X

হেট ইটেন ভান চিট্ৰোয়েন of het Piden ভান চিট্ৰেনোচাপ টিজডেনচ জাংগাৰ্চ্পা

হেট ডেইকেন ভেন চিট্ৰেনেন ভেন চিট্ৰেনেন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চচাপ ৰক্ত ওম ভেলে ৰেডেনেন ইন নুদজাক ৱৰ্ডেন। আনষ্টাণ্ডে মোডাৰ মাকেন জিচ ইচটাৰ ভাৰ্ছচিলেণ্ডে জোৰ্গেন ওপৰৰ ৱেলকে ভুৰ্ডেলেন এন নাডেলেন জে কুননেন অণ্ডাৰভিনডেন বিজ হেট কমউমেৰেন ভান ডেজে ভৰুক্ট। ডিট ত আমি ডি ভুৰ্ডেলেন এন নাডেলেন ভান হেট ইটেন ভান চিট্ৰেজেন ভুৰ জৱাংগেৰে ভৰৌৱেন ওম দে জোৰ্গেন তে ভাৰ্ডুইডেলিজেকেনৰ ওপৰত স্প্ৰেকেন প্ৰকাশ কৰিছো।

চিট্ৰেনাচপ তে ড্ৰিংকেন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপাৰ শ্বাডেলিজ ওম চিট্ৰেন টে ইটেনৰ হেট বন্দুকটিগ নেকি?

হেট ডেইকেন ভেন চিট্ৰেনাপ টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপ ব্ৰেংট ভিল ভুৰ্ডেলেনমেট জিচ মি ভুৰ দে মোডাৰ, মাৰ হেট ব্ৰেণ্ট অক এনকেলে নাডেলেন মেট জিচ মে ৱাৰ মোইডাৰ্ছ অপ ম'টেন লেটেন। আলচ ইউ জিচ জোৰ্গেন মাক্ত অভাৰ হেট এটেন ভান চিট্ৰেন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপা, ইৰষ্ট কণ্টেক্ট অপে নিমৰ পৰা উউ কলাৰ সৈতে মিলিত হৈছিল।

ভেৰুৰজাক্ত হেট ইটেন ভান চিট্ৰেনেন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপা ইন মিচক্ৰাম? চিট্ৰেনো শ্বাডেলিজেক নেকি?

ভুৰ্ডেলেন ভান চিৰ'য়েন ভুৰ জাংজেৰে ভৰুন

চিট্ৰেন হৈছে ইন ভ্ৰুক্ট মেট ইউইটটেকেণ্ডে ইগেনচচেফেন ওম হেট ইমমুউনিচিষ্টিম তে ভাৰ্ষ্টাৰকেন এন গিফষ্টফেন তে ভাৰ্উইজেডেৰেন। হেট হৈছে জিৰ ৰিজক আন ভিটামিন চি, ইন ক্ৰাচিগে এণ্টিঅক্সিডেণ্ট ডি হেল্ট ওম হেট ইমমুউনিচিষ্টীম ভান জৱাংগেৰে ভৰৌৱেন টে ভাৰ্ষ্টাৰ, ভাৰ্কৌডিড, গ্ৰিপ এন এনকেলে এণ্ডেৰে ইনফিকেটিজিকটেন তে ভুৰকোমেন। চিৰ'ইণ্টেৰৱাটাৰ হৈছে মৃদু অণ্টউপহাৰেণ্ড মিডডেল। হেট হেক্ট বেক্টেৰিয়লে গ্ৰোই তে ভাৰ্মিণ্ডাৰএন উদ্দীপনা ডি লিভাৰ ওম বেয়া তে ৱেৰকেন এন গিফষ্টফেন ইন হেট লিচামত।

প্ৰতিৰোধী ভেন কোষ্ঠকাঠিন্য

চিট্ৰেন হৈছে ইন গোড ব্ৰন ভান ভিংস্ভেজেল, মৰি কোষ্ঠকাঠিন্য টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপা কুননেন ভুৰকোমেন। কোষ্ঠকাঠিন্যৰ ৰক্ত জিৰ বাক ভুৰকোমেন আলচ গেভলগ ভান হৰমনলে বাৰেণ্ডাৰিংগেন হেট লিচাম ভান জৱাংগেৰে ভৰুনত। ইআৰ ৱৰ্ডট অক এঞ্জোমান ডাট চিট্ৰোন ডি স্পিজচভাৰ্টাৰিং সহায় উদ্দীপনা। ডি কনচুমপ্টি ভেন চিট্ৰেনোৱাটাৰ টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপা ভাৰ্মিণ্ডাৰ দে কানছ অপ কোষ্ঠকাঠিন্য ভাৰ্দেৰ দুৱাৰ হেট লিচাম ৱাটাৰিগ এন গেভড তে হৌডেন।

ভুৰকম উচ্চৰক্তচাপ এন ভেৰলাগ হেট কলেষ্টেৰলগেহল্তে

চিট্ৰেন হৈছে ৰিজক আন কালিয়ম, ৱাট ৰক্ত সহায় দে হেট ব্লডভাত তে ভাৰ্মিণ্ডাৰেন এন দাৰ্দুৰ দে ব্লডদ্ৰুক তে ভেৰলাজেনত বিয়পি আছে।

গোড ভেৰ্লিচটিং বিজ ওচেণ্ডমিচেলিজেখেড

ডি ভেৰ্ফ্ৰিচেণ্ডে স্মাক ভান চিট্ৰোন ৰক্ত সহায় দে মাগ ভান জৱাংগেৰে ভ্ৰৌৱেন তে কালমেৰেন এন ওচটেণ্ডমিচেলিজেখেইড তে ভাৰ্লিচটেন।

কেলচিয়াম ভুৰ দে গেজণ্ডেইড ভান ডি বটটেন

চিট্ৰেন হেফট ইন গুৰুত্বপূৰ্ণ কেলচিয়ামগেহল্তে। ডিট হৈছে নিউটিগ ভুৰ ডি বটগেজণ্ডেড ভান জৱাংগেৰে ভৰৌৱেন এন ভুৰ ডি বটণ্ট্ৱিককেলিং ভান দে গ্ৰোইএণ্ড ভ্ৰূণ।

হেট ইটেন ভান চিট্ৰেনেন টিজডেনচ জাংগাৰ্চ্পা এন হুন চাদে

হেট হৈছে এৰি গেব্ৰুইকেলিজক ভুৰ জৱাংগেৰে ভৰৌৱেন ওম ব্ৰেণ্ডেণ্ড মাগজুৰ অৱ এণ্ডেৰ গেষ্ট্ৰো-ইনটেস্টাইনেল প্ৰব্লেমেন টে এৰভাৰেন। ওমডেট চিট্ৰেন ৰিজক হৈছে আন চিট্ৰেঞ্জইউৰ, তেজ ডিট জুউৰ ব্ৰেণ্ডেণ্ড মাগজুৰ ভেৰেৰ্গেৰেন। ডাৰোম ম'টেন জৱাংগেৰে ভৌৱেনে গেষ্ট্ৰো-ইনটেস্টাইনেল সমস্যাৰ ব্ৰেণ্ডেণ্ড মাগজুৰক লগ পাইছিল।

বোভেণ্ডিয়েন জাল ডিট জুৰ দে টেণ্ডেন বেচাডিজেন দুৱাৰ হেট টাণ্ডগ্লাজুৰ তে ভাৰ্জৱাকেন। ডিট কান জৱাংগেৰে ভৰুৱেন কুৱেটচবাৰ্ডাৰ মাকেন ভুৰ গেবিটছপ্ৰেমেন।  

আলচ গেভলগ হিৰভান হৈছে হেট আলজেমীন গোড ভুৰ দে মোডাৰৰ ওপৰত চিট্ৰেনোৱাটাৰ মৰি তিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপ ইন বেবী ভেৰৱাচট। ভুৰ আনষ্টাণ্ডে মোডাৰসকলে গেবিটছপ্ৰেমেন, গেষ্ট্ৰো-ইনটেস্টাইনেল প্ৰেজেমেনৰ ব্ৰেণ্ডেণ্ড মাগজুৰ কঢ়িয়াই লৈছে হিট বেয়া ওম চিট্ৰেন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চ্পা তে ভাৰ্মিজডেন।