টোষ্টৰ ক্ষতি আৰু পোৰা ৰুটি খোৱাৰ অভাৱ বোৰ কি?

টোষ্টৰ ক্ষতি বোৰ ভালদৰে জনা নাযায়। বহুতো বস্তু, কেৱল ৰুটি নহয়, অত্যাধিক ৰন্ধা বা ভজা হ'লে কৰ্কট ৰোগ সৃষ্টিকৰা প্ৰভাৱ পৰিব পাৰে। এই প্ৰবন্ধত, আমি টোষ্টৰ ফলত ক্ষতিকাৰক পাৰ্শ্বক্ৰিয়া আৰু কাৰণবোৰ সংক্ষেপিত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছিলো।

টোষ্টৰ ক্ষতি বোৰ কি?

পাতলকৈ ভজা বা অংশভাৱে জ্বলা পিঠাৰ ফ্লেভাৰ কিছুমানৰ বাবে আনন্দদায়ক। কেতিয়াবা ৰাতিপুৱাৰ আহাৰ যেনে মাখন, মৌ আৰু ক্ৰীম ভালদৰে টোষ্ট কৰা ব্ৰেডত ঘঁহি লে সোৱাদ যোগ কৰে। কিন্তু যেতিয়া কিছুমান কাৰ্বোহাইড্ৰেট সমৃদ্ধ খাদ্য, যেনে ৰুটি বা আলু, উচ্চ উষ্ণতালৈ গৰম কৰা হয়, ই এক্ৰিলমাইডৰ এক যৌগ সৃষ্টি কৰে, যাৰ ফলত কৰ্কট ৰোগ হয় বুলি সন্দেহ কৰা হয়। একে সময়তে, অত্যাধিক ৰন্ধন প্ৰক্ৰিয়াৰ সময়ত থকা ভিটামিনবোৰ ৰুটিৰ পৰা বাষ্পীভূত হয়। আনহাতে, টোষ্টৰ জিআই মান কম, যাৰ অৰ্থ হৈছে ই ৰক্ত শৰ্কৰা অধিক সুকীয়া বৃদ্ধি কৰে। এই ক্ষেত্ৰত টোষ্ট সতেজ ৰুটিতকৈ ভাল।

ওভেন বা টোষ্টাৰত টোষ্টিংৰ অভাৱবোৰ কি?

আমি ওপৰত উল্লেখ কৰাৰ দৰে, সোৱাদ আৰু ব্যৱহাৰ দুয়োটা ক্ষেত্ৰত, বহুক্ষেত্ৰত ৰুটি টোষ্ট কৰা টোষ্টিং অতি কাৰ্যকৰী। কেতিয়াবা চুপবোৰ যোগ কৰিবলৈ আৰু কেতিয়াবা মেটাবোৰ যোগ কৰিবলৈ পিঠা ভজা হয়। অৱশ্যে, ইতিমধ্যে ৰন্ধন প্ৰক্ৰিয়াৰ সন্বন্ধে চোৱা পিঠাটো পুনৰ ভাজি লে সামান্য জ্বলা স্তৰত কৰ্কট ৰোগ ৰখা ক্ষতিকাৰক যৌগৰ উপস্থিতিৰ পথ প্ৰশংসা কৰে। কিন্তু ৰুটি টোষ্ট কৰাটো কিমান বিপদজনক? যদি আপুনি বিচাৰে, আইটেম হেডিংৰ দ্বাৰা আইটেমৰ অধীনত এই প্ৰশ্নৰ উত্তৰ বিবেচনা কৰোঁ আহক:

সতেজ সম্পূৰ্ণ শস্যৰ পিঠা (যেতিয়া কেতিয়াও ভজা নহয়)

  • ইয়াত কেৱল অলপ এক্ৰিলমাইড থাকে, যি প্ৰথম ৰন্ধাৰ প্ৰভাৱৰ ফলত যুক্তিসঙ্গতভাৱে হয়।
  • কেতিয়াও ভজা হোৱা সম্পূৰ্ণ শস্যৰ পিঠাৰ ৰক্ত শৰ্কৰা দ্ৰুততাৰে বৃদ্ধি কৰাৰ প্ৰভাৱ আছে।

পাতলকৈ টোষ্ট কৰা নিয়মীয়া ৰুটিৰ ক্ষতি

  • ভাজি থকা প্ৰকাৰৰ ভিতৰত, ইয়াত কমেও এক্ৰিলমাইড স্তৰৰ পাতল টোষ্ট আছে।
  • ইয়াৰ ব্ৰেডতকৈ কম ৰক্ত শৰ্কৰা বৃদ্ধিকৰা প্ৰভাৱ আছে যিকে কেতিয়াও ভজা হোৱা নাই।

ভজা পিঠাৰ ক্ষতি যেতিয়ালৈকে ই মুগা নহয়

  • ৰক্ত শৰ্কৰাৰ বৃদ্ধিৰ হাৰ সামান্য হ্ৰাস পাইছে।
  • এনে মজলীয়াভাৱে ভজা ব্ৰেডত, বিপদজনকভাৱে কাৰ্চিনোজেনিক প্ৰভাৱ থকা এক্ৰিলমাইডৰ পৰিমাণ হয়।

টুকুৰা ক'লাতাৰ সৈতে টোষ্টৰ ক্ষতি

অত্যাধিক এক্ৰিলমাইড সমল থকা অঞ্চলটোত এক্ৰিলমাইডৰ যথেষ্ট উচ্চ বিপদাশংকা থাকে, যদিও ৰক্ত শৰ্কৰা বৃদ্ধি কৰাত জ্বলা টোষ্ট নিষ্পাপ। সেয়েহে, ইয়াৰ ওপৰত জ্বলা টোষ্ট কেতিয়াও খাব নালাগে। এই সতৰ্কবাণীবোৰ কেৱল ব্ৰেডৰ বাবে নহয়, সকলো অত্যাধিক ৰন্ধা খাদ্যে একেই বিপদাশংকা বহন কৰে। যদি আপুনি বিচাৰে, গৰ্ভধাৰণৰ সময়ত চিপ খোৱাৰ ক্ষতি কি, যিবোৰ আমি গৰ্ভধাৰণৰ সময়ত ভজা সামগ্ৰী চিপৰ কি ক্ষতিকাৰক প্ৰভাৱৰ বিষয়ে কথা পাতোঁ? -আপুনি গৰ্ভাৱস্থাৰ সময়ত চিপ খোৱা শীৰ্ষক প্ৰবন্ধটো পঢ়িব পাৰে।

টোষ্ট খোৱাটো সুবিধাজনক নেকি?

আহাৰত সৃষ্টি হোৱা এক্ৰিলমাইডৰ স্তৰৰ বাবে টোষ্ট ক্ষতিকাৰক। পিঠা যিমান বেছি লাজ বা জ্বলি যায়, যিমান বেছি এক্ৰিলমাইড হয়। এক্ৰিলমাইড হৈছে কৰ্কট ৰোগ সৃষ্টিকৰা এক আটাইতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ যৌগ।

পোৰা পিঠা খোৱাটো ক্ষতিকাৰক নেকি?

পোৰা পিঠা খোৱাটো আটাইতকৈ বিপদাশংকাকাম। পোৰা ব্ৰেডত কৰ্কট ৰোগ সৃষ্টিকাৰী পদাৰ্থ এক্ৰিলমাইডৰ স্তৰ সৰ্বাধিক। সেইবাবে পোৰা পিঠা খোৱাটো যথেষ্ট ক্ষতিকাৰক।
টোষ্টৰ ক্ষতি কি? পোৰা পিঠা খোৱাটো ক্ষতিকাৰক নেকি? ওভেন বা টোষ্টাৰত ভজা পিঠাৰ ফলত কৰ্কট ৰোগ হয় নেকি?

উৎস