X

ৱাট জিজন দে ভুৰ্ডেলেন এন নাডেলেন ভান কেফিৰ? ৱাট হৈছে মেলক এন ৱাটাৰ কেফিৰ, হো মাক জে হেট?

ৱাট হৈছে কেফিৰ, হো য়াক জে হেট, হেট গেজণ্ড, ৱেলকে জিকটেন এন ৱাৰ হেট গোড ভুৰ নেকি? ডিট আৰ্টেল অণ্ডৰজোক্টেন ত আমি ডি ভুৰ্ডেলেন ভান কেফিৰ এন ৱাৰোম হেট ইন গোডে ব্ৰন ভান প্ৰোবায়িয়া এন কেলচিয়াম ৰক্ত জিজন।

ৱাট হৈছে কেফিৰ এন ৱাট জিজন দে ভুৰ্ডেলেন ভান কেফিৰ?

কেফিৰ হৈছে ইন গেকৱিকতে, গেফাৰ্মেণ্টে মেলক্ৰংড ডাই অৰস্প্ৰনকেলিজক ভাৰ্ছিন ইন হেট বাৰ্গাচ্চিগে গেবিড দাত আজিয়ে এন ইউৰোপা চেইডেট। দে নাম কেফিৰ অণ্টলেণ্ট জিজন ব্ৰন আন ইন তুৰ্কছ উৰ্ড দাট অভাৰিংকোমত দেখা হৈছিল দে উইট্ৰুককিং "গোড গেভোয়েল" ডাই ইন পাৰচুন ভয়েল না হেট ড্ৰিকেন। হেট হৈছে বেৰ্গ্লিজকাৰ লগ কৰা দই, মাৰ দে সামঞ্জস্যপূৰ্ণহৈছে ডানাৰ, ইন কৰ্ণেএলকাচ্চিগ পানীয় ভোৰ্ম।

দই হৈছে মেলকৰ ডি ফাৰ্মেণ্টাই ভান বেক্টেৰিয়েন, টেৰউইজল কেফিৰ ইন কমিনাটি হৈছে ভান বেক্টেৰিলে এন গিষ্টফাৰ্মেটি। কেফিৰ হিft ইন জুৰে এন লিচট জুৰে স্মাক দুৱাৰ দে কোল্ডঅক্সাইড গেপ্ৰুডেৰ্ড দুৱাৰ গিষ্ট। দে লেংতে ভান দে ফাৰ্মেণ্টিয়াপিৰিয়ড হৈছে ব্ৰিজ এফেক্টিইফ অপ দে স্মাক।

কেফিৰ হৈছে ইন গোড ব্ৰন ভান কেলচিয়াম এন হৈছে ৰিজক আন নুটিজ প্ৰবিওটিচে বেক্টেৰিয়েন। "গোড বেক্টেৰিয়েন" জিজন লেভেনডে অৰ্গানমেন ৰ প্ৰোবায়টিকডাই কুননেন সহায়বিজ হেট হেণ্ডহেভেন ভেন ৰেগেলমাটিজ ষ্টয়েলগাং, হেট ভাৰ্বেটেৰেন ভান চমিজ স্পিজচভাৰ্টাৰিংছপ্ৰেমেন এন হেট ভেৰবেটেৰেন ভান হেট ইমমুউনচিষ্টীম।

নাষ্ট কেফায়াৰ জেমাক্ত ভান কোয়েমেলক ভাণ্ডাগ, কুন জে নু কেফিৰ ভিনডেন জেমাক্ত ভান গেইটেন-, শ্বাপেন-, আমাণ্ডলেন-, কোকোচ-of sojamellk।

ৱাট জিজন দে ভুৰ্ডেলেন ভান কেফিৰ?

ডি ভুৰ্ডেলেন ভান কেফিৰত ডাংকজিজ ডি প্ৰোবায়িয়া, হেট মেনিফিচেৰ্ট জিচ ডাইৰেক্ট অপ হেট স্পিজভাৰ্টাৰিংস্লেছল এন পৰোক্ষ ব্ৰেণ্ট এণ্ডেল ভুৰ্ডেলেন ভুৰ ডি গেজণ্ডেড। হিয়েৰ জিজন দে ভুৰ্ডেলেন ভান কেফিৰ, ডি ব্ৰন ভেন জিনেজিঙ:

  • কেফিৰ হৈছে ৰিজক আন কেলচিয়াম এন অন্দৰ্ষ্টেউণ্ট ডি ভোৰ্মিং ভান ষ্টাৰকে নাও।
  • কেফিৰ বেভাত মীৰ ইউইটেনৰ পৰা ইই। অপ ডেজে মেনিয়াৰ ভলডোইন দে বটটেন আন দে বেহেফতে আন প্ৰেটেফিনে ওম স্পিয়েৰৱেফচেল এন নিউৱে হোৱাইডেচেলেন তে ভোৰমেন।
  • কেফিৰ হৈছে ৰিজক আন কালিয়ম, কালিয়ম হিফ্ট ভিল গেজণ্ডেডস্ভুৰ্ডেলেন, জোয়ালচ হেট ভেৰলাগেন ভান জে ব্লোড্ৰুক এন মোগেলিজক হেট ভাৰ্লিটেন ভান স্পিয়েৰক্ৰম্পেন।
  • হেট হৈছে ইন প্ৰডাক্ট ডাট গেমাক্কেলিজক তেজৱৰ্দন গেডৰনকেন দুৱাৰ লেক্টোচেভোয়েলিগে মেনসেন।
  • হেট হৈছে গোড ভুৰ ইন অপজেব্লেজন গেভোয়েল এন স্পিজভাৰ্টাৰিংছপ্ৰেমিং।
  • হেটে ইভনভিক্ট টে ব্ৰেনজেনত কলেষ্টেৰল ত সহায় কৰে।
  • হেট হৈছে অক নাটিগ ভুৰ ডায়েবেটিচ।
  • বেভঅৰ্ডাৰেট দে গেজণ্ডেইড ভান দে মাগ।
  • বেষ্ট্ৰিজেডট সংক্ৰমণকৰা।
  • ভাৰ্বেটাৰটো এটা ইমমিনাইটিট।
  • হেট বেপেৰ্কট গেৱিচটোনাম এন হেল্ড বিজ গেবিচটচভাৰ্লিজ।

ৱাট জিজন দে ভুৰ্ডেলেন ভান কেফিৰ ভুৰ বদহজম?

কেফিৰ কুননেন হেনেল হেট ইভনভিক্টত ডে ডাৰ্ম তে হাৰষ্টেলেন, ৱায়াৰদুৰ দে স্পিজভাৰ্টাৰিং ৱৰ্ডট ভাৰ্বেটাৰ্ড, ৱাট গোডত প্ৰোবায়টিকা হৈছে ভ'ৰ বদহজম। হেট ফাৰ্মেণ্টেটিপ্ৰচেছ মেলক এএফ টে ব্ৰেকেনত অ'ক ওম লেক্টোজ সহায় কৰে। ডাৰোম হৈছে ইৰ অক এনিগ বেউইজছ দাট কেফিৰ ৰক্ত শব্দেন গেটোলেৰিৰ্ড দুৱাৰ মেনচেন ডাই লিজডেন আন লেক্টোজ-অসহিষ্ণুতা। মেলক আলেইন কান বদহজম ভেৰুৰজাকেন, তেৰউইজল হেট না ফাৰ্মেণ্টেটি, জোয়ালচ কেফিৰ, দে বিজন্দ ভান ৰক্ত শব্দবদন কৰে।

ভাৰ্জৱাক্ত হেট পানীয় ভান কেফিৰ?

এফগেলোপেইন ত জাৰেন হৈছে মেদবহুলতা গেচচিয়াৰডে ডাৰ্মবেক্টেৰিয়নত ইন অনবালানলগ পাইছিল। হেট হৈছে ইচেটাৰ নিট ডুইডেলিজক ৱেলক টাইপ বেক্টেৰি ইফেক্ট হেইএফটি। চমমিগে বেইজজেন চুগেৰেৰেন ডাট এৰ গেউইচটষ্টোয়েনাম এএলএছ গেভলগ ভান হেট গেব্ৰেক আন লেক্টোবাসিললুছ চাৰ্টেন, জোলবোৰ কেফিৰত গেভণ্ডেনৰ মৃত্যু হয়। কেফিৰ ভাৰ্ষ্টাৰ্ক্ট দে স্পিজভাৰ্টাৰিং এন হেট লেজ কেলৰিজেহল্তে স্পিলট ইন বেলেংৰিজকে ভূমিকা বিজ গেভিচটচভাৰ্লিজ এন গেজণ্ড গেভিচভাৰ্লিজ।

ৱাট জিজন দে ভুৰ্ডেলেন ভান কেফিৰ ৰ পৰা হাড়?

ট্ৰাডিভেল কেফিৰ, জেমাক্ট ভান কোইমেল, হৈছে ইন গোড অপস্লাগপ্লাটচ ভান কেলচিয়াম এন ভিটামিন কে, ডাই বেইড ভইডচষ্টফফেন জিজন ডাই বেলংৰিজেক জিজন ভুৰ দে গেজোন্ধেড ভান দে বটটেন। নাৰমেট আমি অডাৰ ৱৰ্ডেন, ৱৰ্ডেন ডি বটটেন জৱাক্কাৰ, ৱাট হেট ৰিচিকো অপ অষ্টিওপোৰোচে এন বটজৱাক্টে তেজভেৰহজেন, ভ'ৰল বিজ ভৰৌৱেন। কেফিৰ হৈছে একে লগ পোৱা এণ্ডৰ জুইভেলপ্ৰডাক্টেন ইন নুটিজ ব্ৰন ভেন কেলচিয়াম।

হো মাক জে কেফিৰ থুইছ?

গিষ্ট কেফায়াৰ, দাত জাল ৱৰ্ডেন গেব্ৰুইক্ট ওম কেফিৰ তে মাকেন, হৈছে ইন স্পেচিয়েলে গিষ্ট এন জে ৱৰ্ডেন ভাক কেফিৰকোৰেলচ জেনোমেড। পৰম্পৰালে মেলকেফিৰত কেফিৰকোৰেলচ এন ভলি কোয়েমেল ৱৰ্ডেন গেব্ৰুইক্ট। কেফিৰকোৰেলছ ৱডেন বাক বেচৌৱদ আলছ গ্ৰেনেন, মাৰ হেট জিজন ইগেনলিজকে ক্লেনে ক্লোণ্টেন ডাই লিজকেন অপ গ্ৰেনেন, নিট অপ গ্ৰেনেন, এন ইন ভেৰ্চেইডেনহেইড আন বেক্টেৰিয়েন এন গিষ্ট বেভাটেন।

ৱানিৰ কেফিৰ থুইছ ৱৰ্ডট জেমাক্ট, ৱৰ্ডেন গ্ৰেনেন গেনামড কেফিৰগিষ্ট ইন কণ্টেইনাৰ ভান গ্লাছ গেডান। ভাৰ্ভলজেনছ ৱৰ্ডট মেলকে ইন টেম্পাৰাতুৰ তুছেন ২২ এন ২৫ গ্ৰেডেন বোভেনপ টোয়েগেভড, বেডেক্ট এন দহ মিনিটতে ২৪ উৰ অপ দে টেম্পাৰাতুৰ ভান দে কামেৰ বেৱাৰদক লগ পাইছিল। হিয়েৰদুৰ কুননেন বেক্টেৰিয়েন এন গিষ্ট লেক্টোজ (মেলকত নাতুউৰিলিজকে চুইকাৰ) ফাৰ্মেৰেন টট মেলকজুউৰ, ৱাৰদুৰ বেক্টেৰিয়েন জিচ কুননেন ভেৰ্মেনিগ্বুলডিজেন এন গ্ৰোইয়েন।

কেফিৰফাৰ্মেটিত দে কোয়েলকাষ্ট ৱৰ্ডেন বেৱাৰ্ড ভুৰ গেব্ৰুইক ত না ২৪ উউৰ ৱৰ্ডেন ডি ক্লোনটেন গিষ্ট উইট দে কেফিৰ আফগেভৰেড এন কুননেন জে ওপনিউউ। জে জুৰে এন হিৰলিজকে জেলফজেমাকতে কেফিৰ হৈছে ক্লাৰ ওম তে ড্ৰিকেন।

অপাৰেকিং: মেলক অপ 22-25 গ্ৰেডন ৱৰ্ড বেৱাৰ্ডত কেফিৰগিষ্ট ভাৰ্মেনিগভুলডিগট জিচ জোলাং হেট। ডে কয়লকাষ্ট ৱৰ্ডট গেপ্লাটষ্ট, ভুৰকোমট দে কৌদে ওমগেভিং ডাট দে গিষ্ট জিচ ভাৰ্মেনিগভুলডিগত ৱানিৰ হেট সামগ্ৰী।

পৰামৰ্শ ওম তে অভাৰৱেজেন বিজ দে বৌ ৱন কেফিৰ থুইচ:

  • ব্লুটেষ্টেলিঙ আন মেটাল তেজ কেফিৰগিষ্ট ভাৰ্জৱাকেন, ডাছ ভাৰ্মিজদ মেটালগেৰেই। গ্লেজন পট এন গেব্ৰুইক ইন হাউটেন লেপেল শোষণ কৰাত ফাৰ্মেণ্টাৰ ডি কেফিৰ। হাউড দে পট ইউইটি দে বুউৰ্ত ভান ডাইৰেক্ট জোনলিচট।
  • তাপমাত্ৰা ভোভেন ডি 32 গ্ৰেডেন কুননেন এৰভুৰ জোৰ্গেন ডাট মেলক ভেৰ্ছলেচেটাৰ। ফাৰ্মেণ্টাৰ ডি মেলক ডাছে কেফিৰগিষ্ট অপ 22-25 গ্ৰেডেন, ৱাট হিট ৱৰ্ডেণ্ট আনবেভ'লেন লগ পাইছিল।
  • দে জাতিত আলচ কেফিৰ আৰম্ভ ণিকা তে লিগজেন, জাল জে চুডডেন হেট হাৰ্ষ্টেলেন।
  • ওম দে কেফিৰে ফলমাক তে মাকেন, হক জে হেট ফল ফিজন এন ভইগ জে হেট উইটগেলেক্টে কেফায়াৰ ভৰিলগ কৰিছিল। লাট নোগ ২৪ উউৰ স্থান। ইডিন গ্ৱেনষ্ট, অপিউৱে সমস্যা।

হেট গেজণ্ড ওম কেফিৰ থুইষ্ট মাকেন নেকি?

আঙ্গেজিয়েন কেফিৰ ইন সামগ্ৰী হৈছে ডাট দুৱাৰ বেক্টেৰিয়েন ৱৰ্ডট গেফাৰ্মেণ্টেৰ্ড, ম'টেন ষ্ট্ৰিক্টে ৰেগেলছ ৱৰ্ডেন গেভলগড ভুৰ গেজণ্ডে ফাৰ্মেণ্টাই, মৰি হেট পটেণ্টিয়েল হিফ্ট ওম জে জিক তে মডেল আলছ জে ভাৰ্কিৰ্ড ৱৰ্ড গেডান। ডাৰোম, আলচ ইউ থুইছ কেফিৰ মাক্ত, ভলজিট ইউ ডি ৰিচেপ্টেপেন সঠিক।

অঞ্জুইষ্ট টেম্পেৰান, ভুইলে এপাৰেতুৰ কুননেন এৰভুৰ জোৰ্গেন দাট কেফিৰ ভাৰ্ছলেচেটাৰ্ট, ৱাৰদুৰ জেলফজেমাকতে কেফিৰ গেভাৰ্লিজক ৱৰ্ডটৰ অঞ্জুইষ্ট ফাৰ্মেণ্টিয়েটিজডেন। আলচ ডেজে ৰেগেলছ ৱৰ্ডেন নাগেলিফড, হৈছে হেট ভল্কোমেন এণ্ডিলিগ ওম কেফিৰ থুইছ তে মাকেন।

ৱাট হৈছে ৱাটাৰ কেফিৰ, হ' ৱৰ্ডহেট হেট জেমাক্ত এন ৱাট জিজন দে ভুৰ্ডেলেন?

ৱাটাৰকেফিৰ ৱৰ্ডট অপ দেজলফদে মেনিয়াৰ জেমাক্ত আলচ মেলকেফিৰ। কেফিৰগিষ্ট নিমট দেল আন চুইকাৰহাউডেণ্ড পানী এন হেটজএলফডে ফাৰ্মেণ্টিয়েপ্ৰোচেছ (জোলবিজ বিজ মেলক) ভিণ্ড প্লাট। হেট পানীত ফাৰ্মেণ্টাই ভাৰ্মিণ্ডাৰট হেট চুইকাৰগেহল্তে আটাইতকৈ কঠিনgt ervoor dat nat natntige bacterión zich kunnen voortplaten. হেট হৈছে বেলংৰিজক অপ তে মেৰকেন ডাট গিষ্ট এণ্ডাৰছ হৈছে ওমডাট ৱাটাৰকেফিৰ ৱৰ্ডট জেমাক্ট মেট গিষ্ট, মৰি বেষ্টাট উইট বেপালদে চুৰটেন বেক্টেৰিয়ন অপ বেচিচ ভেন পানী। হোৱেল ৱাটাৰ কেফিৰ বাইডট গেইন ব্ৰন ভান কেলচিয়াম এন ইউইট জোয়ালচ জেমাক্ট ভান মেলক, হেট হৈছে টাৰ্মেন ভান দে ইননেম ভান নুটিজ প্ৰবিওটিচে বেক্টেৰিয়েনত জিৰ নাটিগ।

নিয়ন্ত্ৰণ কাৰী আৰু কেফিৰ তে গেব্ৰুইকেন?

কেফিৰ কান অপ ভেলে মণিৰেন ৱৰ্ডেন গেইভেল্যুয়াৰ্ড, জোলচ হেট গেব্ৰুইক ভান মেলক এন দই। হেট কান ভুৰনামেলিজক ৱৰ্ডেন গেডৰনকেন আলচ ইন হেভাৰ ৱৰ্ডেন গেগোটেনৰ অত্যাধিক গ্ৰেনেনৰ পান কৰিছিল। পাষ্টাত কেফিৰ কান ওক ৱৰ্ডেন গেব্ৰুইক্ট, চালাডেড্ৰেছিংৰ চ'পেন, মাৰ হোগে হিটে তেজ প্ৰবিওটিচে বেক্টেৰিয়েন আনজিয়েনলিজক ভাৰ্মিণ্ডাৰেন।

ৱাট জিজন দে এন বিজৱেৰকিংেন ভান কেফিৰৰ ক্ষতি কৰে নেকি?

কেফিৰ হৈছে ইভেনউইচটিগ এন হিফ্ট ইগেনচচেভেন ডাই নিট শ্চাডেলিজক জিজন বিজ কনসুম্পটি ইন জিজন বেছলিচিং, মাৰ শ্বাডেলিজকে বিজৱেৰকিংেন কুননেন এন্দ্ৰোৰজাকেন বিজ অভাৰদ্ৰিজভেন এন অনবেউষ্ট ৱৰ্ডেন গেব্ৰুইক্ট। ভুৰ ডিগেনেন ডাই নিট গেৱেণ্ড জিজন আন প্ৰোবায়টিকাৰ গেফাৰ্মেণ্টেৰ্ড ভইডেল, হেট হৈছে লগিচ ওম তে বেংগনেন ক্লাইন এন লাংজাম টয়েনমেন।

মেনসেনে মেলকালাৰ্জিয়েন মোজেন গেইন কেফিৰ ভান দিয়াৰ্লিজকে মেলক কমউমেণ্টেন, ওমডাট ডিট ইন এলাৰ্জিচে ৰেক্টি তেজ ভেৰোৰজাকেনক লগ পাইছিল। কেফিৰ বেৱত ইন বিটজে সুইকাৰ, ওমদাত হেট হৈছে জেমাক্ত ভান মেলক। চমিগে ভুৰভাৰ্পাক্টে, হোগে হোৱেভিলহেইড টয়েগেভ'য়েগডে চুইকাৰ ইন কেফিৰচ বেভাটেন ইন গিয়াৰোমাটিচিয়াৰ। মেনসেনে ডায়েবেটিচ ম'টেন হেট ড্ৰিকেন ভেন চুইকাৰহাউডেনডে কেফিৰ ভাৰ্মিজডেনক লগ পাইছিল।

পৰম্পৰাশীল ৰক্ত কেফিৰ স্পোৰেন ভেন এলকহল বেভাটেন, মাৰ ভিল হান্দেলস্মেৰকেন ভান কেফিৰ জিজন এলকোহলব্ৰিজ। হেট হৈছে নাটটাইগাৰ ওম নিট-এলকোহলিচে হান্দেলচম আনহাতে টে গেব্ৰুইকেন আলচ ইউ ভুৰজিচটিগ বেণ্ট ওম গেইন এলকোহল টে ড্ৰিকেন।

চমমিজ মেনসেন হেববেন জেলডেন স্পিজভাৰ্টাৰিংছটিম্পেন গেমেলড, জোয়ালছ ইন অপজেব্লেজন গেভোয়েল, ডায়ৰি না হেট কংসুমাৰেন ভান কেফিৰ এন চুৰ্টগেলিজভোইডেলৰ কোষ্ঠকাঠিন্য। ডাৰোম ম'টেন মেনসেনে হিষ্টমিন-অসহিষ্ণু কেফিৰ ভাৰ্মিজডেনৰ ইন ভেৰ্মিন্দইণ্ড ইমমুউনিচিষ্টিয়ামক লগ পাইছিল। ভ'ৰাল ডিগেইন নমুৱা ইমিউনোচাপ্ৰেচিভ বেহান্দেলিংগেন ক্ৰিজজেন, জোয়ালচ অৰ্গানট্ৰান্সট্ৰাণ্টাই এন কানকাৰবেহান্দেলিং, মোজেন গেইন কেফিৰ-এচটিগে গেফাৰ্মেণ্টেড প্ৰডাক্টেন উপভোক্তা।

ডি ভুৰ্ডেলেন ভান কেফিৰৰ ওপৰত ভিলজেষ্টেলদে ব্ৰজেন

হ'ভিল ময়েট কেফিৰ হেট মিষ্ট প্ৰতি ডাগ ৱৰ্ডেন গেচেমাৰ্ড?

হোৱেল কেফিৰ ইন নুটিগে পান কৰা হৈছে, টিউই কোপজেছ কেফিৰ অপ één dag worden gecumeerd, omdat het bjwercingen তেজ এণ্ড্ৰুৰজাকেন বিজ হেট অভাৰদ্ৰিজভেন এৰভান।

ইৰ আইইটিএছ আন দে হাত কেফিৰত আছে নেকি?

হৱেল কেফিৰ অনচাডেলিজক হৈছে ভুৰ গেজণ্ডে মেনসেন, তেজৰ হেট লাষ্টিগ জিজন ভুৰ মেনসেনে ডিগেনিন ডাই ইমিউনোচাপ্ৰেচিৰ ইন জৱাক্কে ইমমুনাইটাইটক লগ পাইছিল আৰু বেহান্দেলিং ক্ৰিজজেন এন ডিজেন ডাই এলাৰ্জিচ জিজেন ভুৰ মেলক এন জুইভেলপ্ৰডাক্টেন। বোভেণ্ডিয়েন ৰক্ত আলচ গেভলগ ভান অভাৰমাটিজ কনচুমপ্টি হেট প্ৰবলেম ভান ভাৰব্ৰেণ্ডিং ইন দে মাগ ৱৰ্ডেন ব্লুটজেষ্টেল্ড।

ভেৰুৰজাক্ত হেট ড্ৰিকেন ভান কেফিৰ দিয়াৰী?

ওমদাত কেফিৰ মেলক ফাৰ্মেণ্টেৰ্ট এন এফ্ব্ৰীক্ট, ভাৰ্মিণ্ডাৰট হেট ডি এফেক্টেন ভান দে মেলক ডাই ডায়ৰি ভেৰোৰজাকট। ডাৰোম ভেৰোৰজাকট হেট ড্ৰিঙ্কেন ভান কেফিৰ গেইন ডায়েৰি, জিৰ জেলদজামে গেভালেনৰ বেহাৱেল।

কেফিৰ গোড ভুৰ হোগে স্লোড্ৰুক নেকি?

কেফিৰ হৈছে ইন জিৰ নুটিগ ড্ৰাংকজে আলছ হেট গাট ওম হেট ইন ইভেনউইচট ব্ৰেঞ্জেন ভান দে ব্ৰেডড্ৰুক। হেট জাল সহায়বিজ হেট ভেৰলাগেন ভান হোগে ব্লোড্ৰুক জোলাং এৰ গেইন জৌট এন চুৰ্টগেলিজকে জিটেনত ব্লোড্ৰুকবুষ্টাৰ।

জে কেফিৰ নাষ্ট হেট অণ্টবিজট পান কৰিব নেকি?

কেফিৰ হৈছে ইন ভান দে গেজণ্ডষ্টে ডেংজেচ। দাৰোম ডট হেট ড্ৰিকেন ভান কেফিৰ আলচ অন্টবিজট গেইন কোৱাড এন হিফ্ট হেট ভিল ভুৰ্ডেলেন। মাৰ হেট হৈছে নোগ নুটটাইগাৰ ওম কেফিৰ তে উপভোক্তান ভুৰ হেট অণ্টবিজট।

ভেৰুৰজাক্ত কেফিৰে মিচেলিজখীদ?

কেফিৰ ভেৰোৰজাক্ত গেইন মিচেলিজেখেইড আলছ অক্ষত আছে, জে হেবট গেয়েন গেভোয়েলিগ লিচাম এন জে হেবট গেইন অভাৰমাটিজ হোৱেলহেডেন গেড্ৰনকেন। মাৰ আলচ ইউ ইন গেভোয়েলিগ স্পিজচভাৰ্টাৰিংষ্টেলচেল হিft, ইউ মিচেলিজখইড এন চুৰ্টগেলিজকে এফেক্টেন জিয়েন।

ভেৰোৰজাক্ত কেফিৰ কোষ্ঠকাঠিন্য?

কেফিৰ জিট ভল লগ পাইছিল গেজণ্ডে বেক্টেৰিয়ন মৰি হেট স্পিজভাৰ্টাৰিংষ্টেল ভাৰ্ষ্টাৰকেন। ডাৰোম মাক্ত হেট নৰমালা গেচপ্ৰকেন গেইন কোষ্ঠকাঠিন্য, হেট কান জেলফচ হেট প্ৰবলেম ভেন কোষ্ঠকাঠিন্য দহটা গোড ক'মেন। মাৰ ইন ডাৰ্গেলিজক প্ৰভাৱ কান ৱৰ্ডেন ৱায়াৰিং আলচ জে ইন সূক্ষ্ম স্পিজভাৰ্টাৰিং হেবট আলচ গেভলগ ভান ভাৰ্চচিলেণ্ডে গেজণ্ডেডচেমলিন।

কেফিৰ গোড ভুৰ দে গেজণ্ডেড ভান হেট হাৰ্ট নেকি?

কেফিৰ হেট হেণ্ডহেভেন ভান ডি কাৰ্ডিওভাস্কুলাইৰ গেজণ্ডেইড মেট জিজন ব্লাভ্ৰুকভাৰ্লাগেণ্ডে প্ৰভাৱত প্ৰভাৱিত হয়। ডাৰোম হেট হেট হাৰ্ট ওম গেজণ্ডাৰ তে জিজন, জোৱেল প্ৰত্যক্ষ আলচ পৰোক্ষ, তেৰউইজল হেট ৰিচিকো অপ ইন হৰতানভাল ৱৰ্ডট ভাৰ্মিণ্ডাৰড।

ৱাট হৈছে দে বিজৱেৰকিং ভান কেফিৰ?

কেফিৰ, ডাই বিজন গেইন বিজৱেৰকিংেন হিফট, তেজ বিজৱেৰকিংেন ভাৰ্টোনেন জোলছ মাগপিজেন, ক্লিট, জিৰ জেলডজামে গেভালেনৰ ডায়ৰিৰ কোষ্ঠকাঠিন্য।

ডাৰ্মেনত ৱেৰ্ককেফিৰ?

নুটিগে বেক্টেৰিয়েন ডাই ভান প্ৰকৃতি দে ডাৰ্মেন ভুৰকোমেন, ভাৰ্ডিজেনেন না ভাৰলুপ ভান টিজদ দুৱাৰ হেট গেব্ৰুইক ভান ভাৰ্চচিলেণ্ডে মেডিকিজেনেন এন ওংজেনদে ভইডিং, ৱাট দে ৱেৰকিং ভান দে ডাৰ্মেন ভাৰ্ষ্টৌৰ্ট। কেফিৰ এক্ৰিভৰ্ট দে ডাৰ্মেন দুৱাৰ হেট ভলটূয়েন ভান ডেজে নুটিগে বেক্টেৰিয়েন ডি ডাৰ্মেন জ'ডেন ম'টেন জিটেনত মৃত্যুবৰণ কৰে।

জে কেফিৰ ভুৰদাত জে গাত শ্লেপনে পান কৰিব নেকি?

হেট কান গেইন কোৱাড ওম কেফিৰ তে পানীয় ভুৰ হেট শ্লেপেংগন। ফেইটত, আলচ কেফিৰ মোয়েট ৱৰ্ডেন গেচুমাৰড ওম গেবিচট টে ভাৰ্লিজেন, হৈছে হেট হেট কম্পোজিচন ওম হেট তে ড্ৰিংকেন ভুৰ্ডত ইউ গাট স্লেপ। ইউ ইচেটাৰ লাষ্ট হেবেন ভান ব্ৰেণ্ডেণ্ড মাগজুৰ ভেৰোৰজাক্ত দুৱাৰ হেট ড্ৰিকেন ভান কেফিৰ অপ ইন লেগ মাগ।

কেফিৰ গোড ভুৰ চাবষ্টমা নেকি?

ভীল বিশেষজ্ঞ ৰাডেন হেট পানীয় ভান কেফিৰ আন ওমদাত হেট এষ্টমা এন ভেৰ্গিজবাৰে এডেমালিংছপ্ৰেমেন দহটা গোড কমট।

কেফিৰ ভুৰ ডাৰ্মন্টস্টেকিং গ'ল নেকি?

কেফিৰ কান গোড জিজন ভুৰ দাৰ্মন্টস্টেকিং ভেৰোৰজাক্ত দুৱাৰ শ্চাডেলিজকে বেক্টেৰিয়ন, ওমডাট হেট গাঞ্চটিগ তেজ জিজন ভুৰ ডি বেলেন্সিং ভান বেক্টেৰিয়ন দে ডাৰ্মেন। ব্যক্তিগত জিজন ইচেটাৰ গেইন এণ্ডেৰে ডুইডেলিজকে গেগেভনছ ডিট অণ্ডাৰৱেৰ্পৰ ওপৰত ডি গেচচাটে ইনফৰ্মেটিৰ পৰা।

হেট শ্চাডেলিজক ওম কেফিৰ অপ ইন লেগে মাগ তে ড্ৰিকেন নেকি?

হেট ড্ৰিঙ্কেন ভান কেফিৰ অপ ইন লেগে মাগ হৈছে নিট শ্বাডেলিজক আলছ জে গেয়েন গেভোয়েলিগে মাগ হেবটিএন গেইন মাগজুউৰপ্ৰেময়েন হেবটি জোয়ালছ জাৰ, মাৰ এৰডাৰ নাটটিগ।

ৱানিৰ কেফিৰ পানীয় টিজডেনছ দে ডাগ?

কেফিৰ হৈছে ইন নুটিগ পানজে ডাট অপ এলক মুহুৰ্ত ভান দে ডাগ ৰক্ত ৱৰ্ডেন গেচুমাৰড। ইৰ ৱৰ্ডেট ইচেটাৰ গেডাচট দাট হেট নুটটাইগাৰ জাল জিজন আলছ এৰ নিট মীৰ দান টউই কপজেছ পানী প্ৰতি ডাগ জিজন এন হেট ভুৰ হেট শ্লেপেংগান ৱৰ্ডেংকেন।

হ'ভিল কেলৰিন হৈছে ইন গ্লাছ কেফিৰ?

দে হ'ৱেলহেইড ভানইন গ্লাছ ৱাটাৰ বেভাত ওঞ্জেবীৰ ১০০ কেলৰিয়নত কেফিৰ।

বেভাত কেফিৰ ভিটামিন বি12?

কেফিৰিন বেভাত ভিটামিন বি12 এন এনএঞ্জেৰ নটিজ গ্ৰোপ বি-ভিটামিন।

আলচ ইউ উইলট, ইউ অক হেট স্পষ্ট লেজেনে মিল্ক কেনন কাৰাটাই, আহামেট মৰাণকি, ইব্ৰাহিম চাৰাচোগ্লুৰ সৈতে মেলকৰ ওপৰত, ডি ব্ৰন ভান কেফিৰক লগ পাইছিল।

ব্ৰন 1, সম্পদ 2, সম্পদ 3