ছালৰ ক্ষতিৰ বাবে আলুৰ ৰসৰ লাভালাভ: ব্ৰণ, কুঁচৰি আৰু বগা হোৱা

ছাললৈ আলুৰ ৰসৰ লাভালাভবোৰ প্ৰায়ে উদ্ভিদত বিশেষত্ব থকা বহুলোকে প্ৰকাশ কৰে, যেনে ইব্ৰাহিম চাৰাচোগ্লু। কেঁচা আৰু সিদ্ধ আলুৰ ৰস দুয়োৰে সৃষ্টি কৰিব পৰা নিৰাময় আৰু মাস্ক, কুঁচৰি পৰা প্ৰভাৱ, ব্ৰণ আৰু ব্ৰণ পৰিষ্কাৰ কৰাৰ বাবে মুখৰ এপ্লিকেচনবোৰত ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। অৱশ্যে, ছালত আলুৰ ৰস কেনেদৰে প্ৰয়োগ কৰিব লাগে, ই ছালত কিমান দিন থাকিব আৰু মুখত কিমান সঘনাই ঘঁহি দিয়া হ'ব সেইদৰে বহুতো বিষয়ৰ ওপৰত মহিলা ক্লাব আৰু টেঙা অভিধানত ব্যৱহাৰকাৰীৰ পৰ্যালোচনা আৰু পৰামৰ্শ আছে। এই প্ৰবন্ধত, আমি বিষয়টোৰ ওপৰত প্ৰবন্ধ আৰু আলুৰ ৰস ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ অভিজ্ঞতা সংকলিত কৰিছো আৰু সেইবোৰ আপোনাৰ বাবে সাৰাংশ কৰিছো।

ছাললৈ কেঁচা আৰু সিদ্ধ আলুৰ ৰসৰ লাভালাভবোৰ কি?

ছালত প্ৰয়োগ কৰা আলুৰ ৰসৰ লাভালাভ, বিশেষকৈ মুখ সাধাৰণতে উচ্চ স্তৰত লাভান্বিত হ'বলৈ কেঁচা আলুৰ পানী পছন্দ কৰে হৈছে। কাৰণ বহুতো খাদ্যে ৰন্ধা ৰন্ধাৰ বাবে তেওঁলোকৰ কিছুমান স্বাস্থ্যলাভ হেৰুৱাব পাৰে। কিছুমান ক্ষেত্ৰত, ইয়াৰ বিপৰীতে, উপকাৰী পুষ্টিও দেখা যাব পাৰে নিশ্চয়। কিন্তু ঘৰত খাদ্য বা চালাড তৈয়াৰ কৰিবলৈ আপুনি উতলাব লাগিব আৰু আলুৰ ৰসৰ মাস্ক আৰু আৰোগ্য আমি আলুৰ ৰস পেলাই নিদি ইয়াত দিওঁ আপুনি ইয়াৰ সৈতে অন্তৰ্ভুক্ত ৰেচিপিবোৰত কেঁচা আলুৰ ৰসৰ পৰিৱৰ্তে ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।

ছাল আৰু সাধাৰণ স্বাস্থ্যৰ বাবে আলুৰ ৰসৰ লাভালাভ

আলুৰ ৰস কেৱল আমাৰ ছালৰ বাবে নহয়, আমাৰ সামগ্ৰিক স্বাস্থ্যৰ বাবে ইয়াৰ বহুতো লাভালাভআছে। ইয়াৰে কিছুমান বৈজ্ঞানিক গৱেষণাৰ জৰিয়তে প্ৰকাশ কৰা হয়। আৰু তেওঁলোকৰ কিছুমান ৰাজহুৱা জ্ঞানৰ অৱস্থাত আছে। যদি আপুনি বিচাৰে ছাল আৰু আমাৰ সামগ্ৰিক স্বাস্থ্য পদাৰ্থত আলুৰ ৰসৰ কি লাভালাভ হয় ইয়াৰ ৰূপত:

  • ৰোগ প্ৰতিৰোধ প্ৰণালী শক্তিশালী কৰে
  • বাত আঁতৰ কৰে
  • আলচাৰ নিৰাময় কৰে
  • যকৃত আৰু পিত্তথলী পৰিষ্কাৰ কৰে
  • কলেষ্টেৰল হ্ৰাস কৰে
  • মাইগ্ৰেইনৰ চিকিৎসাত উপযোগী
  • কোষ্ঠকাঠিন্যৰ চিকিৎসা কৰে
  • ক্ষত নিৰাময় ত্বৰান্বিত কৰে
  • কৰ্কট ৰোগৰ আশংকা হ্ৰাস কৰে
  • চিয়াটিকা বিষ উপশম কৰিব পাৰে
  • গাউট উপশম কৰিব পাৰে
  • কাৰ্ডিওভাস্কুলাৰ ৰোগ প্ৰতিৰোধ কৰক
  • ওজন হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰে
  • আপোনাৰ ছাল ময়েশ্চাৰাইজ কৰে
  • আপোনাৰ ছাল পৰিষ্কাৰ আৰু নিষ্কাশকৰে
  • এণ্টি-এজিং প্ৰভাৱ থাকিব পাৰে
  • একজিমা উপশম কৰিব পাৰে
  • চুলি স্বাস্থ্যকৰ কৰি তোলে

যদিও এই লাভালাভবোৰৰ বেছিভাগ সাধাৰণ শৰীৰৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে, আমি ভাবো যে আমাৰ স্বাস্থ্যৰ আমাৰ ছালৰ ওপৰত প্ৰত্যক্ষ প্ৰভাৱ আছে আমি ইয়াক আঁতৰাই নিব লাগিব।

ছাললৈ আলুৰ ৰসৰ লাভালাভ

আমাৰ বিষয়টো ছালত আলুৰ ৰসৰ লাভালাভৰ বিষয়ে অধিক বিতং উল্লেখ কৰাটো প্ৰয়োজনীয়। ওপৰত, প্ৰবন্ধবোৰত অন্তৰ্ভুক্ত লাভালাভবোৰৰ নাম হৈছে তলত বৰ্ণনা কৰোঁ আহক:

ছালম ময়েশ্চাৰাইজ কৰিবলৈ আলুৰ ৰসৰ লাভালাভ

আলুৰ ৰস, ছাল ময়েশ্চাৰাইজ কৰিবলৈ উপকাৰী প্ৰভাৱৰ সৈতে চি যথেষ্ট ভিটামিন থাকে। গভীৰ ময়শ্চাৰাইজেচনৰ বাবে আলুৰ ৰস দই কৰক ছালত লৰাওক আৰু প্ৰয়োগ কৰক। 15 মিনিট পিছত, ভালদৰে ধুব আৰু টান কৰক, সেমেকা কৰক আৰু আপুনি দেখিব যে আপুনি এক উজ্জ্বল ছালৰ ৰূপ পাব।

ছালৰ দাগ আঁতৰ কৰাত আলুৰ ৰসৰ লাভালাভ

আলুৰ ৰসৰ ছালৰ দাগ আঁতৰ কৰিবলৈ, বহু বছৰ ধৰি বিভিন্ন সংস্কৃতিত হৈ আছে। আপুনি জনাৰ দৰে কেঁচা বা আপুনি টনিকৰ দৰে সিদ্ধ আলুৰ ৰস ব্যৱহাৰ কৰি আপোনাৰ ছাল পৰিষ্কাৰ কৰিব পাৰে।

আলুৰ ৰসে ছালৰ বার্ধক্য বিলম্ব কৰে নেকি?

আলুৰ ৰসে ছালত বার্ধক্য আৰু মুখত কুঁচকি থকাৰ প্ৰভাৱ হ্ৰাস কৰে সমস্যা সমাধান কৰাত সহায় কৰিব পাৰে। আলুৰ ৰস দই চীজৰ সৈতে মিহলি কৰক আৰু নিয়মীয়াকৈ পলম হোৱাৰ সন্মুখীন হ'ব আৰু কুঁচৰিআৰম্ভ হোৱা হ্ৰাস কৰক প্ৰয়োগ কৰক। আপুনি আপোনাৰ মুখত এটা ডেকা উজ্জ্বলতা যোগ কৰিব পাৰে আৰু আৰু ইয়াৰ গভীৰতা হ্ৰাস কৰিবলৈ প্ৰতিদিনে কপাহৰ সহায়ত আপোনাৰ মুখত আলুৰ ৰস আপুনি গাড়ী চলাব পাৰে।

একজিমা ছাললৈ আলুৰ ৰসৰ লাভালাভ

একজিমা, ৰঙা হোৱা, খজুৱতি, ছাল ফুলা আৰু ফুলা এইটো এটা বিকাৰ যি লক্ষণৰ সৈতে শুকান ছালৰ সৈতে হয়। একজিমা ইয়াৰ চিকিৎসাৰ অন্যতম শ্ৰেষ্ঠ ভেষজ প্ৰতিকাৰ হৈছে আলুৰ ৰস। প্ৰতিদিনে এটা গিলাচ আপুনি আলুৰ ৰস খাব পাৰে বা কপাহৰ সহায়ত প্ৰভাৱিত অঞ্চলত প্ৰয়োগ কৰিব পাৰে। অৱশ্যে, একজিমালৈ আলুৰ ৰসৰ লাভালাভৰ বাবে কোনো বৈজ্ঞানিক সমৰ্থন নাই কোনো গৱেষণা নাই।

কেঁচা আলুৰ ৰস কেনেদৰে প্ৰস্তুত কৰিব?

কেঁচা আলুৰ ৰস প্ৰস্তুত কৰাটো যথেষ্ট সহজ। আপুনি এই পদক্ষেপবোৰ অনুসৰণ কৰিব পাৰে আপুনি কেৱল প্ৰয়োজন:

  • আলু ভালদৰে ধুব, গজা আৰু সেউজীয়া দাগবোৰ আঁতৰ কৰক।
  • আলুবোৰ খোলি দিয়ক আৰু কঢ়িয়াওক।
  • গ্ৰেট কৰা আলু হৈছে এটা লিনেন ইয়াক মেৰিনগেণ্টত ৰাখক আৰু ৰসটো চেপি দিয়ক।
  • তেওঁ আলুও কাটিব পাৰে, আপুনি টুকুৰাবোৰ এটা ৰসত ৰাখিব পাৰে আৰু ৰস টোকাব পাৰে।
  • আপুনি এতিয়া পোৱা আলু আপুনি আপোনাৰ ছালত পানী প্ৰয়োগ বা খাব পাৰে।

কেঁচা আলুৰ ৰস আলমাৰী এখনত কিমান দিন থাকে?

যদি আপুনি যথেষ্ট আলুৰ ৰস তৈয়াৰ কৰিছে, ইয়াক ফ্ৰিজত নাৰাখিব। আপুনি বাধ্যবাধকতা অনুভৱ কৰিব পাৰে। ঠিক আছে, কিন্তু ফ্ৰিজত আলুৰ ৰস কিমান দিন থাকে? আপুনি লগে লগে আলুৰ ৰস এটা জাৰ বা কাচৰ বটলত ৰাখিৰেফ্ৰিজেৰেটৰত ৰাখিব পাৰে যদি আঁতৰ োৱা হয়, আপুনি ইয়াক সৰ্বাধিক 3-4 দিনৰ বাবে চলিব পাৰে। কিন্তু গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাটো হ'ল প্ৰতিবাৰে ডিচপোজেবল পানী উলিয়াই ২০ মিনিটৰ বাবে এইটো কৰা। আপোনাৰ এপ্লিকেচন আছে। অন্যথা, সময় পাৰ হ'লে, আপুনি আলুৰ ৰসত থাকিব। উপকাৰী পুষ্টিবোৰে তেওঁলোকৰ প্ৰভাৱ হেৰুৱাবলৈ আৰম্ভ কৰিব। যদি আপুনি বিচাৰে, আপুনি কৰিব পাৰে আৰম্ভ কৰাৰ আগতে আলুৰ ৰসৰ কি ক্ষতি হ'ব পাৰে তাৰ ফলত ছাল আৰু শৰীৰৰ ক্ষতি হ'ব পাৰে শিৰোনামটো চাওঁ আহক।

ছাল আৰু সাধাৰণ স্বাস্থ্যৰ বাবে আলুৰ ৰসৰ ক্ষতি কি?

হয়, আপুনি আলুৰ ৰস ব্যৱহাৰ কৰা আৰম্ভ কৰাৰ আগতে, বিবেচনা কৰক আপোনাক আৰু কেইটামান বস্তু ৰপ্ৰয়োজন:

ছালত আলুৰ ৰসৰ ক্ষতিৰ বিষয়ে বেছি তথ্য নাই অৱশ্যে, যদি আপুনি কোনো এলাৰ্জিক প্ৰভাৱ দেখিছে, ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰা বন্ধ কৰক। তদুপৰি আলুৰ ৰস খোৱাৰ ক্ষতিকাৰক পাৰ্শ্বক্ৰিয়া, যেনে পেটৰ সমস্যা, ডায়েৰিয়া আৰু বমি এইটো হ'ব পাৰে। আনহাতে আলুৰ ৰস অত্যাধিক সেৱন আলুৰ ৰস খোৱা ডায়েবেটিচ ভুলৰ ক্ষতিকাৰক পৰিণাম তাই জন্ম দিব পাৰে। এই সকলোপাৰ্শ্বক্ৰিয়া বিবেচনা কৰি, বিশেষকৈ গৰ্ভধাৰণ আৰু স্তন্যপানৰ সময়ত আলুৰ ৰস ব্যৱহাৰ কৰাৰ আগতে, আপুনি সদায় কৰিব লাগে পৰামৰ্শ লোৱা হৈছে। যদি আপুনি বিচাৰে, আমি এতিয়া মনলৈ অহা কিছুমান প্ৰশ্ন চমুকৈ সুধিব পাৰো। উত্তৰ দিওঁ আহক:

সপ্তাহত কিমানবাৰ আলুৰ ৰস মাস্ক তৈয়াৰ কৰা হয় কিমান মিনিট কি ধৰি ৰাখিব লাগে?

প্ৰতি সপ্তাহত আলুৰ ৰস মাস্ক কিমান প্ৰয়োগ কৰা হয় এইটো সম্পূৰ্ণৰূপে আপোনাৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে। কাৰণ আপুনি প্ৰতিদিনে প্ৰায় ২০ মিনিটৰ বাবে ছালত আলুৰ ৰস ৰাখিব পাৰে। আপুনি ইয়াক ধৰি ৰাখি ইয়াক প্ৰয়োগ কৰিব পাৰে। অৱশ্যে, আপুনি তৈয়াৰ কৰা মাস্কত, কেৱল আলু পানী ব্যৱহাৰ কৰাৰ পৰিৱৰ্তে কাৰ্বনেট, হালধি, দৈ যদি আপুনি সেইবোৰ ব্যৱহাৰ কৰে তেন্তে প্ৰতিদিনে সেইবোৰ প্ৰয়োগ কৰাৰ আপোনাৰ ছালৰ বাবে ক্ষতিকাৰক পৰিণাম আছে তাই জন্ম দিব পাৰে।

ফ্ৰিজত আলুৰ ৰস ঠাণ্ডা কৰিব পাৰি নেকি?

হয়, যদি ইয়াক লগে লগে গ্ৰহণ কৰা নহয় তেন্তে ইয়াক ৰেফ্ৰিজেৰেটৰত সংৰক্ষণ কৰিব লাগে।

আলুৰ ৰস ৰাতিৰাতি মুখত ৰাখিব পাৰি নেকি?

হয়, ৰাতিৰাতি আপোনাৰ মুখত আলুৰ ৰসৰ মাস্ক আপুনি এৰি বপাৰে।

আমি মুখত চুলি পেলাবলৈ আলুৰ ৰস প্ৰয়োগ কৰিব পাৰো নেকি?

আলুৰ ৰসে চুলি আঁতৰোৱাত সহায় নকৰে। কেৱল ছাল স্বাস্থ্য উন্নত কৰিবলৈ প্ৰয়োগ কৰিব পাৰি।

মই কেঁচা আলুৰ ৰস ক'ত পাব পাৰো?

কেঁচা আলুৰ ৰস ঘৰত সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ তৈয়াৰ কৰা হয়। কিন্তু ক্ৰয় কৰা যদি আপুনি বিচাৰে, আপুনি আমাজনৰ দৰে কিছুমান অনলাইন ৱেবছাইট পৰীক্ষা কৰিব পাৰে।

ছালৰ দাগ, ব্ৰণ, কুঁচৰি আৰু বিশেষকৈ চকুৰ তলত আলুৰ ৰস আপোনাৰ আঘাতৰ বাবে ভাল নেকি?

হয়, মুখত আলুৰ ৰস নিয়মীয়াকৈ প্ৰয়োগ কৰা হৈছে ছালৰ দাগ আঁতৰ কৰাত সহায় কৰে। আলুৰ ৰসৰ ছাল প্ৰসাৰিত হৈ আছে আৰু এনেদৰে এটা কুঁচকি হ্ৰাস কৰা প্ৰভাৱ আছে। আলুৰ ৰসৰ চকু যদিও এইটো ছয়টা আঘাতৰ বাবে ভাল হ'ব নে নাই সেইটো সঠিকভাৱে জনা নাযায়, এইটো ভবা হয় যে আলুৰ টুকুৰা ৰখা উপযোগী হ'ব পাৰে।

ছাল বগা কৰা আলুৰ ৰস মাস্কটো সঁচাকৈয়ে উপযোগী হয় নে?

হয়, ব্যৱহাৰকাৰীৰ পৰ্যালোচনা আৰু বিশেষজ্ঞসকলে কয় যে আলুৰ ৰসৰ ছাল বগা কৰা প্ৰভাৱ সঁচাকৈয়ে উপযোগী। কাৰণ এইটো আলু। পানী, কিয়নো ইয়াত শক্তিশালী ব্লিচিং গুণ আছে, টেনিং আঁতৰ কৰিবলৈ অত্যন্ত উপযোগী।

মুখত পিম্পলত আলুৰ ৰস ৰখা ভাল হ'ব নেকি?

মুখৰ পিম্পলবোৰত আলুৰ ৰস প্ৰয়োগ কৰাটো উপযোগী যদিও এইটো নহ'ব বুলি কোনো স্পষ্ট দৃষ্টিভংশ নাই, ইয়াৰ পৰিষ্কাৰ প্ৰভাৱৰ বাবে ধন্যবাদ এইটো ভাবিব পৰা যায় যে ই ব্ৰণৰ হাৰ হ্ৰাস কৰিব পাৰে।

মই প্ৰতিদিনে আলুৰ ৰস খাব পাৰো নেকি?

হয়, প্ৰতিদিনে আলুৰ ৰস ল'ব পাৰি, কিন্তু প্ৰতিদিনে 1-2 গিলাচতকৈ বেছি নহয়।

আলুৰ ৰস ব্যৱহাৰকাৰীৰ সমীক্ষা

মহিলা ক্লাব, টেউৰ অভিধান আৰু বিশেষকৈ যিসকলে মুখত সিদ্ধ আলুৰ ৰস আৰু কেঁচা আলুৰ ৰস ব্যৱহাৰ কৰে যিসকলে ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰে তেওঁলোকৰ মন্তব্য কি, যেনে ইব্ৰাহিম সাৰাচোগ্লু আৰু সুনা দুমানকায়া ছালত আৰু সাধাৰণ স্বাস্থ্যত আলুৰ ৰস ব্যৱহাৰ কৰাৰ লাভালাভৰ বিষয়ে বিশেষজ্ঞ তেওঁ কি কৈছিল আপুনি তলত বিচাৰিব পাৰিব।

ছাল মহিলা ক্লাব ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে আলুৰ ৰসৰ লাভালাভ সমীক্ষাসমূহ

মহিলা ক্লাবপ্লেটফৰ্মত, আলুৰ ৰস ইয়াৰ লাভালাভবোৰৰ বিষয়ে সমীক্ষা বোৰ বিশেষকৈ ব্ৰণৰ বাবে ভাল। আলুৰ ৰস নিশা মেছ কৰা ৰূপত প্ৰয়োগ কৰক আৰু ৰাতিপুৱালৈকে এৰি শুকান কৰক ইয়াক ছালত ব্যৱহাৰ নকৰিবলৈ অত্যাধিক পৰামৰ্শ দিয়া হয়। লগতে 100% আলু পানী ব্যৱহাৰ কৰা এটা ব্লিচিং প্ৰভাৱ ছাল টান আৰু পৰিষ্কাৰ কৰে লগতে প্ৰকাশ কৰা হয়। কেঁচা আৰু সিদ্ধ আলুৰ ৰসৰ বিষয়ে বহুত যদিও কোনো পাৰ্থক্য কৰা নহয়, সিদ্ধ আলুৰ ৰসত সিদ্ধ চাউলৰ পানী কিছুমান ব্যৱহাৰকাৰী মন্তব্যত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হয় য'ত ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰাটো অধিক উপযোগী।

ছাললৈ আলুৰ ৰসৰ লাভালাভৰ ওপৰত ইব্ৰাহিম চাৰাকোগ্লু আৰু সুনা দুমানকায়া পৰ্যালোচনা

ইব্ৰাহিম চাৰাকোগ্লু বিশেষকৈ ছালত আলুৰ ৰসৰ লাভালাভৰ বিষয়ে ছাল পৰিষ্কাৰ কৰা আৰু বগা কৰা বৈশিষ্ট্য। ছালত দাগ, ব্ৰণ আৰু যে ই পিম্পল পৰিষ্কাৰ কৰা আৰু ক্ষত নিৰাময় কৰাত উপযোগী চাৰাকোগ্লুৱে কৈছিল যে আলুটো বাকলি পেলাহয় আৰু মেছ কৰা হয় আৰু মুখত প্ৰয়োগ কৰা হয় তেওঁ কৈছিল যে এইটো প্ৰয়োজনীয়।

শুকান আৰু পৰিধান-প্ৰৱণ ছালৰ বাবে সুনা দুমানকায়াও এটা আলুৰ ৰস মাস্কে এটা ৰেচিপি দিছে। বিশেষকৈ তলৰ চকুৰ আঘাত আৰু ছাল দুমানকায়াৰ দ্বাৰা প্ৰকাশ কৰা এই সৰল ৰেচিপি, যি দাগৰ বাবে ভাল, নিম্নলিখিত ধৰণৰ নিম্নলিখিত ধৰণৰ:

  • 1 টা আলু ধুব আৰু ভালদৰে বাকলি দিয়ক।
  • তাৰ পিছত ইয়াক গ্ৰেটাৰৰ মাজেৰে পাৰ কৰক আৰু ৰস টোকা দিয়ক। বা, যদি থাকে, ইয়াক ৰস আৰু নিষ্কাশন কৰিলে ইয়াক সৰু টুকুৰাত পাৰ কৰক।
  • সন্ধিয়া শুবলৈ যোৱাৰ আগতে, আপুনি প্ৰয়োগ কৰিব বিচৰা স্থানত নেপকিন বা কপাহৰ সহায়ত প্ৰয়োগ কৰক।

আপুনি ইচ্ছা কৰিলে আলুৰ ৰস (কেঁচা-সিদ্ধ) দুৰ্বল হয় নেকি? এইটো চুলি আৰু মাওমাৰ বাবে লাভজনক নেকি? আপুনি শীৰ্ষক প্ৰবন্ধটোৰ সুবিধাও ল'ব পাৰে। উৎস: মিলিয়েট, মহিলা ক্লাব আৰু অন্যান্য সম্পদ

İçindekiler