ঘৰৰ পৰা কাম কৰাটো কিয় অধিক ক্লান্তিকৰ?

ঘৰৰ পৰা কাম কৰাটো কিয় অধিক ক্লান্তিকৰ? কিছুমান লোকে এই প্ৰশ্নটোৰ উত্তৰ টো আচৰিত কৰে, কিয়নো আচৰিতভাৱে যেতিয়া ঘৰৰ পৰা কাম কৰাটো সহজ বুলি ভবা হয় তেতিয়া আমি অধিক ক্লান্ত অনুভৱ কৰোঁ। কৰোনাভাইৰাছ মহামাৰীৰ বাবে ঘৰৰ পৰা কাম কৰা বেছিভাগ লোকে গোটেই দিনটোত ভাগৰুৱা আৰু অলস অনুভৱ কৰাৰ অভিযোগ কৰে। তেওঁলোকে এইটোও ভাবে যে সাধাৰণতকৈ অধিক নমনীয় ঘণ্টা কাম কৰা স্বত্বেও তেওঁলোক কেতিয়াও কৰা হোৱা নাই। কাৰণ:

ঘৰৰ পৰা কাম কৰাটো কিয় অধিক ক্লান্তিকৰ?

আমাৰ চাৰিওফালে থকা সকলোবোৰ সম্পূৰ্ণৰূপে বেলেগ দেখা যায়, যাৰ ভিতৰত আছে আমাৰ দৈনিক জীৱন। আমাৰ টোপনি আমাৰ শৰীৰৰ আভ্যন্তৰীণ ঘড়ীৰ দ্বাৰা নিয়ন্ত্ৰণ কৰা হয়। তাই খোৱাৰ সময়ত আৰু কাম কৰিবলৈ যাওঁতে সূৰ্যৰ পোহৰৰ সংস্পৰ্শৰ দৰে দৈনিক পৰামৰ্শৰ ওপৰত কাম কৰে। আমি যিমান সময় ভিতৰত থাকিম, আমি এই বোৰৰ বেছিভাগ সূত্ৰ হেৰুৱাই মৰা।

মানুহে ঘৰৰ তুলনাত অধিক ঘণ্টা কাম কৰে কিয়নো কাম আৰু ঘৰৰ মাজত কোনো শাৰীৰিক পাৰ্থক্য নাই। ঘৰৰ পৰা কাম কৰাটোৱে পেছাদাৰী আৰু ব্যক্তিগত জীৱনৰ মাজৰ ৰেখাটো অস্পষ্ট কৰে, যাৰ ফলত আমাৰ শক্তিৰ স্তৰত যথেষ্ট প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। ই আমাক কটাত অক্ষম অনুভৱ কৰাটো এৰি দিয়ে। যদি আপুনি বিচনাত বহি থাকোঁতে কাম কৰে, এইটো এজন মুখ্য অপৰাধী হ'ব পাৰে। বৰ্তমান সময়ত আমি আমাৰ বিচনাত যথেষ্ট সময় অতিবাহিত কৰোঁ, যি আমাক বিচনাৰ সৈতে সতৰ্কতাৰ অনুভূতিৰ সৈতে সংযোগ কৰে। ভালদৰে শুবলৈ, আপুনি বিচনাৰ পৰা অধিক সময় অতিবাহিত কৰিব লাগিব। আপুনি বিচনাৰ পৰা যিমান বেছি সময় অতিবাহিত কৰে, টোপনিৰ বাবে আপোনাৰ ভোক অধিক। মানদণ্ডৰ টোপনিৰ পৰিমাণৰ বাবে গোটেই দিনটো আপোনাৰ বিচনাৰ পৰা আঁতৰত থাকিব।

ঘৰত কাম কৰোঁতে আপুনি ফোনত যথেষ্ট সময় অতিবাহিত কৰে

সামাজিক পৰিৱেশৰ পৰা আঁতৰি যোৱাৰ অৰ্থ হ'ব পাৰে যে আমি সকলোৱে আমাৰ সামাজিক মাধ্যমৰ একাউণ্টত অন্তহীন সময় অতিবাহিত কৰোঁ। আন লোকৰ সৈতে সংযোগ কৰোঁতে, বেছিভাগ ছচিয়েল মিডিয়া সঁজুলিই আপোনাৰ শক্তি নিষ্কাশন কৰিব পাৰে। তদুপৰি, ফোনৰ পৰা নীলা পোহৰ সূৰ্যৰ পোহৰৰ প্ৰভাৱৰ সৈতে বিভ্ৰান্ত হ'ব পাৰে, দিন আৰু ৰাতিৰ মাজত পাৰ্থক্য কৰিবলৈ আমাৰ শৰীৰমিহলি কৰিব পাৰি।

ঘৰত কাম কৰোঁতে আপুনি অধিক উদ্বিগ্ন অনুভৱ কৰে নেকি?

কৰোনাভাইৰাছ মহামাৰীৰ বাবে আমি সকলোৱে এক অবিশ্বাস্য পৰিমাণৰ চাপ আৰু উদ্বেগ অনুভৱ কৰি আছো। নিৰন্তৰ চাপৰ ফলত আমাৰ মন আৰু শৰীৰৰ যথেষ্ট ক্ষতি হ'ব পাৰে। আমি চিন্তিত যে আমি আমাৰ প্ৰিয়জনক পুনৰ চাব পাৰিম, যে মানুহে চাকৰি হেৰুৱাই ছে। এই সকলোবোৰে এক বৃহৎ আৱেগিক বোজা সৃষ্টি কৰে। আনহাতে, কামৰ পৰিৱেশত ৰুটিনৰ পৰা আঁতৰি থকা আৰু চুপাৰভাইজাৰ আৰু দায়িত্বত থকা কৰ্মচাৰীৰ সৈতে মুখামুখি কাম সমাধান কৰিবলৈ সক্ষম নহ'লে যথেষ্ট চাপ আৰু সময় হ্ৰাস হয়। ইয়াৰ ফলত আমি ঘৰত কাম কৰোঁতে অধিক ভাগৰুৱা আৰু চাপত পৰিম। কিন্তু চিন্তা নকৰিব, আপোনাৰ শৰীৰ সোনকালেই এই আৰ্হিতো অভ্যৰ্থনা হ'ব। যদি আপুনি বিচাৰে, যিসকলে আৰোগ্য হয় তেওঁলোকৰ ক্ষেত্ৰত কভিড-১৯ পৰীক্ষা পুনৰ ইতিবাচক হ'ব কিয়? আপুনি শীৰ্ষক প্ৰবন্ধটো ব্ৰাউজ কৰিব পাৰে।

উৎস