ঘৰত আঁঠুৰ কেপ তৰল হ্ৰাস ভেষজ সমাধান আৰু প্ৰাকৃতিক চিকিৎসা পদ্ধতি

নিকেপ ফ্লুইড লছ ভেষজ দ্ৰৱণৰ পৰামৰ্শবোৰ হৈছে চিকিৎসাৰ হস্তক্ষেপৰ ভয় কৰা সকলৰ বাবে প্ৰথম বিকল্পবোৰৰ ভিতৰত এটা। গতিকে, সঁচাকৈয়ে ভেষজ মিশ্ৰণ আৰু প্ৰাকৃতিক আৰোগ্য আছে নেকি যি আঁঠুৰ টুপীৰ ডিহাইড্ৰেচনৰ বাবে ভাল হ'ব? ইয়াত আমি আপোনাৰ বাবে এই সকলোবোৰ প্ৰশ্ন আৰু গৱেষণা সংকলন কৰিছোঁ যিসকল বিষয়টোৰ বিষয়ে কৌতূহলী।

আঁঠুৰ কেপ তৰল হ্ৰাস ভেষজ সমাধান পদ্ধতি

ভেষজ দ্ৰৱণ কৌশলত আঁঠুৰ টুপীত তৰল হ্ৰাস যদিও কোনো নিৰ্ণায়ক তথ্য নাই, লগতে কেইবাটাও অনুমোদিত প্ৰকাৰৰ উদ্ভিদ আৰু প্ৰাকৃতিক আৰোগ্য আছে। যদি আপুনি বিচাৰে, এইটো উদ্ভিদ দিয়াৰ আগতে আঁঠুৰ টুপীত তৰল হ্ৰাস হোৱা প্ৰশ্ন উত্তৰ দি আৰম্ভ কৰোঁ আহক:

আঁঠুত ডিহাইড্ৰেচন, আৰ্থ্ৰাইটিছ বা অষ্টিওআৰ্থ্ৰাইটিছ (অ'এ) ই এক ক্ষয়কাৰী ৰোগ। চিকিৎসা, চলি থকা চিকিৎসা পদ্ধতি আৰু জীৱনৰ অভ্যাস পৰিৱৰ্তনবোৰ একত্ৰিত কৰি সম্পন্ন কৰা হয়। ঔষধে বিষ বন্ধ কৰিব পাৰে, অৱশ্যে, যেতিয়া আপুনি দীৰ্ঘম্যাদী উপায়েৰে এনে ঔষধ ব্যৱহাৰ কৰে, পাৰ্শ্বক্ৰিয়া হ'ব পাৰে এইটো ওলাই আহিব পাৰে। ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰ আৰু ভেষজ প্ৰতিকাৰ, জীৱনশৈলীৰ পৰিৱৰ্তনৰ সৈতে আঁঠু ঢাকনিৰ তৰল হ্ৰাসৰ সমস্যাকম পাৰ্শ্বক্ৰিয়াৰ দ্বাৰা হ্ৰাস কৰিব পাৰি। কিন্তু ঘৰত আপোনাৰ বিদ্যমান চিকিৎসাৰ দ্বাৰা প্ৰস্তুত ভেষজ আৰোগ্য আৰু প্ৰাকৃতিক চিকিৎসা পদ্ধতি ইয়াৰ কোনো বিকল্প নাই। অৱশ্যে, ঘৰুৱা প্ৰতিকাৰ আৰু জীৱনশৈলীৰ পৰামৰ্শ প্ৰয়োগ নকৰাকৈ আপুনি প্ৰথমে আপোনাৰ চিকিৎসকৰ সৈতে তথ্য বিনিময় কৰাটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ।

আঁঠুৰ টুপীত তৰল হ্ৰাস প্ৰাকৃতিক চিকিৎসা পদ্ধতি

আঁঠুৰ টুপী তৰল হ্ৰাস হৈছে এক আগশাৰীৰ ভেষজ দ্ৰৱণ এপ্লিকেচনবোৰ ৰ প্ৰাকৃতিক আৰু প্ৰশমিত প্ৰভাৱ আছে। ঘৰৰ অৱস্থাত আঁঠুৰ টুপী তৰল হ্ৰাস হৈছে আপুনি কৰিব পৰা প্ৰাকৃতিক চিকিৎসা পদ্ধতিবোৰৰ ভিতৰত এটা ইয়াত সেইবোৰৰ কিছুমান দিয়া হৈছে:

বিষোৱা আঁঠুৰ টুপীত তৰল হ্ৰাস, অৰ্থাৎ আৰ্থ্ৰাইটিছ ৰোগ, গৰম আৰু ঠাণ্ডা প্ৰয়োগ অতি উপযোগী হ'ব পাৰে। ঔষধৰ ফাল সেইবোৰে প্ৰভাৱ সৃষ্টি নকৰে। গাঁঠিৰ জঠৰতা আৰু ঠাণ্ডা চাপৰ বাবে তাপ উপযোগী গাঁঠিৰ বিষৰ বাবে আটাইতকৈ উপযোগী। আঁঠুৰ কেপ তৰল হ্ৰাস সংকুচিত কৰে গাঁঠিৰ চাৰিওফালে থকা সম্পৰ্কিত পেশীৰ বিষ বা সংকোচন উপশম কৰাত সহায় কৰে কেন। কম্প্ৰেছৰ বাবে গৰম বা ঠাণ্ডা টাৱেল এটা সহজে কৰিব পাৰে তেওঁ এইটো চাব পাৰে।

এপচম নিমখ স্নান, সাধাৰণতে গাঁঠিৰ বিষৰ বাবে সকাহ প্ৰদান কৰিব পাৰে। এপচম লৱণত মেগনেছিয়াম বিষ আৰু প্ৰদাহৰ বাবে উপকাৰী কেন। যিকোনো ফাৰ্মাচীৰ পৰা এপচম নিমখ বিচাৰি পোৱা সহজ। এই বাথৰুমবোৰ, 38 ইয়াক গৰম পানীত 2 কাপ এপচম নিমখ ব্যৱহাৰ কৰি ° চেণ্টিগ্ৰেড উষ্ণতাত কৰিব পাৰি আৰু ম্যাদ হৈছে 30 মিনিট।

আঁঠুৰ কেপ তৰল হ্ৰাস ভেষজ সমাধান আৰু চিকিৎসা

আঁঠুৰ টুপী তৰল হ্ৰাস ভেষজ দ্ৰৱণ আৰু তলৰ চিকিৎসা শিৰোনামৰ অধীনত:

আঁঠুৰ কেপ তৰল হ্ৰাসৰ চিকিৎসাত সেউজীয়া চাহ

পলিফেনলৰ যত্নত সেউজীয়া চাহৰ পৰিমাণ যথেষ্ট বেছি অন্তৰ্ভুক্ত কৰক। এই যৌগবোৰ প্ৰদাহ হ্ৰাস কৰিবলৈ উপযোগী হ'ব পাৰে। এটা অধ্যয়ন আঁঠুৰ কেপ তৰল হ্ৰাস, অৰ্থাৎ আৰ্থ্ৰাইটিছআদিৰ দৰে কাৰণৰ ফলত হোৱা কাৰ্টিলেজ ই দেখুৱাইছে যে ই সেউজীয়া চাহৰ বাবে ইয়াৰ কলাৰ ক্ষতি হ্ৰাস কৰে। কিন্তু ঘনীভূত পৰিমাণৰ ফলত যকৃতৰ সমস্যা আৰু পাৰ্শ্বক্ৰিয়াৰ আশংকা সেউজীয়া চাহৰ ব্যৱহাৰৰ বাবে অত্যাধিক কৰিব নালাগে।

ভেষজ চিকিৎসাত আঁঠুৰ টুপীত তৰল হ্ৰাস আদা

মৌখিকভাৱে গ্ৰহণ কৰা আদা আঁঠুৰ টুপীত তৰল হ্ৰাস হোৱাৰ ফলত হোৱা বিষ হ্ৰাস কৰিবলৈ উপযোগী হ'ব পাৰে। অষ্টিওআৰ্থ্ৰাইটিছ আৰু কাৰ্টিলেজৰ ওপৰত 2015 চনৰ এক অধ্যয়ন অনুসৰি, দীৰ্ঘম্যাদী আদা অষ্টিওআৰ্থ্ৰাইটিছে আনকি আঘাতৰ সম্ভাৱনা হ্ৰাস কৰিব পাৰে। পাৰ্শ্বক্ৰিয়াৰ আশংকাৰ বাবে, পৰিপূৰকৰ সলনি মচলাৰ ৰূপত আদা কম পৰিমাণে ব্যৱহাৰ কৰা উচিত। অত্যাধিক পৰিমাণৰ আদাৰ বাবে আটাইতকৈ ডাঙৰ সমস্যাটো হ'ল পৰিহাৰৰ সূচক। আদাৰ ফলত ডায়েৰিয়া আৰু বুকুজ্বলা হ'ব পাৰে। ই ৱাৰফাৰিনৰ দৰে ঔষধৰ সৈতেও আদান-প্ৰদান কৰিব পাৰে। আদাৰ লাভালাভ: 11 বৈজ্ঞানিকভাৱে প্ৰমাণিত আদা লাভালাভত আদাৰ লাভালাভৰ বিষয়ে অধিক বিতং তথ্য থাকে।

আঁঠুৰ টুপীত তৰল হ্ৰাসৰ ভেষজ চিকিৎসাত হালধি

প্ৰদাহে আঁঠুৰ টুপীত তৰল হ্ৰাস হোৱাৰ ফলত হোৱা বিষ আৰু জঠৰতাৰ চিকিৎসা কৰে। ইয়াত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰা কাৰকিউমিন হৈছে হালধিৰ এক পদাৰ্থ। হালধিয়ে তৰল হ্ৰাসৰ ফলত হোৱা ক্ষতিৰ ফলত হোৱা প্ৰদাহ, বিষ আৰু জঠৰতাত সহায় কৰিব পাৰে। হালধি ব্যৱহাৰ কৰোঁতে ইয়াৰ লাভালাভ বৃদ্ধি কৰিবলৈ জালুক যোগ দিয়াটোও উপযোগী হ'ব পাৰে। হালধি বেছিভাগ ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ সুৰক্ষিত, কিন্তু ইয়াৰ ফলত ওকালি আহিব পাৰে আৰু তেজ পাতল আৰু উদ্ভিদৰ সৈতে আদান-প্ৰদান কৰিব পাৰে। যদি আপুনি বিচাৰে

উৎস