চিপৰ ক্ষতি বোৰ কি? মোৰ কৰ্ণ চিপবোৰ মোৰ আলুচিপতকৈ অধিক ক্ষতিকাৰক নেকি?

চিপৰ ক্ষতি কলেষ্টেৰল, ৰক্তচাপ, ওজন বৃদ্ধি আৰু আনকি ছালৰ পাৰ্শ্বক্ৰিয়াৰ সৈতে হ'ব পাৰে। টেঙা অভিধান আৰু মহিলা ক্লাবৰ দৰে সংবাদ মাধ্যমত সঘনাই আলোচনা কৰা চিপ আৰু এডিটিভবোৰ কিমান অস্বাস্থ্যকৰ? আমি আপোনাৰ বাবে সকলো প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দিছো, যেনে মোৰ কৰ্ণ চিপ, মোৰ আলুৰ চিপবোৰ অধিক ক্ষতিকাৰক, কোন প্ৰকাৰৰ চিপবোৰ আটাইতকৈ ক্ষতিহীন।

চিপৰ ক্ষতি বোৰ কি?

চিপৰ ক্ষতিবোৰ প্ৰায়ে উপেক্ষা কৰা হয় কাৰণ চিপ এইটো এটা সস্তা, সুস্বাদু আৰু সহজে পোৱা জলপান। সময়-সময়তে এমুঠি সাধাৰণ স্বাস্থ্যত চিপ উপভোগ কৰা টো জীৱন যাপন কৰা লোকসকলৰ ক্ষেত্ৰত মেৰামতি কৰিব নোৱাৰি কোনো ক্ষতি নকৰাৰ সময়ত, প্ৰকৃত বিপদ টো হ'ল যেতিয়া আপুনি দৈনিক আধাৰত চিপ গ্ৰহণ কৰে উদীয়মান। শীৰ্ষকসমূহত চিপৰ ক্ষতি ইয়াত দিয়া হৈছে:

চিপৰ ক্ষতিযাৰ ফলত অত্যাধিক ওজন বৃদ্ধি হয়

চিপবোৰত প্ৰায়ে ওজন বৃদ্ধি আৰু মেদবহুলতাৰ আশংকা থাকে ই চৰ্বি আৰু কেলৰিৰে পৰিপূৰ্ণ যি বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। আলুৰ চিপৰ 15 ৰ পৰা 20 টুকুৰা, প্ৰায়। ইয়াত ১০ গ্ৰাম চৰ্বি আৰু ১৫৪ কেলৰি থাকে। এই হাৰ হৈছে যিকোনো স্বাস্থ্যকৰ খাদ্যৰ হাৰ এইটো বহুদূৰ, বহুত দূৰত। এটা অধ্যয়নত দেখা গৈছে যে আলু তেলত ভজা (চিপ) ওজন বৃদ্ধিৰ সৈতে আটাইতকৈ শক্তিশালীভাৱে সম্পৰ্কিত খাদ্যবোৰৰ ভিতৰত আছে তেওঁ ইয়াক আঁতৰাই লৈছিল। অধিক ওজন বা মেদবহুল হোৱাৰ ফলত ডায়েবেটিচ, হৃদৰোগ আৰু কিছুমান হ'ব পাৰে কৰ্কট ৰোগৰ প্ৰকাৰৰ আশংকা বৃদ্ধি কৰে।

পুষ্টিৰ অভাৱৰ ক্ষেত্ৰত চিপৰ পাৰ্শ্বক্ৰিয়া

যদি আপুনি নিয়মীয়াকৈ আপোনাৰ খাদ্যাভ্যাসত চিপ যোগ কৰে, আপুনি যিমান প্ৰয়োজন সিমান পুষ্টি নাপাব। চিপবোৰ সাধাৰণতে ভিটামিন আৰু খনিজ ইয়াৰ ক্ষেত্ৰত যথেষ্ট দুৰ্বল। চিপৰ পৰিৱৰ্তে স্বাস্থ্যকৰ জলপান গ্ৰহণ কৰা, আহাৰৰ সময়ত পুষ্টিৰ যিকোনো অভাৱৰ ক্ষতিপূৰণ কৰাত সহায় কৰক গতিকে উচ্চ পুষ্টিৰ ঘনত্বথকা চিপৰ দৰে জলপান ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে স্বাস্থ্যকৰ ফল আৰু একে ধৰণৰ জলপান বাছনি কৰাটো উপযোগী আছে।

উচ্চ ৰক্তচাপ ৰোগীসকলৰ বাবে চিপৰ ক্ষতি

চিপৰ ছডিয়াম ৰ পৰিমাণ আপোনাৰ কাৰ্ডিওভাস্কুলাৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে হয় ই আপোনাৰ ৰক্তচাপক নেতিবাচকভাৱে প্ৰভাৱিত কৰিব পাৰে। উচ্চ ছডিয়াম গ্ৰহণ, ৰক্তচাপ বৃদ্ধি হৃদযন্ত্ৰৰ বিফলতা, ষ্ট্ৰোক, ভাস্কুলাৰ সমস্যা আৰু বৃক্কৰ ৰোগ সৃষ্টি কৰে কৰিব পাৰে। আলুৰ চিপত সাধাৰণতে উচ্চ পৰিমাণৰ নিমখ থাকে। সেয়েহে বহুত চিপ খোৱাৰ সময়ত মানুহে তেওঁলোকৰ দৈনিক সীমাতকৈ বহুত বেছি নিমখ গ্ৰহণ কৰে। এই পৰিস্থিতি বিশেষকৈ যিহেতু ই উচ্চ ৰক্তচাপ ৰখাৰোগীৰ বাবে এক ডাঙৰ বিপদাশংকা ৰখা হয় ই স্বাস্থ্যৱান ব্যক্তিসকলৰ ভৱিষ্যতে ৰক্তচাপৰ সমস্যা ৰখাৰ পথ প্ৰশংসিত কৰিব পাৰে।

চিপছে কলেষ্টেৰল বৃদ্ধি কৰে নেকি?

চৰ্বিৰ পৰিমাণ আৰু প্ৰকাৰৰ বাবে সঘনাই চিপৰ ব্যৱহাৰ বেছি হয় কলেষ্টেৰলৰ স্তৰ বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। বেছিভাগ ভজা চিপ, বেছিভাগ বিপদজনক প্ৰকাৰৰ ট্ৰেন্স চৰ্বি হয়। ইয়াৰ উপৰিও, চিপ চলোৱা টো বাছনি কৰক চৰ্বি বেছিভাগ সংপৃক্ত চৰ্বি যি উচ্চ কলেষ্টেৰলৰ পৰিমাণত অৰিহণা যোগায় ঘটে। তেজৰ প্ৰবাহত উচ্চ স্তৰৰ ট্ৰেন্স চৰ্বি, উচ্চ এলডিএল কলেষ্টেৰল কৰোনাৰী হৃদৰোগৰ স্তৰ আৰু বৰ্ধিত বিপদাশংকা।

চিপৰ ছালৰ ক্ষতি

চিপৰ ছালৰ ক্ষতি অন্যান্য মৌলিক ক্ষতিৰ পাৰ্শ্বক্ৰিয়া এনেদৰে দেখা যায়। অত্যাধিক চিপ সেৱনে ছালত চৰ্বিৰ হাৰ বৃদ্ধি কৰে। অস্বাস্থ্যকৰ চৰ্বি গ্ৰহণ ৰখাৰ ফলত ছালৰ ছিদ্ৰ বোৰ বন্ধ হৈ যায় আৰু সেয়েহে ব্ৰণ আৰু ব্ৰণৰ দৰে সমস্যা বৃদ্ধি কৰে। এইবাবেই ছাল অত্যাধিক চিপ যাতে আপোনাৰ সামগ্ৰিক স্বাস্থ্যৰ লগতে আপোনাৰ স্বাস্থ্যৰ আশংকা নাথাকে খোৱা পৰিহাৰ কৰিব।

আলু আৰু কৰ্ণ চিপত ক্ষতিকাৰক খাদ্য যোগআৰু কালাৰেণ্ট

আলু বা কৰ্ণ চিপৰ পেকেটএটায়ে বহুতো ক্ষতিকাৰক খাদ্য ৰক্ষা কৰে পদাৰ্থ আৰু ৰঙীথাকে। দীৰ্ঘম্যাদী ব্যৱহাৰ হ'ব পাৰে ইয়াৰ কাৰণ হ'ব পাৰে। ব্যৱহৃত বেছিভাগ যোজক হৈছে ঔদ্যোগিক ৰাসায়নিক পদাৰ্থ, কৃত্ৰিম খাদ্য যোজক আৰু ৰঙবোৰৰ বিপদজনক, অপ্ৰমাণিত যদিও বিভিন্ন ক্ষতি হ'ব পাৰে।

TBQ: TBহQ হৈছে এজন ৰক্ষক আৰু বুটেনেৰ পৰা আহৰণ কৰা হয়। কৰ্কট ৰোগৰ সৈতে এই পদাৰ্থৰ বহুতো বেয়া পাৰ্শ্বক্ৰিয়া আছে যিয়ে চৰ্বি-আধাৰিত ৰাসায়নিক পদাৰ্থ যেনে বমি, বমি বমি হোৱা, হাপানি, ইষ্ট্ৰোজেনৰ স্তৰ কম, ৰাইনিটিছ আৰু অতিসক্ৰিয়তা সৃষ্টি কৰে। টিবিহকুৰ সংস্পৰ্শত থকা গৱেষণাগাৰৰ জন্তুবোৰৰ পেটৰ কৰ্কট হোৱাৰ আশংকা অধিক দেখুওৱা হৈছে। টিবিহক হৈছে এক ঔদ্যোগিক ৰাসায়নিক পদাৰ্থ আৰু ইয়াক বাৰ্নিছ, ৰেজন, কসমেটিক সামগ্ৰী আৰু ছালৰ যত্নসামগ্ৰীত ব্যৱহাৰ কৰা হয়। ইয়াক বিস্ফোৰক যৌগ উৎপাদনতো ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

চিপছত এচপাৰ্টাম এডিটিভৰ ক্ষতি

Assartame (E951): কৃত্ৰিম ই এটা মিঠা আৰু এচপাৰ্টিক এচিড, ফেনিলালেনিন আৰু মিথানল ৰে থাকে। এইটো এডিটিভ অস্পষ্ট দৃষ্টি, শ্ৰৱণ শক্তি হ্ৰাস, হাঁপানি, স্নায়ু পৰিবাহী বিফলতা, টিনিটাছ আৰু শ্বাসতন্ত্ৰৰ সমস্যা হ'ব পাৰে। উচ্চ তেজ এস্পাটাম স্তৰৰ ফলত মস্তিষ্কৰ কোষবোৰ ধ্বংস হ'ব পাৰে।

Tartrazen (E102): এই পদাৰ্থটো এটা আজো ৰঞ্জন আৰু কয়লা টাৰৰ পৰা প্ৰাপ্ত কৰা হয়। শিশুৰ গৰম ফ্লচ এলাৰ্জি, হাপানি, অস্পষ্ট দৃষ্টি, মাইগ্ৰেইন, ক্লান্তি, উদ্বেগ আৰু অতিসক্ৰিয়তাৰ সৈতে সম্পৰ্কিত হৈ আছে।

চিপত মনো ছডিয়াম গ্লুটোমেট (MSG) কাষৰ মাংস

MSG (E621): মনো ছডিয়াম গ্লুটোমেট, বা চীনা নিমখৰ ফ্লেভাৰ হৈছে এক ইন-ইন-বৃদ্ধিকাৰী। যকৃতত জমা হ'ব পৰা এই পদাৰ্থটো হৈছে মুৰ বিষ, ওকালি অহা, বমি, ঘাম, ৰঙা হোৱা, ঘঁহা আৰু অলসতা সৃষ্টি কৰে।

ছডিয়াম ইনোচিনেট (E631): মাছ আৰু মাংসৰ দৰে জন্তু উৎস। পাৰ্শ্বক্ৰিয়া হৈছে হাপানি আৰু গ'ট। জন্তুৰ সামগ্ৰীৰ পৰা নিৰামিষ ভোজীসকলৰ বাবে উপযুক্ত নহয় কিয়নো ইয়াক প্ৰাপ্ত কৰা হয়।

ছডিয়াম গুনাইলাট (E627): ইষ্ট বা মাছৰ পৰা (চাৰ্ডিন) ই উৎপন্ন হয়, ই হাপানি আৰু গঁজা ৰ সৃষ্টি কৰিব পাৰে। নিৰামিষভোজীসকলৰ বাবে উপযুক্ত নহয়।

আৰোৰুবিন (E122): ৰঙা খাদ্যৰ ৰং আৰু ৰঙৰ আজো তেওঁ তেওঁৰ পৰিয়ালৰ এজন। ই122 ৰ প্ৰতিক্ৰিয়া শিশুৰ হাঁপানিৰ সৈতে সম্পৰ্কিত আৰু হৈছে অতিসক্ৰিয়তা বৃদ্ধি।

মোৰ কৰ্ণ চিপবোৰ মোৰ আলুচিপতকৈ অধিক ক্ষতিকাৰক নেকি?

কৰ্ণ চিপ আৰু আলুৰ চিপৰ প্ৰশ্নটো অধিক ক্ষতিকাৰক সঁচাকৈয়ে অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ নহয় কিয়নো গুৰুত্বপূৰ্ণ বস্তুটো হৈছে চিপবোৰ কি পদাৰ্থৰে তৈয়াৰ কৰা নহয়, কিন্তু সেইবোৰত কি এডিটিভ থাকে আৰু সেইবোৰ কোনতেলেৰে প্ৰস্তুত কৰা হয়। সেয়েহে, এইটো চিপ য'ত আটাইতকৈ স্বাস্থ্যকৰ চিপত আটাইতকৈ কম এডিটিভ থাকে আৰু স্বাস্থ্যকৰ চৰ্বিৰে প্ৰস্তুত কৰা হয়। সেয়েহে, আমাৰ পৰামৰ্শ হৈছে আপুনি ভালদৰে প্ৰাপ্ত কৰা চিপৰ পেকেজৰ সমলবোৰ পঢ়া আৰু সেই অনুসৰি বাছনি কৰা, যদি সম্ভৱ হয়, ঘৰত আপোনাৰ নিজৰ চিপ প্ৰস্তুত কৰা। যদি আপুনি বিচাৰে, আপুনি পপকৰ্ণৰ লাভালাভবোৰো পৰীক্ষা কৰিব পাৰে: ভিটামিন, স্লিমিং আৰু চেনী।

উৎস 1, সম্পদ 2