কোকৰ ওপৰত ৰেজৰ ব্লেড নিক্ষেপ কৰাৰ ক্ষতিবোৰ কি? কোক ৰ সন্মুখভাগ পেলোৱাটো ক্ষতিকাৰক নেকি?

কোকৰ ওপৰত ৰেজৰ ব্লেড দলিয়াই দিয়াটো ইয়াতে ৰৈ নাযায়। ৰেজৰ ব্লেড, বা আৰ্ম স্ক্ৰু, যাৰ অতি ক্ষতিকাৰক পৰিণাম হয় আৰু সমস্যাজনক আচৰণৰ প্ৰকাৰৰ সূচক, সাধাৰণতে কিশোৰসকলৰ ক্ষেত্ৰত দেখা যায়। এই সময়ছোৱাত শাৰীৰিক আৰু বোধগম্য পৰিৱৰ্তনৰ ফলত কিশোৰ-কিশোৰীসকলৰ আত্ম-ধ্বংসাত্মক আচৰণ ৰ বিকাশ হ'ব পাৰে। অৱশ্যে, এই পৰিৱৰ্তন নিশ্চিতভাৱে একমাত্ৰ কাৰণ নহয়। বিশেষকৈ কিশোৰ-কিশোৰীসকলৰ আত্ম-ক্ষতিৰ আচৰণৰ উদ্ভৱহোৱাত বন্ধুত্বপূৰ্ণ পৰিৱেশে এক গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে। যৌৱনৰ উপৰিও, এনে আচৰণ বিভিন্ন মানসিক বিকাৰৰ সূচক হ'ব পাৰে। তেন্তে বাহুত দাগ নিক্ষেপ কৰাৰ ক্ষতিবোৰ কি?

কোকৰ ওপৰত ৰেজৰ ব্লেড নিক্ষেপ কৰাৰ ক্ষতিবোৰ কি?

কোকৰ ওপৰত ৰেজৰ ব্লেড নিক্ষেপ কৰাৰ ক্ষতিয়ে মানুহক গোটেই জীৱন পঙ্গু কৰি ৰাখে এৰি যাব পৰা কিছুমান পৰিস্থিতি অন্তৰ্ভুক্ত থাকে। সন্মুখভাগত কোক পেলাই দিয়াৰ ফলত শাৰীৰিক সমস্যা হয় উন্নত বয়সত সামাজিক পৰিস্থিতিৰ পৰা বাদ দিব লাগিব আৰু আনকি ইয়াৰ ফলত পৰিণাম হ'ব পাৰে, চাকৰিৰ সুযোগৰ পৰা লাভান্বিত হ'ব নোৱাৰাৰ পৰা। অৱশ্যে, প্ৰতিটো তেওঁৰ এই প্ৰত্যাহ্বানবোৰ নাথাকিব। কিন্তু আপোনাৰ স্বাস্থ্য বিপদাশংকাত নপৰিবলৈ, এনে আচৰণৰ পৰা আঁতৰি থাকিব, যদি ই ভিতৰৰ পৰা এনে নিয়ন্ত্ৰণহীনভাৱে কৰে আপুনি পৰিস্থিতিটোৰ বিষয়ে আপোনাৰ আত্মীয়সকলৰ সৈতে কথা পাতি চিকিৎসকৰ পৰা সহায় প্ৰাপ্ত কৰাৰ চেষ্টা কৰা উচিত।

কোক ৰ সন্মুখভাগ পেলোৱাটো ক্ষতিকাৰক নেকি?

আনকি কোক নিক্ষেপ কৰাটো নিজেই ক্ষতিকাৰক নেকি সেই প্ৰশ্নটোও বিৰোধিতা কৰে। অৱশ্যে, ইণ্টাৰনেটত এই প্ৰশ্নটোৰ সমান্তৰালভাৱে:

  • যিসকলে আপোনাৰ বাহুত ৰেজৰ ব্লেড নিক্ষেপ কৰে তেওঁলোকক আপুনি কি বুলি কয়?
  • নিজকে ৰেজৰ কৰা ছাত্ৰজন
  • কিশোৰ এজনৰ কেনেদৰে আত্ম-ক্ষতি কৰিব লাগে আচৰণ
  • যিসকলে তেওঁলোকৰ বাহুত ৰেজৰ ব্লেড টানি ছে
  • যেতিয়া আপুনি নিজকে কাটিব তেতিয়া আৰাম কৰিব
  • আপুনি নিজকে আঘাত কৰা কাৰোবাক কেনেকৈ আঘাত কৰিব? আচৰণ
  • কিশোৰসকলৰ আত্ম-ক্ষতি আচৰণ

তেওঁলোকৰ প্ৰশ্নবোৰ প্ৰায়ে অনুসন্ধান কৰা হয়। ইয়াৰ পৰা গম পোৱা যায় যে সন্ধানকাৰীসকল সাধাৰণতে কিশোৰ-কিশোৰী, তেওঁলোকৰ বন্ধু বৰ্গ আৰু তেওঁলোকৰ পিতৃ-মাতৃ। ইয়াত মনোযোগ দিয়াটো আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাটো হ'ল গঠনমূলক উপায়েৰে এনে অবাঞ্ছিত আচৰণ প্ৰদৰ্শন কৰা যুৱক-যুৱতী আৰু আমাৰ শিশুসকলৰ ওচৰলৈ যোৱা। যিহেতু এনে আচৰণ, বিশেষকৈ কৈশোৰত, শিশুৰ ভিতৰৰ পৃথিৱীত বিভ্ৰান্তিৰ ফলত হ'ব পাৰে, সিহঁতৰ পিছে পিছে যোৱাৰ ফলত পৰিস্থিতিটো অধিক আলোচনা নহ'ব পাৰে আৰু কিশোৰ ব্যক্তিজনৰ বিভিন্ন অপূৰণীয় মানসিক আৰু শাৰীৰিক সমস্যাদেখা দিব পাৰে। সেয়েহে, আপুনি আপোনাৰ চাৰিওফালে বা আপোনাৰ পৰিয়ালৰ ব্যক্তিসকলক সহায় কৰা উচিত যিয়ে আৰ্ম ৰেজৰ ব্লেড আৰু ব্ৰাছিং আদিৰ দৰে আচৰণ প্ৰদৰ্শন কৰে, আৰু যদি সম্ভৱ হয়, চিকিৎসা সহায় আৰু মানসিক চিকিৎসাৰ বাবে মধ্যস্থতা কৰিব লাগে।

কিশোৰ আৰু শিশুৰ আত্ম-ক্ষতি কৰা

বিশেষকৈ শিক্ষকসকলে প্ৰায়ে কিশোৰ-কিশোৰীসকলৰ সৈতে মুখামুখি হ'ব পাৰে যিসকলে নিজৰ ক্ষতি কৰে। যদি আপুনি এজন শিক্ষাৰ্থীক তেওঁৰ বাহুত ৰেজৰ ব্লেড দলিয়াই থকা ধৰা পেলায়, আপুনি নিশ্চিতভাৱে আপোনাৰ চুপাৰভাইজাৰসকলক অৱগত কৰিব লাগে আৰু শিশুটোক সহায় কৰাৰ বাবে এটা পদ্ধতি বিকশিত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব লাগে। যদি শিশুটোৰ পৰিয়ালত আগ্ৰহী আৰু বুজা ব্যক্তি থাকে, আপুনি নিশ্চিতভাৱে পৰিয়ালটোক পৰিস্থিতিটো সমাধান কৰাত সহায় কৰা উচিত। অন্যথা, প্ৰয়োজনীয় চিকিৎসা আৰু চিকিৎসাৰ সুযোগ প্ৰদান কৰিবলৈ, পৰিস্থিতিটো সংশ্লিষ্ট কৰ্তৃপক্ষক জনাব লাগে আৰু শিশুটোৰ পুনৰ্সংস্থাপন কৰিব লাগে। অৱশ্যে, ৰেজৰ ব্লেড নিক্ষেপ কৰাৰ দৰে আচৰণ কৰা শিশুসকলক বাদ দিব নালাগে আৰু এই অসদাচৰণক অত্যাধিক শাস্তি দিব নালাগে, যাৰ ফলত শিশুটো তেওঁলোকৰ সামাজিক পৰিৱেশৰ পৰা আঁতৰি যায় আৰু ইয়াত আৱদ্ধ হৈ পৰে।

লাভালাভ আৰু ক্ষতিৰ বিষয়ে অধিক তথ্য https://faydayarar.com/ জৰিয়তে পোৱা যাব। উৎস