল এন জেউগডিগ ইউইট তে জিয়েন।

এণ্টি-ব্ৰণ: পিটাৰ্চেলি কুননেন হেলপেইন বেক্টেৰিয়েন তে বেষ্ট্ৰিজডেন এন ব্ৰণ তে ভাৰ্মিণ্ডাৰেন ত এণ্টিমাইক্ৰোবিয়লে ইজেনচচেহেপ। ইভনবিচট ব্ৰেনজেনত পিটাৰচেলি তেজ অ'ক অ'ক অভাৰটোলিগ টালগ। ব্যক্তিগত জিজন ইচেটাৰ গেইন অধ্যয়ন কৰে ওম ডেজ বেৱেৰিং টে ষ্টুমেন।

অণ্টেকিংছৰেমমেণ্ড: পিটাৰচেলি বেভাত এণ্টিঅক্সিডেণ্টেন ডাই কুননেন হেফেন হোৱাইদিৰিটাটি এন ৰুধইড তে ভাৰ্মিণ্ডাৰেন।

কমট অভাৰিনে দে হুইডটিণ্ট এন ভাৰ্মিণ্ডাৰট পিগমেন্টেটিলগ কৰিছিল: ডি উদ্ভিদ তেজত ভিটামিন চি ডি হুইড অপফলেৰেন এন ৰুৱে ভলেকেন ভাৰ্মিণ্ডাৰনে। ভিটামিন চি তেজ অক সহায় বিজ হেট ভাৰ্মিণ্ডাৰেন ভান হাইপাৰপিগমেন্টেটি।

পিটাৰচেলি ৰক্ত শব্দন গেব্ৰুইক্ত ভুৰ দে গেজণ্ডেইড ভান দে হুইড। হিৰ হেববেন আমি ভাৰ্ছচিলেণ্ডে পিটাৰচেলিৰিচেপ্টেন অপ ইন ৰিজৎজে গেজেত মৰি জে অপ জে হুইড গেব্ৰুইকেন।

নাতুউৰিলিজকে ক্ৰুইডেনেৰিডিজ থুইচ ওম স্লেচে আদম তে ভেৰ্লিচটেন

হেট ভুৰডেল ভান পিটাৰচেলি ওম ব্ৰণ তে কম্পোশ্ৰীজডেন

ইংৰেডিএনটেন

  • বেন্দেলড পানী
  • ডি ব্লেডৰেন ভান দে পিটাৰচেলি
  • ইন পাৰ দ্ৰোপপেলচ চিৰ'য়েনচাপ
  • 3 দ্ৰাপপেল চাহ গছ ওলি
  • 3 druppels ৰোজেমাৰিজন নিষ্কাশন

প্ৰচেচ

  • ভয়েগ দে পিটাৰচেলিবলাদজেচ ট এন হেট কোকেঁদে পানী।
  • ভয়েগ না হেট আফকোলেন ইন পাৰ দ্ৰুপপেলছ চিট্ৰেনোচাপ, চাহ গছ-ওলি এন ৰোজেমাৰিজেনএক্সট্ৰেক্টন ভৰি।
  • ইন ফ্লেছ এন গেব্ৰুইক হেট আলছ টোনাৰত গিট ডিট মেংচেল।

পিটাৰচেলি গেজিচ্ষ্ৰেইনিগাৰ ভুৰ গেলিজকে হুইডস্ক্লেউৰ

ইংৰেডিএনটেন

  • বেন্দেলড পানী
  • ডি ব্লেডৰেন ভান দে পিটাৰচেলি
  • ইন পাৰ দ্ৰোপপেলচ চিৰ'য়েনচাপ
  • 1 টিলেনেল হনিং

প্ৰচেচ

  • সপ্তাহত গৰম পানীত পিটাৰচেলি।
  • মাক ইন ডুন কেক এন ভইগ ইন থীলেপেল হনিং এন ইন পাৰ দ্ৰুপপেলছ চিট্ৰেনচাপ ভৰি।
  • Deze gezichtsreiniger verলিচট ওনেফেনহেডেন এন ৰেনিগট ডোড চেলেন, ৱাট লেড ট ট ইন জাকতে এন গ্লানজেণ্ডে হুইড।

পিটাৰচেলি গেজিচটস্মাস্কৰ ভুৰ হুইডভাৰ্লিচিং

ইংৰেডিএনটেন

  • 1 ইটলেনেল দৈ
  • ডি ব্লেডৰেন ভান দে পিটাৰচেলি
  • ইন পাৰ দ্ৰোপপেলচ চাহ গছ ওলি
  • 1 eetlemelele হেভৰমাউট

প্ৰচেচ

  • ভইগ ইন পাৰ পিটাৰচেলিবলাদজেচ ভৰিৰ ভৰি ৰখা হৈছে ইটলেপেল দৈত।
  • ভইগ ইন ইটলেপেল হেভাৰমাউট টো আন ডিট মেংচেল এন মাক ইন দুন ডিগ।
  • জে ইন পাৰ ড্ৰুপেলচ চাহ গছ অলি আন ডিট মেংচেল তোয়েভোগেন এন ডিট গেজিচটস্মাস্কাৰ আনব্ৰেঞ্জেন ভুৰ ইন হেল্ডেৰে, গেজোণ্ডে হুইড।

পিটাৰচেলি টনিক ভুৰ ইন গেজণ্ডে হুইড

ইংৰেডিএনটেন

  • বেন্দেলড পানী
  • ডি ব্লেডৰেন ভান দে পিটাৰচেলি

প্ৰচেচ

  • হল হেট পানী ইউইটি ডি ব্লেডৰেন এন মেং ২০০ মিলি পানী লগ পাইছিল।
  • ব্যৱহাৰকাৰী দি মেংচেল ডাগেলিজকছ ওম ইন গেজণ্ডে হুইড তে ক্ৰিজজেন। ভাৰ্মিজড অভাৰমাটিগ ভাৰ্ব্ৰুইক।

ডিট জিজন মণিৰেন ওম পিটাৰচেলি তে গেব্ৰুইকেন ওম দে গেজণ্ডেড ভান দে হুইড তে ভাৰ্বেটেৰেন। আমি হেবেন ভিল ভুৰ্লেন ভান পিটাৰচেলি ভ্ৰমণ কৰিছো। ৱাৰোম কিজক জে নিত আনকি নাৰ জে ভেৰলেগেন?

ৱাট হৈছে দে গেচিডেনিচ ভান পিটাৰচেলি?

পিটাৰচেলি ৱেৰ্ড জিৰ গেৰেচিৰ্ড দুৱাৰ দে গ্ৰিকেন। Darom werd het voor het eerst geburikt om winnende atelteen te enen. হেট ৱেৰ্ড অক গেব্ৰুইক্ত ওম দে গ্ৰেভন তে ভাৰ্চিয়েৰেন। ডি ৰোমিনেন ভনডেন অক হেট গেব্ৰুইক এৰভান ইন ডি জিনেচকুণ্ডে ভুৰ্ডট জে হেট গেব্ৰুইকটেন ওম ভইডেল তে ভাৰ্চিয়েৰেন। হেটৰ পৰা ২০ জাৰ গেগ্ৰোইড হৈছে আল মিৰ। টেগেনওৰডিগ জিজন ইৰ ভাৰ্ছচিলেণ্ডে চুৰটেন পিটাৰচেলি বেচিকবাৰ।

ৱাট জিজন দে ভাৰ্ছচিলেণ্ডে চুৰটেন পিটাৰচেলি?

চ'পেনত পিটাৰচেলি ৱৰ্ডেন ভাক গেব্ৰুইক্ট আলছ বিজেৰেক্টেনৰ গেক্ৰুল্ডে ব্লেডৰেন, ষ্টোফ্চহোটেল এন এণ্ডেৰে গেৰেচটেন। হেট হেফট ইন ক্নাপেৰিজ টেক্সটুৰ।

ইটালানচে পিটাৰচেলি হিft ইন ষ্টাৰকেৰে স্মাক দান গেক্ৰলদে ব্লাডপিটাৰছেলিৰ প্লাটে ব্লাডপিটাৰচেলি। চেলাড, ষ্টফচহোটেল, চ'পেন এন সৌজেনত হেট ৱৰ্ড ওক গেব্ৰুইক্ট আলচ বিজেৰেক্ট।

ডুইটচে পিটাৰচেলিৰ হামবৰ্গ হৈছে প্লাটচ ভেন ব্লেডৰেনৰ ৰাপভোৰ্মিগে ৱাৰটেলত ইন ভাৰিয়টাইট ডায় ৱৰ্ডট গেব্ৰুইক্ট। ষ্টোফ্চহোটেলত গেব্ৰুইক্টৰ ডি ৱৰ্টেল ৰক্ত শব্দেন গেবাকেন এন চ'পেন ভুৰ স্মাক।

হেট ভলগেণ্ডে গেডিলেতে জুললেনত আমি অণ্টডেকেন হো জে পিটাৰচেলি গেব্ৰুইকেন ওম তে কোকেন।

হ' পিটাৰচেলি তে গেব্ৰুইকেন ওম তে কোকেন?

পিটাৰচেলি হৈছে ইন ভেলজিজডিগে এন গোডকোপে এৰোমাওপ্টি ওম দে স্মাক এন প্ৰেজেণ্টাটি ভান এলক গেৰেক্ট তে ভাৰ্বেটেৰেন। চ'পেনত ষ্টোফাচহোটেলত হেট ৱৰ্ড মিষ্টাল গেব্ৰুইক্ট। ভিল চালাডেড্ৰেছিং বোৰে বেছিভাগ অগৰ্কেন গেব্ৰুইকেনে পিটাৰচেলি দিয়ে। সুগন্ধভাৰটে দে বিশেষকৈ কিউলিনাইৰ এৰভাৰিং। জোৱেল শ্লোক আলচ ডৰোগে পিটাৰচেলি তেজৰ শব্দন গেব্ৰুইক্ট ওম তে কোকেন।

দে ফ্ৰান্সে কেউকেন হিফট পিটাৰচেলি অপ ভুৰাদ এন চ'প, টেৰউইজল গেৰেষ্টেন উইট হেট মেড-ওষ্টেন জোয়ালছ হামুচ এন বাবা ঘানোশ পিটাৰচেলি আলছ বিজেৰেক্ট গেব্ৰুইকেন।

ইটালায়ানচে গেৰেচটেন জোয়ালছ কেক, স্পেগেটি, লাচাগ্নে গেব্ৰুইকেন গেড্ৰুগ্ডে পিটাৰচেলি আলছ জোটষ্টফৰ পিজ্জা। ছালছা বেভাটেন অক পিটাৰচেলিৰ সৌজেন জোয়ালচ পেষ্টো। হেট ৱৰ্ড মিষ্টাল টয়েগেভড আন হেট ইনেদে ভান হেট কুকপ্ৰচেছ ওম দে স্মাক ভান হেট গেৰেচতে বেহৌডেন।

উউ ডিয়েট অপ তে নেমেনত হ' পিটাৰচেলি?

গৌই দে ষ্টেংচেলছ ৱেগৰ সোঁ ডি পিটাৰচেলিবলাদজেচ ফিজন। সৌজেন অপ বেচিচ ভেন টোমেটনৰ আৰ্ডপেলেলাডেত ডেজে কুননেন ৱৰ্ডেন গেব্ৰুইকেট। জে হেট অক টয়েভোগেন আন জে ওমেলেট। ইউ পিটাৰচেলিচেপ টোয়েভোগেন আন উউ পান কৰিছিল জেছ ভুৰ ইন ফ্ৰিচে স্মাক।

উউ ডিয়ট অপনেমেনত ইউ অক ডি ভলগেণ্ডে ৰিচেপ্টেন কণ্ট্ৰোলেৰেন এন ডি উদ্ভিদ।

পিটাৰচেলি থি

ইংৰেডিএনটেন

  • 250 মিলি জুইভাৰ পানী
  • 1/4 বিভাজক পিটাৰচেলি ব্লেডৰেন

প্ৰচেচ

  • কুক হেট বেন্দেলদে পানী ইয়পটত লগ পাইছিল।
  • পিটাৰচেলিবলাডজেচ অণ্ডাৰ ষ্টোৰমেণ্ড কৌড পানী।
  • কোকেণ্ড পানীত ওঞ্জেভিৰ ১০ মিনিট।
  • জিফ ডি ব্লেডৰেন এন প্ৰসাৰিত এৰভান।

Amamdeel geelde gelm

ইংৰেডিএনটেন

  • 1/2 কোপ এমাণ্ডেলেন
  • 2 ইটলেপলছ পিটাৰচেলি
  • 1 থিলেপেল জিজাউট এন পেপাৰ
  • 1 ইটলেপেল গেৰাচ্তে বায়োলগিচে চিৰজেনচিল
  • 4 টা জাল
  • 2 ইটলেপেলএভো ওলি
  • 4 কপজেচ স্পিনাজি

প্ৰচেচ

  • ইন ভেডচেলৰোবটত মাল দে আমাংডেলেন।
  • মেং অপ ইন বৰ্ড হেট এমাণ্ডেলপ'ইডাৰে পিটাৰচেলি, চিট্ৰেনচিল, জউট এন পেপাৰক লগ পাইছিল।
  • হেট এমাডেলমেংচেলত ডম্পেল দে জালম আন বেইড কেণ্টেন।
  • ইন গ্ৰোট কোয়েকেনপান অপ মিডডেলহুগ ভুউৰত ভেৰহিট দে অলি। ভয়েগ দে জালম টো এন কুক ওঞ্জেভিৰ ৫ মিনিট আন বিড কেণ্টন।
  • সেৱকে চিটৰ'নেচপ এৰোপ লগ পাইছিল।

ভুৰদাত ইউ য়ে হেট কোকেন ভান দে পিটাৰচেলিক লগ পাইছিল, উইলট ইউ মিচচিয়েন দে জুইষ্ট পিটাৰচেলি নেমেন এন ডেজে গোড বেৱাৰেন।

হ' পিটাৰচেলি কিজেন এন অপছলান?

চয়নকৰ্তা

চুপাৰমাৰ্কটেন ভাৰকোচত পিটাৰচেলি ৱৰ্ড হেট বিশেষকৈ জাৰ দুৱাৰ। জ'ক নাৰ শ্লোক পিটাৰচেলি য়েন ষ্টেভিগ শৰীৰক লগ পাইছিল। প্ৰবেৰ পিটাৰচেলি ভান বায়োলোজিচে অৰচংল তে ক্ৰিজজেন। ভাৰ্মিজড হেট কোপেন ভান পিটাৰচেলি গেল ব্লেডৰেনৰ ভাৰ্ভাগডেলগ কৰিছিল, আনহাতে শ্মিমেলৰ ডংকৰে ভলেক।

Opslএগ

পিটাৰচেলি ময়েট সঠিক ৱৰ্ডেন বেৱাৰ্ড। এণ্ডাৰছ ৰক্ত হেট ভাৰ্ৱেলেন এন জিজন স্মাক ভাৰ্লিজেন। বেৱাৰ পিটাৰচেলি অপ ইন ডংকৰে প্লাটছ উইত দে বুউৰ্ত ভান জোনলিচট। ভাৰ্উইজডাৰ ভুইলে ভাৰ্ডেট ব্লেডেনৰ গেলত আটাইতকৈ ব্লেডৰেন গ্ৰোণ্ডিগ আছিল। ডি কুকেনহাণ্ডডোকৰ পানীত ডৰুগ হেট অভাৰটোলিজ পানী। হেৰহল হেট ৱাচপ্ৰচেচ এন স্চুড ভাৰ্ভলজেনহে অভাৰটোলিজ ৱাটাৰ অপ ডি ব্লেডৰেন ক্ষমা। লেগ জে অপ ইন কেউকেনহাণ্ডডোক এন টিক ভুৰ্জিষ্টিগ ওম হেট ৰেষ্টৰেণ্ডে পানী তে ভেৰউইজেডেৰেন। ইন জাকৰ ডো দে ব্লেডৰেনে দে কয়লকাষ্টত ৰিটছ এন বেৱাৰ জেক লগ পাইছিল। হেট কান ওঞ্জেভেৰ ১০ ডাগেন ভাৰ্চ ব্লিজভেন। পানীত জে দে টাকেন এন পিটাৰচেলি লেংগাৰ বেৱাৰেন। ওম মাইক্ৰবিয়লে বেচমেটিং টে ভুৰকোমেন, ম'ট ইউ হেট ৱাটাৰ ভাৰ্ভাৰ্চন।

পিটাৰচেলি তেজ বিজ চমমিগে মেনসেন বিজৱেৰকিংেন ভেৰোৰজাকেন। মিছচিয়েন উইলট ইউ জে কণ্ট্ৰোলেৰেন ভুৰ্ডত ইউ ডি প্লাণ্ট আন উউ ডিয়েট টয়েভোয়েগট।

ৰিচিকোৰ এন বিজৱেৰকিংেন ভান পিটাৰচেলি

পিটাৰচেলি ময়েটে মেট ৱৰ্ডেন গেচুমেৰ্ডক লগ পাইছিল। আলচ হেট অভাৰমাটিগ ৱৰ্ডগেচেৰ্ড, বেপালডত তেজৰ হিট এলাৰ্জিয়েন ভেৰোৰজাকেন অৱস্থিত। দে ভলগেণ্ডে জিজন বিজৱেৰকিংেন।

তেজ দে ফুলাদ্ৰুক বেফিনভলোডেন

বেহেৰেণত পিটাৰচেলি তেজ দে স্লোড্ৰুক ৰেগুলেৰেন দুৱাৰ নাট্ৰিয়ামকালিয়ামপমেন। হোগেৰ হোৱেলহেডেনত মাৰ ৱানিৰ গেচেমাৰড, উচ্চৰক্তচাপৰ তেজৰ আন্তঃগেৰেনে ঔষধ পূৰণ কৰিছিল। আলচ ইউ বাৰাণ্ডাৰিঙইন ইন উউ ব্লাভ্ৰুক জিট, ৰাডপিলেগৰ পৰা ইন কলা।

পিটাৰচেলি কান দে ব্লডচুইকাৰস্পিগেল ভাৰ্লাজেনত মিৰিষ্টিচিন। Als u al medecikenen geburikt voor en lage bloedsuikerspegel, bloed het innemen van te veel peterselie লেডেন ট হাইপোগ্লাইকেমি (এক্সট্ৰেম লেজ ব্লোডচুইকাৰস্পিগেল)।

ইণ্টাৰেকটিচ টিজডেনছ ডি অপেৰিটি

পিটাৰচেলি তেজ ফুলা ভুৰকোমেন এন ডি ব্ল'ডিংচিজড ভাৰ্লেনজেন। ডাৰোম তেজৰ হিট অভাৰমাটিজ ফুলি থকা ভেৰোৰজাকেন টিজডেনছ ডি অপেৰাটি। ভাৰ্মিজড পিটাৰচেলি দহ মিনিটে টিৱে ৱেকেন ভুৰ ইন গেপ্লেনডে অপেৰাটি।

গেভোইলিগেইড ভান দে হোৱাইড

চমমিগে মেনসেন অণ্ট্বিকেলিন গেভোয়েলিগেইড ভুৰ দে জোন না টোপিচে টপেচিং ভেন পিটাৰচেলি of পিটাৰচেজাডোলি। তেজৰ জোনেনব্ৰেণ্ড এন হুইডুইটছলাগ ভেৰোৰজাকেন সম্পাদনা কৰক। ৰাদপেগ ডৰম উ উ কলা ভুৰদত উ হেট গেব্ৰুইক্ত।

নিয়াৰজিকেটে

হোৱেল পিটাৰচেলি গান্সটিগ হৈছে ভুৰ দে নিয়াৰেন, তেজৰ হিট বিজৱেৰকিংেন এণ্ড্ৰুৰজাকেন বিজ মেনসেনে ইন নিয়াৰণ্ডোয়েনিংক লগ পাইছিল। ডি ডিট অপজিচট অণ্টব্ৰীক্ট হেট ইচেটাৰ আন অণ্ডৰজ'ক। ৰাদপ্লীগ ডৰম উ কলা।

সমস্যাই জৱাংৰ্চ্পা এন বৰষ্টভইডিং লগ পাইছিল

হৱেল হেট ৱেলিগ স্বাভাৱিক হুৱেলহেডেন, তেজৰ অভাৰমাটিজ পিটাৰচেলি-ইননেম টিজডেনচ জৱাংৰ্চচাপ ৰ বৰ্ষ্টভ'ডিং জেৰুৰজাকেনত আছে। পিটাৰচেলি তেজ ডি মেলকপ্ৰডাক্টী ভাৰ্মিণ্ডাৰন। টে নেমেন টিজডেনছ ডি বৰষ্টভিংত ডাৰোম তেজ হেট নিট ৱৰ্ডেন আনবেভোলেন ওম হেট।

এড্ৰে ড্ৰাগইণ্টেচি

পিটাৰচেলি বেভাত ইন গ্ৰোট হ'ভিলহেইড ভিটামিন কে, মৰি বোৱা ইনে ভূমিকা স্পিলট বিজ দে ষ্টলিং ভেন হেট ফুলি ছিল। ডি উদ্ভিদ তেজ ৰক্ত আন্তঃগেৰেনে মেডিচিজেনেন মৰি ৱৰ্ডেন গেব্ৰুইক্ত ওম ব্লোডষ্টলিং টে ভুৰকোমেনক লগ পাইছিল। চমমিজ অধ্যয়ন ডেনকেন ডাট দে ইণ্টাৰেক্টি টাছেন পিটাৰচেলি এন ৱাৰফাৰিন (ইন এণ্টিষ্টলিংস্মিডডেল) টিউইজফেলচ্চিগ হৈছে।

পিটাৰচেলিৰ ওপৰত ভিলজেষ্টেলদে ব্ৰজেন

কান হেট ভুৰডিল ভান পিটাৰচেলি ইউ হেলভেন গেবিচট তে ভাৰ্লিজেন?

এনেকডোটিচ বেউইজচ চুগ্জেৰৰ্ট ডাট পিটাৰচেলি তেজৰ শব্দেন গেব্ৰুইক্ট ইন ডিটক্স- এন গেউইচভাৰ্লিচ্ৰাপেন। মাৰ এৰ হৈছে জিন ৱেটেনচেপেলিজেক বেউইজছ ডাট পিটাৰচেলি গ'ড হৈছে ওম এএফ তে ভালেন।

ৱাট গেবেউৰ্ট ইৰ আলছ জে তে ভিল পিটাৰচেলি ইট?

ওমদত পিটাৰচেলি ডিউৰেটিচচ হৈছে, হেট নিত ৰাদজাম ওম তে বীল তে উপভোক্তা। ডি ৰোপণ তেজ অক হোৱাইডএলাৰ্জিয়েন ভেৰোৰজাকেন।

হ'ভিল পিটাৰচেলি ময়েট আইকে প্ৰতি ডেগ ইটেন?

ব্যক্তিগত জিজন গেইন ৱেটেনচেপেলিজেকে গেগেভনছ অভাৰ ডে আদৰ্শভাৱে ডেজেলিজেকে ডোচিছ পিটাৰচেলি। সাধাৰণ ভইডেলহোৱেলহেডেন হেববেনত জে হেট।

হেট গোড ভুৰ জে ওম ৰৌৱে পিটাৰচেলি এটেনত আছে নেকি?

জা, ৰৌৱে পিটাৰচেলি হৈছে ৰিজক আন ভইডিংচষ্টফেন এন হৈছে গুংটিগ ভুৰ জে গেজণ্ডেড। মাৰ হেট ময়েট গ্ৰোণ্ডিগ ৱৰ্ডেন গেৱাছেন ভুৰ্ডত ইউ হেট চেমচেৰ্ট।

হেট ৱেলিগ ওম এলকে ডাগ পিটাৰচেলিথি তে ড্ৰিকেন নেকি?

জা, হেট হৈছে ওম এলকে ডাগ পিটাৰচেলিথি তে ড্ৰিকেন। বেপাৰ্ক উ ৱে ইচেটাৰ ট ট 1 ট 2 কপজেচ প্ৰতি ডাগত নাম দিয়ক। আলচ ইউ মেডিকিজেনেন গেব্ৰুইক্ত, ৰাডপ্লায়েগ ইউ পিটাৰচেলি/পিটাৰচেলিথি গেব্ৰুইক্তৰ পৰা উৱ আৰ্টছ ভুৰ্ডট।

İçindekiler