জিৰা চাহৰ ক্ষতিৰ লাভালাভ আৰু জিৰা চাহ কেনেকৈ প্ৰস্তুত কৰিব লাগে?

জিৰা চাহৰ লাভালাভবোৰ কৌতুহলী, কিয়নো ইয়াৰ ক্ষতিবোৰ বহুতো ৰোগৰ বাবে পছন্দ কৰা হয়। যদিও জিৰাৰ উৎপত্তি ইজিপ্টৰ পৰা আহিছে, ইয়াক ভাৰতীয়সকলেও ব্যাপকভাৱে ব্যৱহাৰ কৰিছিল। জিৰাই কণ্ঠৰ বিষ, চৰ্দি, আৰ্থ্ৰাইটিছচিকিৎসা কৰে, আৰু হজমত সহায় কৰে। আনকি জিৰা ঘাঁহক প্ৰাকৃতিক ডিটক্স উদ্ভিদ বুলি কোৱা হয়। আপুনি আপোনাৰ নিজৰ ঘৰৰ আৰামৰ পৰা এগিলাচ জিৰা চাহ তৈয়াৰ কৰি জিৰাৰ লাভালাভৰ পৰাহে লাভান্বিত হ'ব পাৰে।

জিৰা চাহ প্ৰস্তুতি আৰু ক্ষতিৰ ব্যৱহাৰৰ লাভালাভ

জিৰা চাহৰ লাভালাভবোৰ তেওঁলোকৰ এণ্টিচেপ্টিক আৰু এণ্টিঅক্সিডেণ্ট ৰ পৰা আহে। বিশেষকৈ, চৰ্দিৰ চিকিৎসাত জ্বৰ হ্ৰাস কৰাটো পছন্দ কৰা হয়, লগতে হাঁপানিৰ দৰে কেইবাখনো শ্বাসতন্ত্ৰৰ অসুবিধাৰ চিকিৎসাত। ইয়াৰ উচ্চ লোৰ পৰিমাণৰ বাবে, ইয়াৰ ফলত ইয়াক সমগ্ৰ ঋতুস্ৰাৱ চক্ৰত বহুতো মহিলাই পছন্দ কৰে। বহুতো ধাত্ৰী, বিশেষকৈ লেটিন আমেৰিকাৰ লোকসকলে গৰ্ভৱতী মহিলাৰ সন্তান জন্মৰ প্ৰচাৰৰ বাবে জিৰা চাহ খোৱাৰ পৰামৰ্শ দিয়ে। সেয়েহে, গৰ্ভধাৰণৰ অন্তিম সময়ৰ বাহিৰত ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰাটো অসুবিধাজনক হ'ব পাৰে।

জিৰা চাহৰ লাভালাভ

জিৰা চাহৰ আন কিছুমান লাভালাভ চমুকৈ পদাৰ্থত থাকে:

  • ই স্বাস্থ্যকৰ হজম প্ৰদান কৰে।
  • ই চৰ্দি আৰু ফ্লুৰ চিকিৎসা কৰাত সহায় কৰে।
  • ৰোগ প্ৰতিৰোধ ফাংচন উন্নত কৰে।
  • তেওঁ ক্লান্তিৰ সৈতে সংগ্ৰাম কৰে।
  • এইটো এটা উৎকৃষ্ট কফ আঁতৰক।
  • শ্বাসতন্ত্ৰৰ সমস্যা আৰু আনকি বিকাৰবোৰ জিৰা চাহেৰে সফলতাৰে চিকিৎসা কৰিব পাৰি, কিয়নো তেওঁলোকৰ এণ্টিচেপটিক গুণ আছে।
  • চৰ্দি, ব্ৰংকাইটিস, নিউমোনিয়া বা চিনাচিটিছৰ সৈতে যুঁজ কৰোঁতে এই চাহ খোৱাটো অতি পৰামৰ্শ দিয়া হয়।
  • জিৰা চাহত যথেষ্ট পৰিমাণে লোহা থাকে আৰু সেয়েহে পৰম্পৰাগতভাৱে লোৰ অভাৱ ৰক্তাল্পতাৰ চিকিৎসাৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হয়।
  • শৰীৰ শিশুৰ বাবে সঁচাকৈয়ে পেটৰ বিষৰ এক শক্তিশালী বৈশিষ্ট্য, সেয়েহে জিৰা চাহ লৈ চাই থাকোঁতে বিশ্বাস কৰা হয় যে ই এই বিষটো যথেষ্ট হ্ৰাস কৰিব পাৰে।
  • ইয়াৰ উপৰিও, এই চাহৰ কৰ্কট ৰোগ বিৰোধী প্ৰভাৱ আছে বুলি জনা যায় আৰু সেয়েহে বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ কৰ্কট ৰোগৰ বিৰুদ্ধে সুৰক্ষাৰ বাবে পছন্দ কৰা হয়।
  • টোপনিৰ সমস্যাটো জিৰা চাহেৰে সফলতাৰে চিকিৎসা কৰিব পাৰি।
  • বদহজম, যেনে বমি বমি হোৱা, বমি আৰু ডায়েৰিয়া, এই চাহ গ্ৰহণ কৰি বদহজম ৰখা ৰখা যায়।
  • জিৰা চাহৰ মূত্ৰনলীৰ নলী আৰু কণ্ঠৰ সংক্ৰমণৰ ওপৰতো লাভজনক প্ৰভাৱ আছে।
  • ই বিপাক ত্বৰান্বিত কৰে আৰু ওজন হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে।
  • আপুনি ইয়াক মুখৰ সতেজতাৰ বাবেও ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।

জিৰা চাহৰ ক্ষতিৰ লাভালাভ: জিৰা চাহ কেনেকৈ প্ৰস্তুত কৰিব লাগে?

জিৰা চাহ প্ৰস্তুত কৰিব লাগিব আপুনি দুটা মৌলিক সামগ্ৰী হৈছে পানী আৰু এক চামুচ জিৰা। যদি আপুনি বিচাৰে, আপুনি মৌ, নেমু বা ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে আপুনি আনকি নিমখ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।

  • এটা পাত্ৰ আৰু 1 চামুচ লওক জিৰা যোগ দিয়ক।
  • কম তাপৰ ওপৰত প্ৰায় 5 ছেকেণ্ড ইয়াক অলপ গৰম কৰক।
  • ইয়াত 250 মিলি খোৱা পানী ঢালি দিয়ক আৰু উতলাওক।
  • ফুটাৰ পিছত, প্ৰায় 5 মিনিটৰ বাবে আৱৰণ কৰক আৰু অস্পৃশ্য হৈ এৰি দিয়ক।
  • চাহকাপ আৰু গৰম লৈ টানক উপভোগ কৰক।
  • মৌ বা এটা আপুনি এক চিমটি নিমখ যোগ কৰিব পাৰে।

জিৰা চাহৰ ক্ষতি আৰু পাৰ্শ্বক্ৰিয়া

জিৰা চাহ ব্যৱহাৰৰ সৈতে কোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ পাৰ্শ্বক্ৰিয়াৰ খবৰ পোৱা নাই। অৱশ্যে, সম্ভাৱ্য স্বাস্থ্য সমস্যা আৰম্ভ হোৱা পৰিহাৰ কৰিবলৈ আপোনাৰ গ্ৰহণ মজলীয়া কৰাটো পছন্দনীয়। সেয়েহে, যদি আপোনাৰ দীৰ্ঘম্যাদী সমস্যা আছে, গৰ্ভৱতী বা স্তন্যপান কৰা হয়, চিকিৎসকৰ নিয়ন্ত্ৰণ অবিহনে জিৰা চাহ খোৱাটো সম্ভৱ ক্ষতিকাৰক পাৰ্শ্বক্ৰিয়া পৰিহাৰ কৰিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া নহয়। যদি আপুনি বিচাৰে, গৰ্ভধাৰণৰ সময়ত চ'ন চাহ খোৱাটো ক্ষতিকাৰক নেকি? স্তন্যপান আৰু গৰ্ভধাৰণত মৌৰিৰ লাভালাভ আৰু ক্ষতি আৰু গৰ্ভধাৰণত আদা চাহ: আদা মিচিলেছ নেকি? আপুনি শীৰ্ষক প্ৰবন্ধবোৰো পঢ়িব পাৰে।

উৎস 1, সম্পদ 2