X

ইট জে বেৰজিন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপা? ভুৰ্ডেলেন ভান বেৰজিন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপ হাৰ্মচ

হেট ইটেন ভানৰ দে ব্ৰাগ টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপা শ্চাডেলিজক হৈছে, ৰেপ্ট ইন বেলংৰিজক ব্ৰাগতেকেন অপ ইন দে হুফডেন ভান মোডাৰবোৰে মৰি যায়। ডিট আৰ্টেল স্প্ৰকেনত আমি গেডাষ্টেন তে বেণ্টুওৰ্ডেনৰ ডি ভুৰ্ডেলেন এন নাডেলেন ভান বেৰজিনকনচুমপ্টি টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চ্পা ওম দে ব্ৰজেনৰ ওপৰত।

বেৰজিন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপা: হেট ৱেলিগ নেকি?

আলচ জে ইন মেডিটেৰান ডিয়েট ভলgt, ব্ৰাগ জে ই মিছচিয়েন এএফ of je bergen sconumeren টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চ্পা। জে হেবটি মিছচিয়েন গেহুৰ্দ দাত হেট কমৰ্মিনভেন ভেন বেৰজিন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপ গেভাৰ্লিজক হৈছে, মাৰ হৈছে দিত ৱাৰ? হিৰণ্ডাৰ বেকিজকেন আমি ডি ৱেলিগ্ইড ভান বেৰিংছ টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপ, ইভেনালছ দে ভইডচষ্টফেন ডি জে ভুৰ ইউ এন উউ গ্ৰোইএণ্ডে কেঁচুৱা লেভাৰেন।

বেৰজিন ৰঙৰ আভাৰ্জিং টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চ্পা নেকি?

জা, হেট হৈছে ওম বেৰিংছ টে ইটেন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপা। মাৰ বেৱত ইন ষ্টফ জেনামড চোলানিন, ডাই গিফ্টিগ কান জিজন ৱানিৰ হেট ইন গ্ৰোট হ'ভিলহেডেন ৱৰ্ডট গেচুমাৰড। Solanineworgipting tredt op wannier u wordt blongeseld an hoge niveaus van solanen en ৰক্ত লক্ষণেণ ভেৰোৰজাকেন জোলচ ডায়াৰৰি, ব্ৰেক, কোৰ্টএন/অফ মাগপিজেন।

ৱাট জিজন দে ভুৰ্ডেলেন ভান বেঙিঙষ্টেঙ্লে? ৱাৰ হৈছে ষ্টীল ভেন বেৰজিন গোড ভুৰ?

ওম গিফ্টিগ তে জিজন, ময়েট জে মীৰ 400 মিগ্ৰা চোলানিন ইটেন এন দে মিষ্ট বেভাটেন 2-13 মিগ্ৰা চোলানিন। জে হোয়েফট ডাছ নিট বাং তে জিজন ওম জে ফেভিৰেট বেঙিঙেৰেচটেন তে ইটেন, টেঞ্জিজ জে হেট অভাৰদ্ৰিজষ্ট।

Voedingswaerde বেৰজিন

82 গ্ৰাম ৰৌৱে বেভাত দে ভলগেণ্ডে ভিটামিনেন এন খনিজৰ 1 কোপ:

  • কেলৰিয়ন: 20.5 কেলৰি
  • ক'লহাইড্ৰেন: 4.8 গ্ৰাম
  • চুইকাৰ: 2.9 গ্ৰাম
  • Eibid: 0.8 g
  • অলি: 0.2 গ্ৰাম
  • Vesel: 2.5 g
  • মংগন: 0.2 মিগ্ৰা
  • ফোলাট: 18 μg
  • কালীয়াম: 188 মিলিগ্ৰাম

হেট ইটেন ভান চিট্ৰোয়েন of het Piden ভান চিট্ৰেনোচাপ টিজডেনচ জাংগাৰ্চ্পা

ভুৰ্ডেলেন ভান বেৰজিন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপা

এণ্টিঅক্সাইডৰেণ্ডে ইগেনচকেহপ: জে হেবট ডিট মুই উৰ্ড মিছচিয়েন ইৰডাৰ গেহুৰ্ড, মাৰ ৱাট হৈছে মিজন ডিটত এণ্টিঅক্সিডেণ্ট এন ৱাৰোম উইল ইক হেট?

এণ্টিঅক্সিডেণ্টেন জিজন ষ্টফফেন ডাই হেট লিচাম হেফেন বেচৰ্মেন টেগেন ব্ৰিজে ৰেডিকেন অৱ শ্চাডেলিজকে ষ্টফফেন ডাই ৰণ্ড চিৰকিউৰেন। এণ্টিঅক্সিডেণ্ট হেপেন ক্ৰোনিচে জিকটেন জিকটেনৰ পৰা জোলছ হাৰ্টজিকটেন এন কাঙ্কাৰ তে ভুৰকোমেন।

মীৰ হৈছে বেভাটেন বেৰিয়ান এন্থোচাইনেন, ডি এণ্টিঅক্সিডেণ্ট ডাই ভেৰাণ্টুওৰডেলিজহৈছে ভুৰ জিজেন হেল্ডেৰে এন লেভেনডিজ পাৰ্চ ক্লেউৰ।

ভেৰোৰজাকেন দে নাডেলেন ভান হেট ইটেন ভান কনোফলুক টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপ ইন মিচক্ৰাম?

ভেজেল: জোলজে হিৰভভেন লেষ্ট, বেভাত 1 কপজে ৰৌৱে বেৰিয়ান 2.5 গ্ৰাম ভেজেল। হেট ভেৰহোজেন ভান দে ভেজেলিননাম চামেন মেট ভচটিননাম হৈছে ডি ইৰষ্টে বেহান্দেলিং ভুৰ কোষ্ঠকাঠিন্য টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপ, মাৰ ভেজেল হেববেন ভিল এণ্ডেৰে ফাংটিচ ইউ "ভাৰসাম্যত" হাউডেনৰ পৰা।

ভেজেলচে সহায়জে লেংগাৰ ভল তে হাউডেন এন ভাৰ্টাগেন দে স্নেলহেইড ৱাৰমী জে স্লোডচুইকাৰস্পিগেল ষ্টীজজিটি, ইচিটি ইন ভললে কেটেল উইননেন।

হ'গাট গেপিজন তিজডেনছ দে জৱাংৰ্চ্পা? অৰজাকেন এন বেহান্দেলিং ভান হাঁপিজ্ঞান

ফলাট: বেৰিংবেট ফলাট, ৱাট ইন এচেন্তীয়েল ভেডচেল হৈছে ভুৰ জে বেবী ওম তে গ্ৰোয়েন এন জিচ তে অণ্ট্উইকেলিন। অনভলডোএণ্ড েফলেটিননাম হৈছে গেচচিয়াৰড মেট ভাৰ্চচিলেণ্ড েস্লেচে ট জৱাংৰ্চচেপচৰিজাটেটেন। হেট জৌ ভাৰ্ষ্টেণ্ডিগ জিজন ওম ভুৰ এন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপ মীৰ ফলাটভোইডেল আন উউ দিয়াট টো তে ভেজেন।

মংগন: মংগন হৈছে ইন ভান দে মিণ্ট বেষ্টুডিৰেডে মাইক্ৰুট্ৰিএনটেন আলচ হেট গাট ওম জৱাংৰ্চচপ। হোৱেল হেট অনৱাৰচিজঞ্জলিজক ডাট ইউ ওনভললেডিগ বেণ্ট, হৈছে হেট নোগ ষ্টীডছ বেলংৰিজক ওম দে আনবেভোলেন হোৱেলহেইড তে কনজিউমাৰেন, ওমডাট জোৱেল ডিফিচিয়েনটি আলচ অভাৰমাটিজ কনচুম্পি ট ট নেগেটিভ গেভলজেন কুননেন লেডেন।

টিউয়ে হেববেন আঙ্গেতোণ্ড ডাট জোৱেল লেজ নিভিয়াছ আলচ হোগে মংগনিভিয়াছ টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপ গেচচিয়েৰড জিজনে লগ পাইছিল ইন লাগ গেবুৰ্টেগেভিক্ট।

ৱাটাৰভাৰ্ব্ৰুইক টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপ – হৱেভিল ভলোইষ্টফ ময়েট ইউ পানীয় টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চচাপ?

হো ৱেগ জে বেৰজিন ভৰিৰ আন জে ডিয়েট?

বেৰঙন হৈছে ইন ভীলজিজডিগ ইঞ্জেডিয়ণ্ট। হোৱেল হেট মিষ্টাল নিত আন তে ৰাডেন হৈছে ওঁ তে কিজেন ভুৰ "কেলৰিআৰ্ম" ভেডচেল টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপ, আলচ জে ইন ইন চিটি বেবিন্দত ৱাৰীন জে হিল স্নেল আনকোমট, ইত গেৱেল্ডিজ টৱেগেগিং ভুৰ এলকে মাল্টিজদ।

বেৰজিন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপাৰ ওপৰত লাটষ্টে ৱ'ৰ্ডেন

ইন ডাগেলিজকে পোৰ্টিয়ে জে কেঁচুৱা নিট টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপাৰ শ্বাডট জউ এৰিযায়। হেট কনজিউমাৰেন ভেন বেৰজিন টিজডেনছ দে জৱাংৰ্চপ হৈছে নিট এলিন ভললেডিগ ৱেলিগ, মাৰ হিফ্ট অক ভুৰ্ডেলেন! বেলেৰেঞ্জ লেভাৰেট অণ্ডাৰ ভেজেল, ফলাট, মংগন এন এণ্টিঅক্সিডেণ্টেন, নাষ্ট এণ্ডেৰে ভইডিংচষ্টফেন ডিজে পিৰিয়ড বেলগাৰ্জিক জিজন ভুৰ জু এন ডি কেঁচুৱাত মৃত্যুবৰণ কৰে।