X

ৱৰ্ডমুণ্ট গেগেটেন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চ্পা? ভুৰডেলেন ভান ডৰোগে এন শ্লোক মুণ্ট টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চ্পা

মুণ্ট টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপ ৱৰ্ডট গেগেটেনৰ দে ব্ৰাগ, হৈছে ইন ভান দে মোডাৰ্চ মৰি ওপ ইন বেবী ৱাচটেন। জোৱেল ডৰোগে আলচ শ্লোক মুন্ত বেহোৰেন টট ডি প্লাণ্টেন ডি ৱাক ৱৰ্ডেন গেচেমাৰ্ড। হেট শ্বাডেলিজক ওম ডেজে উদ্ভিদ তে উপভোক্তান টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপ, ভিল গেবিডেন ৱৰ্ডট গেব্ৰুইক্তত ৱাৰভান হেট সুগন্ধ, মেন্থলচুইকাৰৰ ভান মুণ্ট- ট চালাড নেকি? ভিল চুৰ্টগেলিজকে ব্ৰগেন জিজেন গেষ্টেলড অভাৰ ডি কনচুমপ্টি ভান মুন্ট টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপা অপ ভিল ভৰৌৱেনপ্লেটফৰ্ম, জোয়ালছ ডি মহিলা ক্লাব। ডিট আৰ্টিকেল জুললেনত আমি হেবেন অভাৰ দে ভুৰ্ডেলেন এন নাডেলেন ভান হেট ইটেন ভান মুণ্ট টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চ্পা।

ৱৰ্ডমুণ্ট গেগেটেন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চ্পা?

জাংগাৰ্চ্পা ব্ৰেংট ভিল গেলুক এন ব্ৰেউগদে, মাৰ হেট মাক্ত জে ওক ভুৰ্জিচটিগ এন চেপ্টিচ অ'ৰ ওপৰত আটাইবোৰ ৱাট জে ডট। হেট কিজেন ভান দে জুইষ্ট ভইডিংস্মিডেলেন টাছেন দে ভেৰাণ্ডাৰিংজেন ডায় জে টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপা আনব্ৰেংট, ভেৰিষ্ট অক ভিল নাডেনকেন। ডিট ষ্টেডিয়ামত ডিংগেন ডাই ইউ গেমাক্কেলিজক উপভোক্তান ভুৰ্দত ইউ জিচ জোৰ্গেন মাকেন। ডাৰোম হৈছে হেট ভাৰ্ষ্টেণ্ডিগ ওম জৰ্গভুলডিগ তে কিজেন ৱাট জে ইট, ওমডাট নিট আল হেট ভইডেল টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চচাপ ৰক্ত শব্দেন গেচুমাৰ্ড। ডাছ আলচ জে জৱাংগাৰ বেণ্ট এন নিট জেকাৰ উইট হো জে মুণ্ট ময়েট উপভোক্তান, জুল জে ডিট আৰ্টেল নাটটিগ ভিনডেন। হিয়েৰ বেচপ্ৰেকেন আমি ডি ভুৰ-এন নাডেলেন ভান হেট ইটেন ভান ডৰোগে যদি মুন্ট এন হেলেন আমি আপুনি ৱেলভাৰৱজেন বেছলিচিং তে নেমেন। ওম আদালত তে এণ্টুওৰ্ডেন, ব্যক্তিগত হৈছে গেইন কোৱাড বেকেণ্ড বিজ হেট ইটেন ভান মুণ্ট টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপা। আলচ জে উইল্ট, লেটেন আমি ইন্স কিজকেন নাৰ ৱাট দে ভুৰ্ডেলেন জিজন ভান হেট ইটেন ভান মুণ্ট টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপা।

ৱৰ্ডমুণ্ট গেগেটেন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপা ভুৰ জিজন ভুৰ্ডেলেন?

ভিল ৰ মুণ্ট ৱৰ্ডেট ইন ভিল উজাইন গেব্ৰুইক্ট আলছ জোমাৰভেজেল এন হৈছে ইউটাৰ্ষ্ট নিউটিগ বিজ হেট ৱেগৱাৰকেন ভান অন্দ্ৰাগ্লিজকে জোমেৰিটে। হেট হিফট ইন ভাৰ্চেইডেনহেইড আন মেডিচে এন হেলেনদে ইগেনচচেপডাই মেঞ্চেন আল জাৰেন গেব্ৰুইকেন। মুনট হিফ্ট ইন ষ্টাৰকে এৰোমাটিচে স্মাক এন ৱৰ্ডট অক ইন ভিল কেউকেনপ্ৰডাক্টেন গেব্ৰুইক্ট। ইআৰ হৈছে জিন আৰ্নষ্টিজ ড্ৰেগিং ভান হেট কমজুমেন ভান মুন্টব্লেডেৰেন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চচাপ, ওমডাট হেট ভিল ভুৰ্ডেলেন ৰক্ত অপলেভাৰেন ভুৰ জৱাংগেৰে ভৌৱেন। মাৰ হেট হেফ্ট ভিল ভুৰ্ডিলেন। লিচ ভাৰ্দেৰ ওম এনকেলে ভান ডেজে তে:

১ হাউড জে আদম ফ্ৰিচ

ডি ইৰষ্টে ট্ৰিমছ লাট ওচেণ্ডেলেলিজেখিয়েড মিষ্টাল ইন ওনাঙ্গেনাম স্মাক আচ্চাৰ ইন দে মণ্ড। চমমিগে ভৰৌৱেন এৰভাৰেন অক মিচেলিজখইড ট ট দে নেগেণ্ডে মাণ্ড ভান দে জৱাংৰ্চচপ। হেট কৌৱেন অপ ৱাট পদ্য মুণ্টবলাদজেছ হৈছে জে মণ্ডা তে ভুৰকোমেনত ইন গেৱেল্ডিজ মেনিয়াৰ ওম ডি ভৰিমদে গেউৰ এন স্মাক।

নাতুউৰিলিজকে ক্ৰুইডেনেৰিডিজ থুইচ ওম স্লেচে আদম তে ভেৰ্লিচটেন

2. Heelpt মিচেলিজখীড তে ভাৰ্মিন্দেন

মিচেলিজখীদ কমট ভিল ভুৰ বিজ দে ইৰস্তে ট্ৰিমচ ভান দে জৱাংৰ্চ্পা। হেট কৌৱেন ভান ইন বিটজে মুণ্টবলাদজেচ কান জে হেফেন মিচেলিজখেইড ৱেগ তে হৌডেন, মাৰ আলছ জে দে গেউৰ ভান মুণ্ট নিত ভেৰড্ৰেগেন, মোয়েট জে হেট কংসুমেৰেন ভান মুণ্টবলাদজেচ ভাৰ্মিজডেন।

3. হাউড স্পিজভাৰ্টাৰিংছপ্ৰেমএন অপ এফষ্টেণ্ড

টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপ জুল জে বেহুৰলিজক ভিল বেষ্টলেনে স্পিজভাৰ্টাৰিংছপ্ৰেমিনে লগ পাইছিল। হেট কংকুমেণ্টেন ভান মুণ্টবলাদজেচ কান উ হেলভেন দে মাগ তে অণ্টস্প্ৰেনেন এন দে গোড ৱেৰকিং ভান হেট স্পিজচভাৰ্টাৰিংস্ষ্টলেচল তে গাৰাণ্ডেৰেন। ভাৰ্মিজড ইচেটাৰ আলচ ইউ জুৰ-ৰিফ্লাক্সপ্ৰেম'নেম হিট।

4. Healt het algmene vealzizn te বেহৌডেন

তিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপ এৰভাৰ্ট জে লিচাম ভিল, ৱাৰদুৰ জে ৱাৰচিজনলিজক মো এন ইউইটিজেপুট ভ'লট। হেট ড্ৰিঙ্কেন ভান ইন বিটজে মুণ্টথি কালমিৰ্ট দে গিষ্ট, ভাৰ্মিণ্ডাৰপ্ৰিকবাৰ্হেইড এন ভেৰ্লিচট ভাৰ্মিইদেদ। হেট হেট অক ওম স্লেপোকোশ্বেইড এন এংষ্ট অপ এফষ্টেণ্ড তে হৌডেন।

হু কুননেন আমি মুণ্টে ৱেৰ্টেন বিজ হেট জোকেন নাৰ এণ্টুওৰ্ডেন অপ দে ব্ৰাগ অফ আমি মুণ্ট মোটেন ইণ্ডজেৰেন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চ্পা? লেটেন আমি হেট ৱেলিগৰ অক ইনছ কিজকেন হৈছে ওঁ মুণ্টথি তে পানীয় টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চ্পা।

মুণ্টেও ৱেলিগ ওম তে পানীয় টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপা নেকি?

মুণ্ট হৈছে ইন ভান দে চুৰটেন মুণ্ট এন তেজ অক নুটিগ জিজন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চচাপ। হেট ড্ৰিঙ্কেন ভান ইন বিটজে মুণ্টথি ৱেৰ্জমাক্কেলিজক্ট দে স্পিজস্ভাৰ্টাৰিং এন কালমিৰ্ট দে ৰুষ্টেলোজ মাগ। হেট সুগন্ধ সহায় অওক ওম চাপ এন খং টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চচাপ তে ভেৰলিচটেন।

ভুৰডেলেন এন নাডেলেন ভান গ্মেৰটি টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপা: বিপথে চালিত গাম্বৰ?

মেন্থলচুইকাৰ গেগেটেন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চ্পাৰ ৱৰ্ডপেৰমুন্ট?

ইআৰ হৈছে মেন্থলচুইকাৰ মোয়েট ইটেন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপাৰ জে মুণ্টৰ গেইন ডুইডেলিজক এণ্টুওৰ্ড অপ দে ব্ৰাগ। মেন্থলৰ ওমদাত মুণ্ট েডাৰগেলিজকে চুইকাৰচ ৱৰ্ডট গেব্ৰুইক্ট, আলচ এৰোমাটিচ ৱেৰ্কটত মৃত্যুহয়। হৱেল হেট ইন নাটিজ উদ্ভিদ হৈছে, বিডেন ডেৰ্গেলিজকে কান্ত-এন-ক্লেৰে ভইডিংস্মিডডেলেন ইউ ডেজ ভুৰ্ডেলেন নিট। ডাৰোম হৈছে হেট নাটটাইগাৰ ওম ভুৰজিচটিগ তে জিজন এন গেইন কান্ত-এন-ক্লেৰে চেমটেনপ্ৰডাক্টেন তে গেব্ৰুইকেন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চ্পা।

হেট শ্বাডেলিজক ওম ভেঙ্কেলথী তে ড্ৰিঙ্কেন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চচাপ নেকি? বৰষ্টভইডিং এন জাংগাৰ্চ্পাত ভেঙ্কেল